V závěrečné minutě totiž skórovali ve dvou případech také Novojičínští, ale ani jedna ze dvou tref jim však nebyla uznána. „S ničím podobným jsem se dosud nesetkal. Cítíme obrovskou křivdu a bezmoc, protože utkání bylo hrubě ovlivněno," nechápal těsně po utkání trenér novojičínských hokejistů Petr Macháček.

Ale pěkně po pořádku. V dresu Nového Jičína si odbyli premiéru Lukáš Bednář z prvoligového Havířova a odchovanec klubu, jenž působí v třinecké juniorce, osmnáctiletý Lukáš Irgl. Na konci první části hráli Novojičínští téměř 40 vteřin přesilovku 5 na 3, ale strážce Bobří klece Plšek nadále držel čisté konto.

Ve 26. minutě už se ale hostující příznivci radovali, protože Plška dokázal překonat Novotný, jenž svým osmým gólem v sezoně poslal svůj tým do jednobrankového náskoku. Když už se zdálo, že novojičínští hokejisté budou do třetí třetiny vstupovat s vedením 1:0, přišla přesilovka Bobrů, kterou v čase 39:13 přetavil ve vyrovnání branku odchovanec Nového Jičína a bývalý zadák Vsetína Stanislav Báchor.

Necelých pět minut ze závěrečného dějství pak stačilo Valachům k tomu, aby dokonali obrat, o který se na konci 45. minuty postaral Hlaváč, jenž letošní sezonu začal právě v Novém Jičíně. Pro hosty mohly být záhy ještě hůře, ale při samostatnému úniku Dvořáka si připsal důležitý zákrok Iláš.

MACHÁČEK: ZÁVĚR BYL NAPROSTO ŠÍLENÝ

Emoce pak tryskaly naplno v poslední minutě základní hrací doby. Nový Jičín totiž necelých čtyřicet vteřin před koncem, při hře bez brankáře, dokázal skórovat, ale hlavní rozhodčí Vrba branku neuznal. „Měli jsme výhodu, protože rozhodčí pískal faul domácích. Dohrávali jsme akci a od gólmana byl vyražený puk přímo ke Zdeňkovi, od kterého se kotouč odrazil do sítě. Akce normálně plynula, ale sudí branku nesmyslně neuznal. S tím jsme rezolutně nesouhlasili a na chvíli jsme opustili hráčskou lavici, za což jsme dostali trest, ale nakonec jsme utkání chtěli dohrát s tím, že se pokusíme znovu vyrovnat," líčil vyhecovaný závěr Macháček.

Nový Jičín pak v samotném závěru opravdu dokázal podruhé srovnat na 2:2, ale ani dorážku Christova hlavní rozhodčí neuznal. „Mohlo to být tak šest vteřin před koncem. Od nás tam byla střela do gólmana, kterému vypadl puk, ale rozhodčí okamžitě pískal a podruhé tak hrubě ovlivnil utkání. Bylo to naprosto šílené. Sehráli jsme tak vyrovnané utkání, ale v poslední minutě, kdy jsme hráli bez brankáře, nám rozhodčí neuznal dva regulérní góly. Nevím, co více bych k tomu řekl. Evidentně nechtěl, abychom vyrovnali," kroutil hlavou Macháček.

V Novém Jičíně skončil trenér BaculNa novojičínské střídačce už nepokračuje ani jeden ze dvou trenérů, kteří s týmem začínali aktuální ročník 2016/2017. Po Davidu Musialovi, kterého v polovině října nahradil Petr Macháček, totiž po víkendu skončil také Robin Bacul, pro něhož se jednalo o vůbec první trenérské angažmá. „Řešili jsme to už déle, ale z důvodu pracovního vytížení jsme se dohodli na ukončení spolupráce. Na začátku sezony jsme se dohodli na spolupráci s tím, že jsme nevěděli, co z toho vyplyne. Trénování ho baví a byli jsme spokojeni, ale je to pro něj otázka priorit. Uvidíme, jak to bude směrem do budoucna," sdělil manažer HK Nový Jičín Milan Urban. Rozhovor s novojičínským manažerem o aktuální situaci hráčského kádru najdete v úterním týdeníku Region.

2. liga, sk. Východ, 32. kolo:
HC Bobři Valašské Meziříčí – HK Nový Jičín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 40. Báchor (Studený, Dvořák), 45. Hlaváč (Dalajka, Pořický) – 26. Novotný (Bahounek, Gebauer). Rozhodčí: Vrba – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 8:6, navíc Samiec 10 min., Zdeněk 10 min. + do konce utkání, Jiří Slovák I. do konce utkání (všichni NJ). Využití: 1:0. Diváci: 300.

HK Nový Jičín: Iláš – Běhal, Dresler, Bahounek, Vašut, Cabák, Hruška, Stránský, Zahradníček – Š. Kratochvíl, Zdeněk, Sonnek – Málek, Novotný, Gebauer – Uhlár, Kocián, Irgl – Bednář, Samiec, Christov. Trenér: Macháček.