Nový Jičín je v azylu kvůli rekonstrukci střechy na svém domovském stánku. Postupně najde osmý celek loňské tabulky útočiště v Porubě, ve Studénce a v Kravařích. „Samozřejmě to je zásah. Každý sportovec potřebuje stabilní zázemí, které nám momentálně chybí. Během šesti týdnů budeme trénovat na třech místech, takže to pro nás bude takové pestré,“ usměje se kouč Nového Jičína Petr Macháček a vzápětí dodává: „Chybět nám bude akorát posilovna, tu budeme muset udělat v takových sparťanských podmínkách. Věřím ale, že na sezonu budeme dobře nachystaní.“

Na prvním společném tréninku na ledě se Macháčkovi hlásilo třiadvacet hokejistů. „Hlavně se chceme co nejrychleji seznámit s ledem a osahat si návyky, které během léta hráč ztratí. Až od druhého týdne to budeme směřovat více ke kondici. Těžko se za pouhý týden něco hodnotí, kluci ale nevypadali špatně,“ pochvaluje si novojičínský lodivod.

V jeho výběru překvapivě chyběla loňská jednička Daniel Šimonů, naopak nechyběl brankář Petr Galuška. Ten se vloni v několika zápasech představil v Kadani. „Danek trénuje ve Frýdku, se kterým máme nějakou spolupráci. Chtěl být dříve na ledě a oni sháněli brankáře. Celý srpen bude ve Frýdku, ale když jej budeme potřebovat, tak jej budeme mít. Co se týče Galušky, jedná se o brankáře, který by si měl říct o místo. Chceme, aby Danka na pozici jedničky proháněl,“ přeje si Macháček.

Ilustrační foto.
Frenštát si poradil s Dolním Benešovem a v poháru jde dál

Ďáblové v minulých dnech představili zajímavou posilu, z Anglie se do Česka vrací ostřílený útočník Richard Bordowski, který před lety hrával extraligu v Třinci. Blízko jsou navíc Ďáblové podpisu zkušeného beka.

„Od Richarda si slibujeme kvalitu na ledě i v kabině, což jsme potřebovali. Máme domluveného ještě jednoho zkušeného obránce, ale dokud jej nebudeme mít podepsaného, tak bych nechtěl být konkrétní. Příchody obou hráčů jsou pro nás dobrou zprávou,“ libuje si Petr Macháček.

Novojičínští měli už ve čtvrtek v Porubě sehrát první přátelské utkání s Kopřivnicí. „Zápas se domluvil na poslední chvíli, všichni jsme se těšili. Bohužel jsme si museli vystačit s tréninkem. Doba je bohužel nejistá a každou chvíli je něco jinak.“ Své o tom ví právě v Porubě, zdejší áčko muselo kvůli pozitivním nálezům nemoci covid-19 do karantény. „Zatím ne, dodržujeme všechna pravidla. Nosíme roušky, pohybujeme se v prostorech nám vymezených. Áčko Poruby je sice v karanténě, jinak ale všechno běží stejně jako předtím,“ uzavírá Petr Macháček.