Novojičínské Ďábly vynuloval na ledě Bobrů Šurý

Nejprve doma v týdnu udolali Opavu 3:2, když o výhře rozhodl na konci 59. minuty Robin Gebauer, ale v sobotu už v pokračování druholigové sezony další výhru nepřidali.

7.11.2017

NOVOJIČÍNSKÉ HOKEJISTY (ve světlém) čeká už v pátek třetí derby v sezoně, které bude mít slavnostní zahájení. Zápasu totiž bude předcházet slavnostní vyvěšení dresu novojičínské hokejové legendy Jaroslava Bartoně. Foto: Archiv Deníku

Hokejisté Nového Jičína totiž nenašli recept na posilu Valašského Meziříčí z prvoligového Vsetína brankáře Šurého, na kterého nedokázali vyzrát ani v jednom případě a domů se tak vraceli s porážkou 0:2.

V sobotním duelu spoléhaly oba celky na zabezpečené defenzivy a skóre zůstávalo, i díky výborným zákrokům Šurého a Kohna, dlouho vyrovnané. To se změnilo až ve 32. minutě, ve které Kohnovi nakonec propadl kotouč a Studený ho špičkou hole postrčil do branky. Vyrovnání měl pak hokejce Zedník, ale Valachy držel Šurý.

„Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme hráli na čtyři útoky a mělo to náboj. První inkasovaná branka nás trošku rozhodila a zbytečně jsme se dostali do křeče. Vázla nám pak kombinace a bylo tam z naší strany málo střelby. Soupeř už nás pak do nějakých výraznějších šancí moc nepouštěl,“ vracel se k průběhu zápasu trenér Nového Jičína Petr Macháček, jemuž scházeli kapitán Kocián a zadák Hruška.

Další důležitý moment pak přišel ve 49. minutě, ve které se po další dorážce opět radovali Bobři a Daněk zařídil náskok 2:0. Nový Jičín už pak nemohl duel zdramatizovat ani v závěru, protože přišly dvě vyloučení a v předposlední minutě pak došlo k hromadné šarvátce, kterou sudí ocenili celkem pěti menšími tresty. V hostující sestavě se poprvé v sezoně objevilo trio mladíků – Josef Podlaha z olomoucké juniorky a dvojice novojičínských odchovanců Lukáš Irgl (juniorka Třince) a Filip Palička (juniorka Olomouce).

Tým z Bobří hráze se tak mohl radovat ze čtvrtého tříbodového vítězství v řadě. „Soupeř byl lepší v předbrankovém prostoru na obou stranách a to rozhodlo. V závěru už tam byly emoce. Teď máme ve středu volno a všechno už budeme směřovat k pátečnímu derby,“ připomněl nejbližší plány Ďáblů jejich šéf.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 32. Studený (Martiník, Dalajka), 49. Daněk (Spratek, Baroš). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Král. Vyloučení: 6:10, navíc R. Gebauer (NJ) 10 min. Bez využití. Diváci: 334.

HK Ďáblové Nový Jičín: Kohn – Adamík, Metelka, Janiczek, Matyáš, Běhal, Már – Tomeček, Zedník, Málek – Palacký, R. Gebauer, Jiří Slovák II. – Krupa, Motloch, J. Sonnek – Irgl, Palička, Podlaha. Trenér: Macháček.

7.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Žáci 1. A třídy Základní školy Komenského, Odry s paní třídní učitelkou Kateřinou Lebánkovou.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Komenského v Odrách

Ve Frenštátě pod Radhoštěm je omezena doprava

Krajská liga: Studénka setla Vlky, Nový Jičín B nadále čeká

Hokejisté Studénky předvedli ve vloženém kole krajské ligy parádní týmový výkon a na horkém ledě Českého Těšína zasadili soupeři sedm gólových ran. Skvělý brankář Baldík naopak dokonale vymazal nejlepší ofenzivní tým soutěže, když ani jednou neinkasoval a mohl se těšit z prvního čistého konta v ročníku.

OBRAZEM: Tak krásný vánoční strom Nový Jičín dlouho neměl

Překrásný smrk z Kunína bude letos dominovat Masarykově náměstí v Novém Jičíně během adventního času. Městu ho darovali manželé Tkadlečkovi.

Město koupí obchodní dům v centru Oder

Většinovou část objektu, který slouží jako obchodní dům, chce odkoupit město Odry. Mohly by tam sídlit různé instituce.

Frenštát si podmanil derby v Bílovci

Nepodařený podzim Bílovce v krajském přeboru byl završen domácí porážkou 0:5 s frenštátským Beskydem. Bílovecký kouč Tomáš Černín měl k dispozici pouze 7 hráčů A týmů.