Novojičínský celek se bude nyní připravovat denně, od pondělí do pátku. O víkendech ještě čeká hráče volno.

„Suchou přípravu jsme strávili na Skalkách a v tělocvičně, využívali jsme schody nebo dráhu na hřišti prostě klasická letní příprava. Kluci se připravovali zodpovědně a nyní z toho přecházíme přímo na led," informoval před startem další fáze přípravy kouč HC Nový Jičín Aleš Flašar.

První přípravný duel mají Novojičínští v plánu v úterý 12. srpna od 18 hodin ve Valašském Meziříčí proti tamním Bobrům.

V přípravě nezvládli taktiku

V samotném závěru červencové přípravy si hokejisté Nového Jičína střihli pro zpestření přípravný duel s FC Libhošť. Na tamním pažitu se tým trenérského dua Flašar, Grimm představil v kopačkách a odešel poražen 1:9.

„Kluci přišli na to, že jim fotbal moc nejde. Myslím si, že vyzvednout nešlo opravdu nikoho. Ne, že by hráči neměli žádné fotbalové schopnosti, ale absolutně nezvládli taktiku fotbalu," sdělil s úsměvem trenér novojičínských hokejistů.

V brance se představil mladík Cabák. „Ten možná patřil k našim nejlepším na hřišti. Pochytal totiž dalších deset gólů," dodal bývalý extraligový obránce.

Očekává se příchod útočníků

Po loňské sezoně ukončil druholigovou kariéru novojičínský patriot Petr Macháček. „Což mě i celkem mrzí," přiznal Flašar.

Do přípravy se nezapojil obránce Pelikán a štěstí ve Frýdku-Místku zkouší útočník Zedník. Zpátky do Přerova se po ročním hostování vrátil forvard Sprušil, naopak Hanák by měl v Novém Jičíně pokračovat. „Měl by zůstat, ale měl v půlce přípravy nějaké zdravotní problémy, takže doufejme, že to bude všechno v pořádku," dodal na adresu zkušeného forvarda novojičínský lodivod.

Krátkou epizodu v dresu Nového Jičína z loňské sezony nerozšíří ani Josef Fojtík, jenž v mužstvu pokračovat nebude. S Valašským Meziříčím zase začal přípravu bek Jan Fišera.

Plný stav naopak hlásí novojičínské brankoviště. Ke trojici z minulé sezony Šrámek, Kozák, Kamil Gebauer přivítali v klubu posilu v podobě protřelého druholigového brankáře Davida Iláše. „Vytvoří se Šrámkem kvalitní dvojici tak, abychom rozložili síly během celé sezony," doplnil k mužům v maskách bývalý kouč Karviné.

V obraně zůstal Petr Prokop, jenž přišel do týmu v průběhu uplynulé sezony.

V Novém Jičíně bude nadále působit také bývalý reprezentant Kacíř nebo obránce Vnenk, stejně jako kapitán Vašut, Horák, Cabák, Kabeláč, Uhlár, Robin Gebauer nebo bratři Chvostkové. Všichni jsou prozatím v přípravě s týmem.

Útočné řady už vyztužil produktivní forvard David Mikšan. „Osa z loňska by měla zůstat, ale kluci se musí o místo porvat. Věřím tomu, že bude v týmu větší konkurence a možná se to někomu nebude líbit, že bude třeba ve čtvrté pětce. Ale všichni to mají ve svých rukou. To, že bude větší konkurence, bude pro hráče jenom dobře," zdůraznil Flašar, jenž závěrem dodal:

„Ještě čekáme na nějaké příchody. Potřebujeme ještě doladit nějaké útočníky, jinak by už mohl být mančaft připravený." Ostrý start do sezony čeká Nový Jičín ve středu 17. září na vsetínském Lapači, kdy je na programu 1. kolo II. hokejové ligy, skupiny Východ.

Prozatimní plánovaná přípravná utkání HC Nový Jičín:
úterý 12. srpna, 18.00 HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Nový Jičín
úterý 19. srpna, 18.00 HC Nový Jičín - HC Bobři Valašské Meziříčí
čtvrtek 21. srpna, 18.00 HC Nový Jičín - HC Torax Poruba
úterý 2. září, 18.00 HC Nový Jičín - HC Zubr Přerov
čtvrtek 4. září, 17.45 HC Torax Poruba - HC Nový Jičín
středa 10. září, 18.00 HC Zubr Přerov - HC Nový Jičín