Na ledě Zubrů byli blízko bodům, v sobotu je čeká Orlová

Přerov, Nový Jičín /POZVÁNKA, ROZHOVOR/ - I když novojičínský brankář Lukáš Šrámek doháněl domácí střelce téměř k zoufalství, nakonec ve třetí třetině dvakrát inkasoval.

18.10.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Dalibor Tobola

Desátý zápas v letošní druholigové sezoně čekal na novojičínské hokejisty v MEO Aréně, domovském stánku přerovských Zubrů.

Handlův tým vstoupil do zápasu výborně a už po třech minutách se radoval odchovanec klubu, hrající v třinecké juniorce, Ondřej Kovařčík, jenž překonal Vojtka. To byla pro domácí studená sprcha, naopak Novojičínští se dostali do tempa a více než polovinu první části Přerov pořádně trápili. Dvakrát zahrozil bývalý hráč Zubrů, nyní ve službách Nového Jičína, Antonín Sprušil, ale na zkušeného Vojtka si nepřišel. Když už se zdálo, že hosté udrží vedení až do první přestávky, udeřili domácí v přesilové hře. Kotouč se šťastně odrazil před Goiše, a ten nekompromisně zavěsil.

Prostřední dějství se neslo ve znamení spálených zuberských šancí. Nový Jičín pozorně bránil a v nejtěžších chvílích ho podržel výtečný Šrámek v brance. Předváděl jeden skvělý zákrok za druhým a domácí střelci už z něj začínali být zoufalí.

Na začátku třetí třetiny dohrával Nový Jičín přesilovku, ale stav zápasu se nezměnil. Až přišla 48. minuta a teč domácího Sedláka, která překonala Šrámka. Přerov se i podruhé v zápase prosadil v početní výhodě. Hosté však šance na vyrovnání rozhodně měli. Sprušilova rána jen těsně minula domácí svatyni a Horák zblízka nedokázal dopravit kotouč za záda Vojtka. Nato přišla znovu Sedlákova teč do protipohybu Šrámka a Zubři vedli 3:1. I když to Nový Jičín zkoušel, díky vyloučení domácího hráče, ve vylepšené power-play, skóre už se nezměnilo. „Na začátku jsme byli trošku v takovém strachu neudělat chybu, ale pak už jsme jednoznačně zlepšili pohyb, a z toho pramenil tlak. Šrámek nás hodně dlouho trápil. Kluci ten zápas odbojovali. Díky patří také Vojtkovi, který nás v důležitých chvílích podržel. Hlavní je, že máme tři body," uvedl asistent domácího trenéra Lubomír Václavíček.

HC Zubr Přerov - HC Nový Jičín 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 20. Goiš (Blinka, Faltýnek), 48. Sedlák (Blinka, Kundrátek), 58. Sedlák (Ditrich, Pala) 3. O. Kovařčík (Pelikán, R. Gebauer).

Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Poměr střel: 38:18. Rozhodčí: Netopil Kašík, Matěj. Diváci: 985.

Nový Jičín: Šrámek Horák, Vašut, Vnenk, Mravec, Pelikán, Matyáš M. Chvostek, Macháček, Skaloš Sprušil, Hanák, Kabeláč Brynecký, R. Gebauer, O. Kovařčík Uhlár, Putniorz. Trenér: Handl.

První čtvrtinu základní části zakončí Nový Jičín domácím soubojem proti Orlové.
Úvodní buly je na programu v 18 hodin.

ROZHOVOR S KAPITÁNEM VAŠUTEM:

Už neexistuje nic jiného než tři body

Po dvou třetinách živili naději na bodový zisk, kterého se v úvodních deseti kolech dočkali pouze dvakrát. Se třemi body tak ztrácejí na předposlední Valašské Meziříčí bod, na desátou Orlovou pak dalších sedm. Hokejisté Nového Jičína nakonec na přerovském ledě inkasovali v poslední třetině dvakrát z hole Sedláka a v základní části prohráli poosmé v sezoně. „Orlová porazila doma Břeclav, takže nám už nic jiného než vyhrát nezbývá," je si dobře vědom kapitán Nového Jičína Přemysl Vašut.

V Přerově byl zápas dlouho otevřený. Co nakonec rozhodlo ve prospěch domácích?

Odehráli jsme asi jedno z našich nejlepších utkání v letošní sezoně. Opravdu jsme bojovali jako mančaft, ale bohužel to nevyšlo. Hlavním problémem je, že nedáváme góly.

Viděl jste ve vaší hře, oproti minulým zápasům, nějaké zlepšení?

Chodili jsme lépe do brány než v předešlých zápasech, ale nejsme schopni to zlomit. Martin Vojtek sice chytal výborně, ale prostě nám to tam nepadá. To je náš největší kámen úrazu. Neproměnili jsme šance, které jsme si v utkání vypracovali, a proto jsme prohráli. Nemůžeme se trefit. Puky se pořád odrážejí někde jinde, než k nám.

Oproti poslednímu venkovnímu zápasu jste se hned v úvodu dostali do vedení…

První branka nám určitě pomohla. Je ale velká škoda, že se nám nepodařilo bodovat, protože jsme měli zápas v Přerově dobře rozehraný. S domácími se rozhodně dalo hrát a při troše štěstí jsme si mohli domů odvézt nějaký ten bod.

Zubři zápas zlomili až v poslední třetině. Jaká z vaší strany byla?

Druhou branku jsme inkasovali zase při přesilové hře domácích. Měli jsme tam šance na vyrovnání, ale pak jsme dostali třetí gól, kde jsme udělali chybu za bránou, a přišla další teč. My se nyní musíme maximálně připravit na sobotu a bezpodmínečně bodovat za tři body. Nemáme už totiž jinou možnost.

18.10.2013

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Jakub Janda
8

Skokan Janda doskočil až do sněmovny, s Plocem se v lavici nepotká

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

/ROZHOVOR/ „Nemám ambici být ministrem. Ale v politice nikdy neříkej nikdy,“ konstatoval v povolebním rozhovoru pro Deník hejtman a nově i poslanec Ivo Vondrák (ANO).

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.