Novojičínští hokejisté, kteří doma uprostřed minulého týdne podlehli Hodonínu 2:5, cestovali v sobotu k poslední Opavě, která ohlásila změnu na trenérském postu, když duo Harazim, Galvas, nahradila dvojice Zdeněk Pavelek a Dalibor Římský. Slezan sice vedl po dvou třetinách 1:0, ale nakonec musel sledovat, jak Ďáblové třemi góly ve třetí části zápas otočili a zasloužili se tak o devátou opavskou porážku v řadě.

Novojičínští čtyřicet minut marně bušili do opavské defenzivy, ale brankář Wanecki ani jednou neinkasoval. Hned v úvodní minutě druhé části navíc Chalupa zaskočil Macháčkův celek vedoucí brankou. „Opava vyměnila trenéry, takže jsme čekali složité utkání, ale chtěli jsme předvádět náš hokej a tlačit se do šancí. Domácí zavřeli střední pásmo, a i když jsme měli lepší pohyb, tak jsme bohužel žádnou šanci neproměnili. Z ojedinělé akce jsme inkasovali, ale nepoložilo nás to. Soupeře jsme po dvou třetinách výrazně přestříleli, takže jsme chtěli zůstat nadále trpěliví a věřili jsme, že to ve třetí třetině zlomíme,“ vzpomínal trenér novojičínských hokejistů Petr Macháček, na jehož slova došlo ve 49. minutě, kdy Běhal v početní výhodě vyhnal pavouky z opavské svatyně. 

Při vlastním oslabení byl pak faulován Motloch, ale v nařízeném trestném střílení domácím KO nezasadil. To napravil v 53. minutě útočník Slovák, jenž svým čtvrtým gólem v sezoně zajistil otočení stavu. Tři vteřiny před koncem pak ještě pojistili výhru Nového Jičína trefou do opuštěné klece Chvostek.

„Vyrovnávací branka nás ohromně nakopla a tlačili jsme se pak za obratem, což se nám podařilo,“ pochvaloval si Macháček. Ďáblové přivítají už ve středu od 18 hodin Valašském Meziříčí a v sobotním pokračování II. ligy, sk. Východ, pak mají volný los. „Věřím že budeme předvádět aktivní hokej, jako v Opavě a budeme mít spoustu střel a šancí, tak ať se to divákům líbí. Hrajeme doma, takže budeme chtít zvítězit,“ dodal novojičínský lodivod směrem ke středečnímu střetnutí.

HC SLEZAN OPAVA – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky: 21. Chalupa (Rousek) – 49. Běhal (Hruška), 53. Jiří Slovák II. (Kocián), 60. Chvostek. Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 200.

HK Ďáblové Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Hruška, Běhal, Adamík, Tomeček, Janiczek, Már – Málek, Zedník, R. Gebauer – Chvostek, Kocián, Palacký (30. Jiří Slovák II.) - J. Sonnek, Bednář, Motloch. Trenér: Macháček.