Hokejová druhá liga zná konečně svou podobu pro následující sezonu 2015/2016. Nový ročník se bude hrát znovu ve dvou skupinách, když západní skupina bude mít 18 účastníku a východní pak 12 zástupců, včetně Nového Jičína a nováčka z Kopřivnice.

Nový Jičín se může těšit na dva nové soupeře. K radosti fanoušků je to Kopřivnice, derby s ní budou určitě patřit k velkým lákadlům sezony, a dále pak také 200 kilometrů vzdálené Moravské Budějovice, které byly nově přiděleny do východní skupiny, z níž nakonec nespadla Karviná. Z postupu do první ligy se radovali hráči Přerova.

„Na aktivu jsou proti sobě vždy dvě strany. Funkční moravská část, kde chodí diváci a kvalita je úplně někde jinde než v západní skupině, která je spíše krajskopřeborová, než druholigová. Kluby to hrají víceméně bez peněz a raději by chtěly hrát pouze jednou týdně, což je v naší skupině nepředstavitelné. Navíc mají problém, že ať to udělají jakkoliv, pořád musí dojíždět celkem daleko. Konečné rozdělení pro novou sezonu nám celkem vyhovuje," uvedl manažer HK Nový Jičín Milan Urban.

Kromě delších cest do Hodonína a Břeclavi, tak klubu ještě přibude 200 kilometrový výlet do Moravských Budějovic. „S jedním pánem od nich jsem mluvil. Je to jejich jediný donátor. Dokonce říkal, že to vítá, že se bude hrát pořádný hokej a hlavně před diváky. Ve vedlejší skupině je to, co se týče divácké stránky, hodně bídné. My v naší skupině, s našimi podmínkami, nemůžeme hrát druhou ligu jednou týdně. To prostě nejde," doplnil dále novojičínský manažer.

První červencový den čeká Novojičínské start další fáze letní přípravy, kterou už tým propojí také s přípravou na ledové ploše. Do nové sezony 2015/2016 povede tým znovu trenérské duo Aleš Flašar, Radomír Grimm, jež přišlo na novojičínskou střídačku v prosinci roku 2013. Neměnný zůstává také zbytek realizačního týmu doktor Petr Výskala, masér Josef Wolf a vedoucí týmu Pavel Hruška.

Šrámek s Ilášem zůstávají

Klub nyní intenzivně řeší kádr pro blížící se ročník, jenž by měl startovat v sobotu 12. září. Důležitou informací je, že je Nový Jičín dohodnut s oběma brankáři Lukášem Šrámkem a Davidem Ilášem. Oba zkušení druholigoví gólmani totiž tvoří jednu z nejlepších brankářských dvojic v celé soutěži.

Celkem jasno je také v obraně, kde bude hrát prim čtveřice v podobě kapitána Vašuta, Patrika Flašara, Hrušky a Horáka. Nejistá je prozatím situace ohledně člena loňské základní sestavy Žáka. V novojičínském dresu už pak nebudou pokračovat Petr Prokop a Lukáš Vnenk. „Petr skončil z pracovních důvodů a už jsme ho nepřemluvili, možná bude hrát v Orlové krajský přebor. Lukáš je taky pracovně vytížený a chtěl by se ale u nás zapojit do trénování mládeže, což velmi vítáme. Kádr se jinak snažíme celkově zachovat," prozradil dále Urban.

V ofenzivě je už vedení klubu domluveno s trojicí domácích hráčů Uhlárem, Robinem Gebauerem a Kabeláčem, s jejichž výkony panovala v loňské sezoně velká spokojenost. Ostřílený kouč Flašar by měl mít znovu k dispozici také zkušené forvardy Mikšana, Hanáka a Novosada a také Slováka Zetíka, jehož v loňském ročníku trápily zdravotní problémy. Otázka visí nad nejproduktivnějším hráčem týmu z loňské sezony Jakubem Lehečkou, jenž ve 39 zápasech základní části posbíral 37 bodů (12+25).

„Záleží, jestli se mu podaří sehnat jiné angažmá. Pokud ne, tak bychom ho rádi udrželi u nás. Podobná situace je také u Novotného," vyjádřil se manažer novojičínského HK.

Jasné je, že už nebude pokračovat ani bývalý reprezentant Marián Kacíř, jenž se po prosincovém operačním zákroku už do sezony nevrátil. Dále se uvidí, jak bude situace vypadat s klubovými odchovanci, kteří hrají v třinecké mládeži.

„Jelikož má Třinec nově farmu ve Frýdku-Místku, tak to bude jiné než v loňské sezoně. Bratři Kovařčíkové by měli pravděpodobně v případě potřeby působit právě tam. Obránce Zahradníček by měl ale nastupovat u nás. Ve Frýdku-Místku se připravuje také Ižacký, který hrál vloni u nás. Jako hráč Třince dostal nabídku ve Frýdku-Místku, které jsme nemohli konkurovat," poznamenal dále Urban. Po ročním působení v Kopřivnici se pak do Nového Jičína vrátil Petr Macháček.

Zdali se ale druholigová skupina Východ skutečně odehraje se 12 účastníky ještě není úplně jasné. Problémy hlásilo třeba Valašské Meziříčí a nově také opavský Slezan. O osudu opavského hokeje by mělo být jasno do konce června.

Na scénu se vrací B tým

Novinkou je znovuzrození B týmu, který působil naposledy v krajské lize v ročníku 2012/2013. Béčko by měl mí pravděpodobně starosti trenér Jaroslav Fleischman.

„Tým by měl být mixem zkušených hráčů a mladých kluků. Chceme, aby se co nejvíce zapojili naši mladí kluci, jelikož nemáme juniorku, a v návaznosti na to, jsme tak znovu udělali béčko. Také by měla fungovat souhra s áčkem a kluci, kteří nebudou zrovna v základní sestavě, tak budou mít šanci hrát ostré zápasy," řekl závěrem manažer novojičínských hokejistů Milan Urban.

Plán přípravných utkání HK Nový Jičín:Úterý 11. srpna, HC Slezan Opava – HK NJ
Pátek 14. srpna, HK NJ – HC Kopřivnice
Úterý 18. srpna, HK NJ – HC Slezan Opava
Pátek 28. srpna, HK NJ – HC Kopřivnice
Pátek 4. září, VHK Vsetín – HK NJ
(utkání budou pravděpodobně začínat v 18 hodin)

Složení 2. ligy, sk. Východ, pro sezonu 2015/2016:

Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Karviná, Kopřivnice, Moravské Budějovice, Nový Jičín, Opava, Poruba, Technika Brno, Valašské Meziříčí, Vsetín.