Novojičínští hokejisté cestovali po středeční porážce se Vsetínem na led brněnské Techniky, kde dokázali v 18. kole zvítězit 4:1. V úvodu zápasu nevyužili Flašarovi svěřenci dvě početní výhody a za pár minut musel proti domácímu Jurčovi zasahovat Šrámek, díky němuž byl tak výsledek stále bezbrankový. V závěru prvního dějství ještě nebezpečně pálil Lehečka, ale diváci se nakonec větších gólových šancí za celou první třetinu nedočkali.

Druhá třetina začala šancí Habrovce, ale sedmadvacetiletý brankář Lukáš Šrámek byl znovu proti. Krátce nato neudržel nervy novojičínský Fojtík, jehož zákrok rozhodčí posoudil jako faul, ale forvard hostů si za následné protesty vykoledoval trest do konce utkání.

V následné netradiční sedmiminutové přesilovce brněnská Technika rázně vykročila za třemi body. Nejprve se Šrámkem vyražený kotouč odrazil ke Štindlovi, jenž vymetl levý růžek a Technika vedla. Za další minutu a půl se přesnou ranou prezentoval Kozák a domácí vedli 2:0. Ve 35. minutě se nejprve neprosadil Kabeláč a ještě v téže minutě skončila dělovka Zapletala třetí brankou Brněnských. Za další minutu nahazoval kotouč na Šrámka extraligou ošlehaný obránce Havíř a Jurčova přesná teč znamenala vedení Brna 4:0.

Flašar: Podobné vyloučení jsem nezažil

Nový Jičín tak na svou první branku čekal i na začátku poslední části a Novák tak nadále držel čisté konto. Naopak udeřilo znovu na druhé straně. Z mezikruží se prosadil novojičínský odchovanec Jiří Pargáč a Technika vedla 5:0. Pět minut před koncem už pak jen kosmeticky upravil výsledek po Novotného vybídnutí zpoza branky Lehečka. Poslední slovo si však vzali domácí svěřenci Romana Kaňkovského. Pouhé dvě vteřiny před třetí sirénou zpečetil vysokou výhru Techniky svým druhým gólem Zapletal.

„První třetinu jsme odehráli dobře. Na začátku té druhé jsme hráli sedm minut oslabení, a to ovlivnilo celý zápas. Dostali jsme sedmiminutový trest, kde jsme dostali dvě branky, a to rozhodlo. Takový trest jsem ještě za celou kariéru nezažil. Pan rozhodčí tím hrubě ovlivnil celé utkání. Druhá třetina byla v jeho režii. Je to škoda, protože to mohl být pěkný hokej. Zápas jsme dohrávali jen na osm útočníků," vyjádřil se k utkání novojičínský trenér Aleš Flašar.

VSK Technika Brno – HC Nový Jičín 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
Branky: 25. Štindl (Havíř, Látal), 26. Kozák (Zábranský, Havíř), 35. Čtvrtníček (Zapletal, Zábranský), 36. Jurča (Havíř, Benýšek), 50. Pargač (Brzobohatý, Habrovec), 60. Zapletal (Čtvrtníček) – 55. Lehečka (Novotný). Vyloučení: 5:6 – 2 + 5 min + TH Fojtík. Využití: 2:0. Poměr střel: 40:22
Nový Jičín: Šrámek – Hruška, Dusík, F. Chvostek, Vnenk, Cabák, Vašut – Lehečka, Putniorz, Novotný – Fojtík, Macháček, R. Gebauer – Kabeláč, Hanák, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar