Hosté mohli jít do vedení po šanci kanonýra Vachutky, ale ten v první dobré příležitosti mířil mimo. Novojičínští pak udeřili z první vážnější akce, když se prosadil Sonnek.

Šumperk však přispěchal s odpovědí těsně po konci své druhé přesilovky a Cink nadvakrát překonal Iláše, který pak zanedlouho parádním zákrokem vychytal Vachutku. Domácí si tak na konci první třetiny vzali své vedení nazpět, když Novotného zastavili hosté jen za cenu faulu a novojičínský forvard pak z nařízené trestného střílení neomylně upravil na 2:1.

Zkraje druhé periody pak Draci potrestali chybu v domácí defenzivě a Ostřanského dorážka znamenala vyrovnání. Nový Jičín se poté sice tlačil před Svobodu, ale vyložené šance nepřicházely. Krátce po polovině zápasu přišla vítězná branka Šumperku, když se šťastně prosadil zadák Drtil, jehož pokus tečoval jeden z bránících hráčů a kotouč se nakonec došoural až za Ilášova záda.

Klíčový moment utkání přišel necelých sedm minut před koncem řádné hrací doby, kdy Nový Jičín dostal k dispozici přesilovku 5 na 3, které měla trvat 104 vteřin. Nejen, že se domácím dvojnásobná početní výhoda vůbec nepovedla, ale navíc byl dvacet vteřin před jejím vypršením vyloučen kapitán Vašut.

„Nesehráli jsme to vůbec dobře, a i proto jsme si nakonec nezasloužili ani bod," smutně konstatoval kouč HK Nový Jičín Petr Macháček, jehož tým to v závěru zkoušel i při hře bez brankáře, ale ani to ke kýženému vyrovnání nevedlo. „Odehráli jsme rovnocenné utkání a Šumperk potvrdil svoji kvalitu. Sice jsme dvakrát vedli, ale soupeř dokázal pokaždé vyrovnat a nakonec rozhodl smolný vlastní gól," doplnil zklamaně Macháček.

Šumperk se naopak díky tříbodovému přísunu vrátil na 3. příčku. „S vítězstvím jsem určitě spokojen a děkuju klukům, že i přesto, že jsme se trápili a předvedli jsme neurovnaný výkon, tak jsme závěr zvládli. Při dvojnásobném oslabení jsme ukázali srdíčko a to rozhodlo.

V zápase jsme měli dost šancí, které jsme ale zahazovali a málem se nám to vymstilo. Bylo to hodně těžké utkání, ale potřebovali jsme odčinit ztracené body z domácího utkání proti Hodonínu," uvedl po utkání kouč šumperských Draků Aleš Flašar, jenž předtím působil právě na střídačce Nového Jičína.

2. liga, sk. Východ, 33. kolo:
HK NOVÝ JIČÍN – DRACI ŠUMPERK 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky: 4. Sonnek (Bednář), 19. Novotný z trest. střílení – 15. Fischer (Drtil, Fišera), 22. Ostřanský (Janota, Novosad), 34. Drtil (Vachutka, Cink). Rozhodčí: Honza – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 300
HK Nový Jičín: Iláš – Bahounek, Vašut, Zahradníček, Stránský, Cabák, Běhal – Sonnek, Zdeněk, Bednář – Gebauer, Novotný, Málek – Uhlár, Kocián, Hruška. Trenér: Macháček

Zbylé výsledky 33. kola: Kopřivnice – Valašské Meziříčí 6:3, Hodonín - Vsetín 5:6, Poruba - T. Brno 8:2.