„Je to super, že se model soutěže vrátil k dřívějšímu systému. Play-off prostě k hokeji patří. Jsem rád, že se bude hrát," vyjádřil se před dnešním startem nového ročníku trenér novojičínského béčka Kamil Gebauer, jenž vede tým společně s Petrem Macháčkem.

Sedmý tým loňského ročníku krajské ligy, jež se v uplynulé sezoně hrála o osmi účastnících, sehrál v přípravě pět utkání. Rezerva druholigového A týmu porazila dvakrát Rožnov a jednou Horní Benešov a prohrála s juniorkou Frýdku-Místku a se Vsetínem B.

„Až na jedno jsme všechna utkání odehráli na tři lajny. Naším hlavním cílem oproti minulé sezoně bylo rozšířit kádr, což se nám podařilo. V týmu máme devatenáct hráčů, kteří chodí na tréninky, a důležité je, že chtějí hrát. Oproti loňské sezoně se to opravdu zvedlo," pochvaloval si změnu oproti minulému ročníku bývalý gólman druholigového áčka, jenž bude v brankovišti spoléhat na Tomáše Kohna, který coby trojka druholigového A týmu, s níž trénuje, bude v béčku plnit roli jedničky.

„Z Opavy pak ještě přišel Martin Horák, a navíc máme další dva mladé gólmany," připomněl trenér novojičínské rezervy Robina Majoroše a Davida Paličku. Den a čas domácích zápasů novojičínského béčka nemá pevně stanovený termín a bude se měnit dle jednotlivých kol, stejně jako v minulé sezoně.

Tým už se nebude moci spoléhat na nejlepšího střelce loňské sezony v podobě zkušeného Martina Tomana, jenž skončil s aktivní kariérou, ale další opory, jako útočníci Štěpják či Kameníček nebo nový kapitán Hradil, nadále pokračují. „Z Ostravy pak přišli zkušenější kluci Vladimír Rozsypka a Dalibor Mihal. Jinak spoléháme na naše mladé odchovance a chceme hrát pravidelně na tři lajny a zapracovávat mladé kluky," vysvětloval dále Gebauer, který s týmem nechce chybět ve vyřazovací části.

„Účast v play-off je pro nás jednoznačným cílem, ale rád bych skončil do čtvrtého místa, ať začínáme doma. Věřím tomu, protože máme kvalitní mančaft," zdůraznil kouč novojičínského béčka, jenž k favoritům soutěže řadí trio Orlová, Studénka a Bohumín.

„No, a za nimi bychom rádi byli my," usmál se závěrem Gebaeur, jehož tým čeká na úvod těžký start. Už dnes hraje Nový Jičín B na ledě Bohumína a v dalším kole hostí doma Orlovou.