Poruba šla sice do vedení, když se v přesilovce prosadil Fojtík, ale Ďáblové si přichystali bleskovou odpověď, protože za necelou minutu srovnával rovněž v početní výhodě Chvostek.„Z naší strany to mělo jiné parametry než proti Kopřivnici. Teď jsme se vyvarovali hrubých chyb a hráli jsme s domácími vyrovnanou partii,“ cenil si kouč hokejistů Nového Jičína Petr Macháček, jehož tým inkasoval druhou branku znovu v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě.

Ani na druhé novojičínské vyrovnání se však nečekalo dlouho, když ve 34. minutě srovnával na 2:2 navrátilec do sestavy Motloch. Na hostující straně mohlo být ještě veseleji těsně před druhou sirénou, ale Kociánova teč skončila jen na tyči Kubáňovy svatyně.

Kapitán Nového Jičína si ale vše vynahradil ve 49. minutě, ve které parádní ranou pod víko zařídil svému týmu těsný náskok. Ten však Ďáblům nevydržel ani minutu, neboť Lukovo sklepnutí ze vzduchu nakonec propadlo až za brankovou čáru. Necelých šest minut před koncem už se pak Poruba opět radovala z vedení, když se podruhé v zápase trefil Fojtík, jenž zakončil brejkovou situaci. 

Definitivní štempl na vítězství Poruby pak dal gólem do opuštěné branky Jan Káňa. „Se závěrem zápasu nemůžeme být spokojení. Bohužel jsme opět nebyli dostatečně důslední a ani zkušení, což nás stálo alespoň bod. Tyto chyby se musíme odnaučit dělat. Mrzí mě to za kluky, protože odehráli s vítězem základní části dobrý zápas. I takové situace je ale snad budou posouvat dopředu,“ věří Macháček, jenž měl na střídačce k dispozici ještě sedmého beka Kysučana.

PLAY-OFF STARTUJE UŽ V SOBOTU

Vyvrcholení základní části startuje již tuto sobotu od 17 hodin, ale na své soupeře ve čtvrtfinále, které se letos hraje na tři vítězná utkání, si hokejisté Nového Jičína a Kopřivnice musí počkat až do středečního večera, kdy bude odehráno závěrečné kolo základní části. Ve druholigové skupině Východ je zatím jisté pouze to, že přímý postup do semifinále si zajistily favorizované celky Poruby a Hodonína. 

Kopřivnická Tatra, která měla ve víkendovém kole volný los, má jistotu toho, že vyřazovací boje začne na ledě soupeře. Z aktuálně šestého místa, které by ve čtvrtfinále znamenalo za soupeře Šumperk, ji může dostat už jen jakákoliv výhra v posledním kole, ve kterém hostí ve středu od 18 hodin vedoucí Porubu. Zároveň však musí Valašské Meziříčí prohrát doma s Hodonínem. V tom případě by došlo k pikantní sérii mezi Ďábly a Tatrou. 

To Nový Jičín potřebuje k jistotě 4. pozice bod. Čtvrtfinálovou sérii mohou Ďáblové začít v sobotu doma s Valašským Meziříčím, případně na ledě Bobrů, nebo doma vyzvou Kopřivnici. Druhé zápasy sérií se hrají na ledě hůře postavených celků v pondělí 5. března od 18 hodin. „Ještě to je velice zamíchané a může to dopadnout všelijak, takže to neřešíme. Prostě se připravíme na Šumperk a dobrým výkonem se chceme připravit na play-off,“ má jasno Petr Macháček.

HC RT TORAX PORUBA – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Branky: 12. Fojtík (Kaluža), 32. Slavík (Ollender, Finsterle), 50. Luka (Fojtík, Fišera), 54. Fojtík (J. Káňa, Luka), 60. J. Káňa (Kaluža) – 13. Chvostek (Kocián, Tomeček), 34. Motloch (Krupa, R. Gebauer), 49. Kocián (Uhlár). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváci: 401.


HK Ďáblové Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Adamík, Tomeček, Hruška, Már, Janiczek, Metelka – Chvostek, Kocián, Uhlár – Krupa, R. Gebauer, Motloch – Málek, Pecha, J. Sonnek – Jiří Slovák II. Trenéři: Petr Macháček a Kamil Gebauer.


Zbylé výsledky 48. kola: Hodonín – Opava 8:4, Šumperk – Val.Meziříčí 6:4.