Dlouholetá opora a stálice novojičínského kádru, která načala své působení v klubu v roce 2000, před aktuální sezonou ohlásila, že bude její poslední.

„Na svém rozhodnutí jsem nic nezměnil. Máme malého syna a skloubit hokej s prací už je pro mě náročné jak fyzicky, tak časově. Je to moje poslední sezona a moc bych si přál, abychom po základní části skončili alespoň šestí a vyhnuli se v první kole play-off Vsetínu a Porubě. Chtěl bych, abychom na závěr udělali v play-off nějaký slušný výsledek," přeje si šestatřicetiletý Přemysl Vašut, jenž nehodlá svůj postoj směrem ke konci kariéry měnit.

„Zrovna nedávno jsem se díval, že už mám ve druhé lize odehráno přes šest stovek zápasů, takže už je čas dát šanci mladším. Dohraju sezonu a doufám, že skončí úspěšně," prohlásil zadák s přezdívkou Šuta.

Nový Jičín před sezonou myslel na lepší umístění, než je aktuální 7. místo.

„Je to zatím jako na houpačce. Sezonu jsme nezačali dobře, ale pak přišly nějaké posily a v listopadu a prosinci jsme hráli perfektní hokej. Byli jsme schopni porážet každého a doma jsme po dvou třetinách vedli i nad Vsetínem, i když jsme prohráli 1:2. Přes Vánoce však jakoby utlo a přišly porážky. Až v předminulém kole se nám podařilo porazit trápící se Brno," připomněl Vašut vítězství 4:1 nad posledním celkem tabulky. Jedná se zatím o jediné novojičínské body v roce 2017.

PĚT BODŮ Z VENKU? TRISTNÍ BILANCE

Předsezónní ambice Nového Jičína pak pokulhávají především kvůli bilanci venkovních zápasů. Macháčkova družina totiž z cizích ledů přivezla pouze pět bodů. Stejně bídně je na tom už jen poslední Technika, která si může o play-off nechat zajít chuť.

„Ta bilance je tristní a body z venku nám chybí. Tak špatnou bilanci v kariéře nepamatuju. Nevím, čím to je. Možná nám schází nějaký rozdílový hráč, protože když se podívám na kanadské bodování ostatních týmů, tak se dá říct, že v každém mužstvu je nějaký hráč s patnácti nebo dvaceti góly, což u nás není. My máme body rozdělené mezi všechny," zamýšlel se dále zkušený obránce, jenž v juniorce oblékal i dres Vsetína, a který v seniorské kategorii působí, až na tři sezony ve Valašském Meziříčí, na které rád vzpomíná, vytrvale v Novém Jičíně.

Venkovní nezdary potvrdili Novojičínští i v úterním utkání v Porubě, kde hráli ještě v polovině utkání bez branek, ale nakonec odjeli s debaklem 0:5.

„Do zápasu jsme přitom vstoupili velmi dobře a prvních deset minut jsme měli daleko více ze hry. Bohužel jsme ale neproměnili šance a někdy v půlce zápasu jsme udělali hloupý útočný faul, který Poruba potrestala. Od té doby to s náma šlo z kopce. Do konce druhé třetiny jsme dostali ještě další tři góly a bylo hotovo," povzdechl si Vašut, jehož tým Ostravany v prosinci dvakrát porazil v domácím prostředí. Měla tak Poruba o motivaci postaráno?

„Nemyslím si, že by na nás Poruba byla nějak zvlášť nažhavená. Nejvíce kdo chtěl, byl asi Honza Dresler, který se pořád snažil útočit," poukázal novojičínský kapitán na aktivitu bývalého spoluhráče, který do týmu trenéra Sršně přešel v polovině ledna.

Sedm zápasů před koncem základní části se tak chtějí Novojičínští co nejlépe připravit na hlavní část sezony.

„Dva roky po sobě jsme narazili na Vsetín a vždycky vypadli 0:3 na zápasy. Letos se bude hrát nově na čtyři vítězné utkání a série by mohly být zajímavé, takže cílem je uhrát minimálně šesté místo. Jelikož to je moje poslední sezona, tak bych si play-off chtěl užít a odehrát v něm co nejvíce zápasů," uzavřel Vašut, jenž by rád vylepšil týmovou venkovní bilanci již v sobotním (17h) utkání v Hodoníně. Hokejisté z jihu Moravy pak hrají ve středu od 18 hodin na ledě Kopřivnice.

K TÉMATU

PŘEMYSL VAŠUT
Datum narození: 24. dubna 1980
Post: obránce
Držení hole: levá
Číslo dresu: 19
Kluby v seniorské kategorii: Nový Jičín, Valašské Meziříčí.
Bilance v letošní sezoně: 32 zápasů – 7 bodů (1+6)