Mladá Boleslav po dvou prohrách zabrala a porazila Vítkovice 5:2, Ostravané vyšli naprázdno poprvé po 13 zápasech. Plzeň přestřílela Brno 6:3, třemi góly a přihrávkou se v dresu vítězů blýskl Martin Lang. Hradec Králové vyhrál v Olomouci 1:0, ke čtvrté výhře Mountfieldu v řadě přispěl vychytanou nulou brankář Henri Kiviaho. České Budějovice vyhrály na ledě Pardubic vysoko 6:1. Karlovy Vary zvítězily na ledě Zlína 4:2 a slaví druhou výhru v řadě. Poslední Zlín potřetí za sebou nebodoval a na Kladno ztrácí šest bodů. Liberec v předehrávce 47. kola podlehl Litvínovu 2:3.

Třinec - Kladno 3:2 v prodl.

Lídr zdolal předposlední tým tabulky až v prodloužení. O výhře rozhodl Miloš Roman v přesilové hře pět na tři, protože trenér Václav Varaďa odvolal brankáře. Oceláři, kteří dotahovali ztrátu 0:1 a 1:2, vyrovnali bez gólmana i v 58. minutě. Prodloužení dlouho nepřineslo nic zajímavého, ale technický přestupek Plekance, který dostal dvě minuty za sevření puku, nabídl Třince přesilovou hru. Trenér Varaďa posílil po vyhraném buly přesilovou formaci o pátého hráče a risk se vyplatil. Adámek sice jednou zachránil na obranné čáře vyhození soupeře, ale poté se zapojil do hry a jeho střelu dorazil Roman. Rytíři prohráli podesáté z posledních dvanácti utkání.

Třinec doma otočil zápas s Kladnem
Netradiční risk se vyplatil. Oceláři otočili souboj s Kladnem

Branky a nahrávky: 2. Dravecký (Marinčin, R. Szturc), 58. M. Adámek (Hrňa), 65. Miloš Roman (M. Adámek, Hrňa) - 1. Plekanec (M. Indrák, Hlava), 48. Kubik (Melka, Zikmund). Rozhodčí: Pešina, Veselý - Axman, Kajínek. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Matyáš, Jaroměřský - Martin Růžička, Miloš Roman, Hrehorčák - Ramik, M. Kovařčík, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Kurovský - Dravecký, R. Szturc, Kofroň. Trenér: Varaďa.
Kladno: Bow - T. Voráček, Baránek, Wood, Zelingr, J. Suchánek, Funk - Hlava, Plekanec, M. Indrák - Melka, Kubík, Zikmund - M. Beran, M. Filip, Pytlík - Routa, Kristo. Trenér: D. Čermák.

Plzeň - Brno 6:3

Plzeň si připsala pátou domácí výhru v řadě. Domácí hráči si vytvořili v první třetině dvoubrankový náskok a dokázali ho udržet i během přestřelky v prostřední části. Hosté už obrat nezvládli a prohráli s Plzní až třetí vzájemný souboj v ročníku. Třemi góly a přihrávkou se v plzeňském dresu blýskl Martin Lang, jemuž zdatně sekundoval třemi asistencemi Peter Čerešňá.

ŠKODA PLZEŇ – KOMETA BRNO 6:3
Škoda srazila Kometu. Hattrickem k tomu přispěl mladík Lang

Branky a nahrávky: 13. Schleiss (Čerešňák), 14. F. Suchý (Čerešňák), 31. M. Lang (Dzierkals, Kodýtek), 34. Blomstrand (M. Lang, V. Lang), 46. M. Lang (Mertl), 59. M. Lang (Čerešňák) - 30. P. Holík (Mueller, Bartejs), 31. Vincour (Rákos, R. Pavlík), 48. Mueller (P. Holík, Zaťovič). Rozhodčí: Ondráček, Šír - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Budík, Graňák, J. Kindl, V. Lang - M. Lang, Mertl, Dzierkals - G. Thorell, Bulíř, F. Suchý - Schleiss, Kodýtek, Blomstrand - Marcel, P. Musil, F. Přikryl. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Brno: Jakub Sedláček - Bartejs, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Tansey, Gulaši, L. Forman - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Horký, Krištof, Kratochvíl - Vincour, Rákos, R. Pavlík - T. Šoustal, Dočekal, Šik. Trenér: Kalous.

Mladá Boleslav - Vítkovice 5:2

Rozjetí Ostravané usilovali o prodloužení série třinácti zápasů s bodovým ziskem, jenže tentokrát vyšli bodově naprázdno. V první třetině třikrát inkasovali a po dvou periodách to bylo 0:5. Bruslaři po dvou zápasech s jediným bod konečně vyhráli.

Tipsport extraliga, 37. kolo, BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera
Čtyřicet minut dominance stačilo Bruslařům k pohodlné výhře

Branky a nahrávky: 5. Bičevskis (Eberle), 12. Pláněk (Bernad), 19. Fořt (Pýcha), 32. D. Šťastný, 36. Kantner (P. Kousal, Ševc) - 43. Marosz (Solovjov), 46. M. Kalus (Flick, Plášil). Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 960.
Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Bernad, Lintuniemi, Jánošík, Šidlík - D. Šťastný, Fořt, Pospíšil - P. Kousal, O. Najman, Kantner - Claireaux, Raška, Kelemen - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.
Vítkovice: Stezka (21. Dolejš) - R. Polák, Solovjov, Plášil, Galvinš, L. Kovář, Koch, Gewiese - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Roberts Bukarts, Marosz, Dej - Fridrich, Flick, M. Kalus - Krejsa, Chlán, Bernovský. Trenéři: Holaň.

