Ve čtvrtek od 18 hodin čeká Novojičínské dohrávka na ledě pátého Uničova a v sobotu ve 13.15 hodin přivítají na svém ledě sedmý Rožnov pod Radhoštěm.

Už úvodní třetina naznačila brankové hody, když novojičínský Kameníček zařídil dvěma trefami remízu 2:2. „První třetina byla vyrovnaná. Hráli jsme s Krnovem hokej nahoru, dolů, což se mi ale nelíbilo, takže jsem v kabině musel trošku zvýšit hlas," přiznal kouč novojičínské rezervy Kamil Gebauer.

Od druhého dějství už jeho svěřenci přistoupili ke hře, kterou praktikovali v derby proti Studénce – pouze v jedenácti hráčích do pole se museli opět pozorně soustředit na bránění a vyráželi do smrtících brejků. Třemi góly pak krnovský celek trenéra Plánovského dokonale zaskočili a vedení 5:2 dávalo velké naděje ke třem bodům.

„Od druhé třetině jsme se vrátili k naší hře z minulého kola a opět to začalo fungovat," pochvaloval si výtečnou druhou peridou Gebauer.

Na začátku poslední části Krnov během pouhých sedmi minut dvakrát překonal Kohna, kterému kryl opět záda Majoroš, a drama bylo světě. Nový Jičín si však poctivě vybudovaný náskok uhlídal a definitivní štempl na tříbodový lup ztvrdil gólem do opuštěné klece Juříček.

„Klukům bych chtěl poděkovat, protože to po těch dvou inkasovaných brankách zvládli a závěr odehráli velmi dobře," dodal bývalý brankář druholigového A týmu.

Krajská liga, 21. kolo

HK KRNOV – HK NOVÝ JIČÍN B 4:6 (2:2, 0:3, 2:1)

Branky NJ: 8. Kameníček, 16. Kameníček (Klečka), 22. Zedník (Toman), 23. Gilar (Toman), 28. Juříček (Klečka), 60. Juříček. Rozhodčí: Pelc – Kroček, Lasák. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 256

HK Nový Jičín B: Kohn – Hermann, Hradil, Toman, Gilar, od 41. navíc Hudec - Juříček, Kameníček, Klečka – Heralt, Zedník, Škubala. Trenér: K. Gebauer.

Zbylé výsledky 21 kola: Studénka – Rožnov p. R. 5:2, Orlová - Uničov 7:1, Horní Benešov - Šternberk 3:2 pp.