Hokejisté Nového Jičína totiž nenašli recept na posilu Valašského Meziříčí z prvoligového Vsetína brankáře Šurého, na kterého nedokázali vyzrát ani v jednom případě a domů se tak vraceli s porážkou 0:2.

V sobotním duelu spoléhaly oba celky na zabezpečené defenzivy a skóre zůstávalo, i díky výborným zákrokům Šurého a Kohna, dlouho vyrovnané. To se změnilo až ve 32. minutě, ve které Kohnovi nakonec propadl kotouč a Studený ho špičkou hole postrčil do branky. Vyrovnání měl pak hokejce Zedník, ale Valachy držel Šurý.

„Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme hráli na čtyři útoky a mělo to náboj. První inkasovaná branka nás trošku rozhodila a zbytečně jsme se dostali do křeče. Vázla nám pak kombinace a bylo tam z naší strany málo střelby. Soupeř už nás pak do nějakých výraznějších šancí moc nepouštěl,“ vracel se k průběhu zápasu trenér Nového Jičína Petr Macháček, jemuž scházeli kapitán Kocián a zadák Hruška.

Další důležitý moment pak přišel ve 49. minutě, ve které se po další dorážce opět radovali Bobři a Daněk zařídil náskok 2:0. Nový Jičín už pak nemohl duel zdramatizovat ani v závěru, protože přišly dvě vyloučení a v předposlední minutě pak došlo k hromadné šarvátce, kterou sudí ocenili celkem pěti menšími tresty. V hostující sestavě se poprvé v sezoně objevilo trio mladíků – Josef Podlaha z olomoucké juniorky a dvojice novojičínských odchovanců Lukáš Irgl (juniorka Třince) a Filip Palička (juniorka Olomouce).

Tým z Bobří hráze se tak mohl radovat ze čtvrtého tříbodového vítězství v řadě. „Soupeř byl lepší v předbrankovém prostoru na obou stranách a to rozhodlo. V závěru už tam byly emoce. Teď máme ve středu volno a všechno už budeme směřovat k pátečnímu derby,“ připomněl nejbližší plány Ďáblů jejich šéf.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 32. Studený (Martiník, Dalajka), 49. Daněk (Spratek, Baroš). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Král. Vyloučení: 6:10, navíc R. Gebauer (NJ) 10 min. Bez využití. Diváci: 334.

HK Ďáblové Nový Jičín: Kohn – Adamík, Metelka, Janiczek, Matyáš, Běhal, Már – Tomeček, Zedník, Málek – Palacký, R. Gebauer, Jiří Slovák II. – Krupa, Motloch, J. Sonnek – Irgl, Palička, Podlaha. Trenér: Macháček.