Olomouc - Hradec Králové 0:1

Hokejisté Hradce porazili Hanáky už posedmé za sebou. Jedinou branku vstřelil v čase 19:32 francouzský útočník Jordann Perett a finský gólman Henri Kiviaho si díky 26 úspěšným zákrokům připsal druhé čisté konto v české nejvyšší soutěži.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 0:1.

Branka a nahrávky: 20. Perret (Jergl, F. Pavlík). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1 000 (omezený počet).
Olomouc: Konrád - T. Černý, Groch, A. Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček, Valenta - V. Tomeček, Krejčí, J. Káňa II - Klimek, J. Knotek, Kusko - Bambula, Kolouch, Olesz - Kunc, Nahodil, V. Burian. Trenéři: Moták a J. Tomajko.
Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Šalda - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Lamper - Orsava, P. Koukal, Pilař - Štohanzl. Trenér: T. Martinec.

Pardubice - České Budějovice 1:6

Dynamo poprvé po 15 zápasech doma nebodovalo. Zároveň si připsalo třetí prohru z posledních čtyř duelů. Motor vyhrál počtvrté z uplynulých pěti vystoupení. Hosté zasadili Dynamu klíčový úder již v první třetině, kterou vyhráli 4:0.

Pardubičtí hokejisté dostali doma nařezáno od Českých Budějovic.
Dynamáci se ocitli z hokeje na sedm minut v nefalšovaném hororu

Branky a nahrávky: 26. Blümel (Hecl, Vála) - 5. Percy (Holec, Pech), 7. Karabáček (Percy), 9. Štencel (J. Novotný, Abdul), 12. Valský (Percy, J. Novotný), 47. Z. Doležal (M. Hanzl, Abdul), 57. J. Ondráček (Valský). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Pardubice: Klouček (9.- 20. Soukup) - Nakládal, Robertson, Košťálek, J. Mikuš, J. Kolář, Vála - Blümel, Poulíček, Paulovič - Camara, A. Musil, R. Kousal - Cienciala, O. Roman, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Hecl. Trenér: R. Král.
České Budějovice: Hrachovina – Bučko, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Vráblík, Štencel - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek - Z. Doležal, J. Novotný, Abdul - Valský, J. Ondráček, Vondrka – Gulaš, Pech, Holec. Trenér: Modrý.

Zlín - Karlovy Vary 2:4

Poslední Berani potřetí za sebou nebodovali, Energie uspěla naplno podruhé v řadě. Dva góly hostů, kteří vyhráli hned první třetinu 3:1, vstřelil útočník Jiří Černoch. Západočeši slavili ve vzájemných soubojích výhru pojedenácté za sebou.

Ondřej Němec proti Karlovým Varům vyrovnal na 1:1.
Takové chyby se stávají, uvědomuje si Němec. Z Chomutova chce jasně tři body

Branky a nahrávky: 10. O. Němec (Okál, Flynn), 39. Hejcman (Michasjonok) - 1. Flek, 10. Černoch (Kohout, Pulpán), 20. Černoch, 60. T. Mikúš (Vondráček). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2 Diváci: 1000 (omezený počet).
Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, Ferenc, Žižka, M. Novotný - Mallet, Honejsek, Kubiš - Michajonok, Hejcman, Zabusovs - Flynn, Karafiát, Okál - Vopelka, R. Veselý, Fryšara. Trenér: L. Jenáček.
Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, M. Rohan, D. Mikyska, Pulpán, L. Doudera, Dlapa, Tureček - Kohout, Černoch, Koblasa - Flek, T. Mikúš, T. Rachůnek - O. Beránek, Hladonik, Vondráček - Jiskra, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

Liberec - Litvínov 2:3

Hokejisté Litvínova se radovali z první výhry po třech zápasech, v nichž zaznamenali jediný bod. Bílí Tygři naopak neuspěli poprvé po sérii čtyř vítězství. Verva vedla 2:0 i 3:1 a domácí už jen zkorigovali výsledek. Vítězný gól si připsal útočník Josef Jícha.

Liberecký trenér Patrik Augusta.
Konec sérií. Derby severu v Liberci vyhrál po boji 3:2 Litvínov

Branky a nahrávky: 27. Ordoš (Filippi, Vitásek), 31. Birner (Filippi, Rychlovský) - 16. Hrbas (Stříteský), 20. V. Hübl (Estephan), 30. Jícha (Irving, A. Kudrna). Rozhodčí: Horák, Pilný - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 1000 (omezený počet).
Liberec: Kváča - Štibingr, Vitásek, M. Ivan, Rosandič, Kolmann, Derner - Rychlovský, Filippi, Birner - Faško-Rudáš, Gríger, Ordoš - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - J. Šír, A. Najman, Zachar. Trenéři: P. Augusta.
Litvínov: Godla - Irving, D. Kolář, Strejček, Hrbas, Stříteský, Demel, O. Baláž - Havelka, Estephan, P. Straka - F. Lukeš, V. Hübl, A. Kudrna - Jarůšek, M. Sukeľ, M. Chalupa - P. Svoboda, Jícha, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.