Novojičínští hokejisté si v přípravě zastříleli. Odnesl to Frýdek-Místek

Dalšími posilami týmu Aleše Flašara se stali forvardi Jaromír Gogolka a Tomáš Mráz. V příštím týdnu vyzve Nový Jičín Přerov a Porubu

1.9.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník/Archiv

Ve čtvrtém přípravném utkání na nový soutěžní ročník doma rozstříleli Frýdek-Místek vysoko 7:2. Druholigoví hokejisté Nového Jičína rozhodli o svém druhém vítězství v přípravě v poslední třetině, kdy soupeře zasypali čtyřmi brankami.

Celé utkání odehrála také pětka složená z třineckých juniorů. „Zkoušeli jsme celou pětku mladých kluků, abychom si je v případě nouze, nebo nějaké spolupráce, mohli vyzkoušet i v chlapském hokeji. Takže jsem se na ně chtěl podívat. Naši kluci odehráli dvě třetiny a junioři celý zápas. Frýdek-Místek hrál, dokud cítil šanci. V závěru už možná trošku polevil, ale všechno je to jenom příprava," uvedl novojičínský kouč Aleš Flašar. Hostující vyrovnání v první třetině měl na svědomí novojičínský odchovanec Pavel Zedník, jenž od léta zkouší štěstí v kádru trenérů Nečase a Havlíka.

Velkou šanci, jak dostat novojičínské barvy ve druhé třetině do vedení, měl Martin Kabeláč, ale jeho samostatnou akci Kubáň zneškodnil. Domácí slavili o chvíli později, když se podařilo Michalu Kovařčíkovi poslat puk z obranného pásma až na střed hřiště, odkud ujel Ondřej Kovařčík, a ten si poradil i s vyjetým Kubáněm a poslal domácí znovu do vedení. Závěrečná třetina hostujícím hráčům nevyšla rozhodně podle představ. Ve 43. minutě využil Adam Uhlár přesilovou hru a navýšil vedení Nového Jičína na 4:2. Domácí vítězství se nakonec zastavilo na skóre 7:2.

Dalšími jistými posilami se stali útočníci a kmenoví hráči Havířova Jaromír Gogolka (ročník narození 1989) a Tomáš Mráz (1992). Gogolka strávil předešlou sezonu ve Frýdku-Místku a o tři roky mladší Mráz pak v Orlové. S mužstvem se také připravuje Matěj Bartoň, který se do klubu vrátil z třinecké juniorky. „Zápasy jsou zatím ve fázi zkoušení různých herních situací. Prozatím poslední dva příchody už jsou jisté, ale záleží, jakou prokážou hráči výkonnost. To, že přišli, neznamená, že budou mít místo jisté," vyjádřil se dále Flašar.

Novojičínské hokejisty čekají do startu druholigové sezony ještě tři přípravná utkání. Už v úterý 2. září doma od 18 hodin vyzvou hokejisty Přerova a o dva dny později pak cestují na led Poruby.

Posledním přípravným utkáním by pak měl být souboj v Přerově. Utkání má v Meo Aréně úvodní buly ve středu 10. září v 18 hodin.

HC Nový Jičín - HC Frýdek-Místek 7:2 (2:2, 1:0, 4:0)

Branky: 3. Franek (Kacíř), 11. F. Chvostek (Mikšan, Kacíř), 28. O. Kovařčík (M. Kovařčík), 43. Uhlár (Kabeláč, Horák), 46. Kabeláč (Uhlár, Horák), 57. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Mráz), 58. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Zahradníček) -12. Stránský (Teper), 13. Zedník (Niec, Krutil).

Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.

Nový Jičín: Iláš F. Chvostek, Hruška, Vašut, P. Flašar, Zahradníček, Roman, Vnenk, Horák Mikšan, Kacíř, M. Chvostek, Gogolka, Ohera, Mráz, R. Gebauer, Uhlár, Kabeláč, Franek, O. Kovařčík, M. Kovařčík. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

Frýdek-Místek: Kubáň Podešva, Teper, Černín, Krutil, Jindřich, Vydra, Vančo-Minařík, Čintala, Stránský, Ivan, Samiec, Lipina, Niec, Zedník, Slovák, Sluštík, Mamula, Suchý, Kopún, Král. Trenéři: Radim Nečas a Jaroslav Havlík.