HK Krnov - HC Nový Jičín B 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

První dvacetiminutovka rozhodně nebyla podle představ krnovského mužstva, jež se chtělo vítězstvím vrátit na čelo krajské ligy. Zato hostům začátek vyšel. Hned v první vteřině po uplynutí první minuty se prosadil, dříve mládežnický reprezentant, Kamil Glabazňa a hosté vedli 0:1. Krnovským se až do první přestávky nepodařilo najít recept na novojičínského brankáře Gebauera.

Do prostředního dějství vystřídal Weisse v centru druhé formace Miškov. Domácí se tlačili do zakončení a dostávali protivníka místy pod tlak, ale dlouho nemohli dát gól. To se podařilo až v polovině střetnutí, když Pavlica přihrál Kostovskému, a ten vyrovnal 1:1. Hned za dalších pět minut už domácí vedli. Spolupráce dvou matadorů, nahrávajícího obránce Vavrečky a střílejícího Jiřího Hudečky, přinesla druhou branku v síti Nového Jičína 2:1. Novojičínští se však nechtěli vzdát lacino a také si vytvořili několik slibných příležitostí, ty však zastavil již uzdravený gólman Roman Šlupina.

Poslední část už byla zcela v režii domácího týmu, který během necelých 10 minut zatížil konto Nového Jičína ještě třemi trefami. Nejprve ve čtyřiačtyřicáté minutě pálil přesně Michal Tošenovjan 3:1, deset minut před koncem se prosadil Roman Tichý a střelecký účet zápasu pak uzavřel o šedesát vteřin později opět Tošenovjan 5:1.

Krnov se tak vrátil do čela tabulky krajské ligy. Momentálně má na svém kontě čtyřicet sedm bodů, stejně jako druhá Studénka.

Jiří Žůrek (Krnov): V první třetině jsme si vytvořili nějaké šance, ale byly to spíše takové náznaky. Nepodařilo se nám ale vytvořit si takový tlak, jaký bychom si představovali. Na mužstvu byla vidět snaha, že chce dát gól, ale půl zápasu se nám to nedařilo. Ve třetí třetině se kluci rozjeli a už jsme byli jasně lepší než soupeř.

Kamil Glabazňa (Nový Jičín): V Krnově jsme byli opět nuceni hrát pouze na čtyři obránce. V juniorce jsou někteří beci zranění, takže jsme neměli koho použít, Michal Hübl je v trestu a omluvil se i Honza Hradil. Byli jsme tak nuceni obětovat Jindru Částečku do beka, což hrál naposledy v juniorce. Jako obránce jsme tedy měli pouze Kubu Hrušku a Járu Petružálka. Zbylí beci byli Jirka Hradil a již zmíněný Jindra Částečka. Vedli jsme rychle jedna nula, domácí sice otočili, ale dlouhou dobu jsme se drželi. Rozhodla poslední část, kdy jsme doplatili právě na hru na čtyři beky. To se opravdu nedá.

Branky a asistence: 30. Kostovský (Pavlica), 35. Hudečka (Vavrečka), 44. Tošenovjan (P. Michálek), 50. Tichý (Miškov, Marienka), 51. Tošenovjan (Kubík) 2. Glabazňa (Částečka)

Krnov: Šlupina T. Michálek, Dohnal, Matučinský, Marienka, Vavrečka, Tvardek Kostovský, P. Michálek, Pavlica, Holeš, Weiss, Tichý, Kubík, Hudečka, Tošenovjan, Miškov, Filip. Trenér Jiří Žůrek

Nový Jičín B: Gebauer K. Částečka J., Petružálek, Hruška, Hradil Jiří Glabazňa, Zedník, Hamrozí Gilar, Martinčík, Toman Orság, Havlík, Hermann. Trenéři Jaroslav Trčálek, Kamil Glabazňa. (hab, cas)