Ten bude v kabině trenéra Petra Macháčka až 3. listopadu, kdy oslaví 30. narozeniny Ivo Kocián, jenž v Novém Jičíně načal druhou sezonu, a který byl před aktuálním ročníkem zvolen kapitánem mužstva.

„Tuhle roli jsme přijal a tak to prostě je. Doufám, že bude všechno klapat a bude to dobrá sezona,“ přeje si opavský rodák, který před svých příchodem do Nového Jičína neoblékal v seniorské kategorii jiný dres než ten opavský.

Nový Jičín po sezoně opustily stálice, jako David Iláš či Jiří Zdeněk, jenž odešel do Poruby a především pak dlouholetý pilíř zadních řad a kapitán týmu Přemysl Vašut, jenž ukončil kariéru.

15. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka měl rekordní účast. 
Běh rodným krajem Emila Zátopka ovládli dle očekávání Keňané

„Přišla řada mladých kluků, kteří jsou šikovní. Myslím si, že si mančaft bude pomalu sedat a všechno bude v pohodě. Zatím máme sice ze tří zápasů jednu výhru, ale věřím, že výsledky přijdou,“ má jasno Kocián, jenž v předminulém kole pomohl sestřelil svůj někdejší klub dvěma góly.

„Opavě jsme nedovolili dostat se do zápasu. Já už jsem před zápasem vypsal klukům v kabině nějakou motivaci za vítězství, takže jsem rád, že jsem mohl donést nějaké občerstvení,“ usmál se novojičínský forvard.

Letošní systém soutěže je poněkud netradiční, protože se každý tým utká se stejným soupeřem hned sedmkrát.

Prvňáčci ze Základní školy a Mateřské školy Bernartice nad Odrou.
Představujeme prvňáčky ze Základní a Mateřské školy Bernartice nad Odrou

„Bude třeba více derby s Kopřivnicí, ale každopádně to není optimální, když budete hrát se stejným týmem vlastně skoro co tři týdny,“ vyjádřil se dále Kocián, jenž by s týmem rád zabojoval o co nejlepší umístění.

„Budeme chtít vždycky potrápit favorizované trio Hodonín, Poruba, Šumperk a s dalšími týmy se pak porvat o čtvrté nebo páté místo. To by bylo super,“ poodkryl plány HK Nový Jičín jeho kapitán.

Novojičínští naposledy o víkendu prohráli emotivní bitvu ve Valašském Meziříčí 3:6 a po středečním volnu je čeká sobotní (17.00) domácí derby proti Kopřivnici.

V Domě s pečovatelskou službou U Jičínky v Novém Jičíně hořelo. Požár se naštěstí obešel bez vážnějších následků na zdraví obyvatel domu.
V bytě seniora vypukl požár, škoda je vysoká