„Bez střelby nemůžeme vyhrát zápas. Nevím, co se stalo, ale chyběly střely. Jsem z toho špatný,“ svěřil se pro klubový web novojičínský kouč Kamil Gebauer. „Dostaneme se do útočného pásma, ale místo střelby pošleme puk do rohu kluziště. Opava hrála chytře. Puky okamžitě posílala do středního pásma a rychle otáčela hru. Hrála šikovně a rychle. Nekombinovala ve středním pásmu a dojížděla nahozené kotouče. S tím jsme měli problém. Chceme hrát hokejově, ale to nefunguje. Tohle nás dnes zbytečně stálo body,“ přiznal hostující stratég.

„Nehráli jsme se soupeřem, který by chyby neuměl využít. S Jičínem jsou to vždycky boje, víme čeho jsou schopní. Diváci byli výborní, povzbuzovali nás, i díky nim nám stoupá sebevědomí. Tři body jsou v domácím prostředí perfektní,“ usmíval se po utkání trenér Aleš Tomášek, který tak dostal hezký dárek ke svým devětapadesátým narozeninám. „Dobře napadáme, kluci si sedli a vědí, co mají hrát. Tím pádem také dáváme více branek. Přesilovky sice nebyly úplně dobré v globálu ale kluky musím pochválit a poděkovat jim za tři body,“ zakončil své hodnocení.

HC Slezan Opava - Ďáblové Nový Jičín 3:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Ludvík (Kadula, Wolf), 43. Štindl (Vojtovič, Krupa), 46. Wolf (Šindelář, Štěpánek) – 35. Franek (Lehečka, Konečný), 42. Kafka (Štefka). Rozhodčí: Vaněk – Gancarčík, Peluha. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 332.
HC Slezan Opava: Piták – Šindelář, Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntus – Vojtovič, Kadula, Krupa, Rousek, Vojkůvka, Beránek, Zelenka, Wolf, Štindl , Horný, Danielčák, Tomsa. Trenér: Aleš Tomášek.
Ďáblové Nový Jičín: Švančara – Foltýn, Tomeček, Kremnický, Kožený, Váňa, Hruška, Holaň – Franek, Lehečeka, Pecha, Handl, Květoň, Konečný, Štefka, Škarka, Kafka, Gebauer, Flok, Sluštík. Trenér: Kamil Gebauer.