Novojičínským vyšel úvod utkání znamenitě, když hned v 1. minutě pálil kapitán Vašut do břevna a pohotový Gebauer dorazil kotouč za Novákova záda. Domácí, povzbuzeni vedoucí trefou, šli v 7. minutě již do dvoubrankového náskoku, když defenzivě hostujících Sov ujel Sonnek, jenž předvedl povedený blafák. Pro Brňany mohlo být ještě hůře, ale Chvostek mířil nad. Domácí pak podržel pozorný Slovák, jemuž kryl tentokráte záda Kohn, když lapil příležitost Bočka. Ve 12. minutě už se ale hostující útočník dočkal, když ujel při vlastním oslabení a tvrdou ránou snížil na 1:2. „Rychle jsme se dostali do vedení 2:0, ale pak jsme trošku polevili v aktivitě a při vlastní přesilovce jsme zbytečně inkasovali snižující gól," vracel se k prvnímu dějství kouč HK Nový Jičín Petr Macháček.

V prostřední části mohli Novojičínští udeřit v početní výhodě, kdy na trestnou lavici usedl někdejší zadák Nového Jičína Jan Fišera, ale nestalo se tak. Na vážnější situaci se pak čekalo až do 34. minuty, ve které ujížděného aktivního Sonnka nedovoleně zastavil Benýšek a domácí dostali k dispozici trestné střílení, které bekhendovou kličkou proměnil ve vedení 3:1 Sonnek.

V závěrečném dějství už domácí hlídali pracně vybudovaný náskok a navíc se mohli spolehnout na pozorného Slováka. Novojičínské pokusy Uhlára či Gebauera další trefou neskončily, a i když se hostující Technika tlačila za zdramatizováním, domácí defenziva působila nadále jistě. Ve velké možnosti navíc střílel kapitán Stehlík mimo Slovákovu klec. V závěru to hosté ještě zkoušeli bez brankáře, ale pojistku přidal do opuštěné branky útočník Slovák, jenž po svém příchodu z Rožnova zaznamenal první trefu v novojičínském dresu. Domácí vedení mohlo být ještě vyšší, ale v dalším nařízeném trestném střílení pak jedenáct vteřin před koncem Christov neuspěl. „Vyhráli jsme doma potřetí za sebou, takže v tomto ohledu jsem spokojený. Ve druhé třetině jsme to nechtěli zbytečně otevřít a trpělivě jsme pak chtěli čekat na naše šance a podařilo se nám dát gól na 3:1, který nás uklidil a hodně nám pomohl. Ve třetí třetině už jsme si vedení hlídali, ale snažili jsme být aktivní a drželi jsme soupeře od naší branky," spokojeně konstatoval Macháček.

Zatímco doma se tak Novému Jičínu daří, venku získal v osmi zápasech pouhý bod. Vylepšit svou bilanci může aktuálně sedmý celek tabulky už zítra na ledě druhé Poruby. „Nějaké body jsme teď nasbírali a kluci chytli sebevědomí. Určitě budeme chtít domácí pořádně potrápit. Nemůžeme to proti nim otevírat, ale rozhodně tam nejdeme s tím, že budeme jenom zatáhnutí," nahlédl směrem k zítřku Macháček, jenž měl na střídačce ještě připravenou dvojici mladíků Metelku S Palackým.

II. hokejová liga, sk. Východ, 17. kolo:
HK Nový Jičín – HC Technika Brno 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Gebauer (Uhlár, Vašut), 7. Sonnek (Gebauer, Christov), 34. Sonnek z trest. střílení, 60. Jiří Slovák II. (Gebauer) – 12. Boček (Kaluža). Rozhodčí: Obadal – Rožánek, Bubela. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 300.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Bartko, Dresler, Stránský, Vašut, Hruška, Cabák – Chvostek, Novotný, Málek – Uhlár, Jiří Slovák II., Gebauer – Christov, Kocián, Sonnek. Trenéři: Bacul a Macháček.