HC Orlová – HC Nový Jičín B 12:1 (3:1, 6:0, 3:0)

Na konci první třetiny, když vedla Orlová 3:0, vykřesal hostům teoretickou naději Kaňovský, který v 18. minutě využil přečíslení 2 na 1 a tvrdou střelou snížil.

O zbylé iluze však hosté přišli s příchodem druhé periody, v níž inkasovali šest branek, z toho hned čtyři v rozmezí pěti minut, mezi 27. a 32. minutou, a bylo po utkání. V závěrečné třetině pak Orlová ještě třikrát vylepšila skóre na konečných 12:1.

Kamil Glabazňa (Nový Jičín): Čekal jsem dneska hodně, ale takový debakl ne. Výsledek vypadá úplně hrůzostrašně, ale odpovídá tomu, co jsme předvedli na ledě. Chtěli jsme přežít začátek, ale první střela od červené čáry skončila gólem. Hned další střídání jsme dostali druhý gól a ve třetí minutě jsme prohrávali o dva góly. My nemáme takovou sílu, abychom se z toho zvedli. Snížili jsme ještě tři minuty před koncem první třetiny zásluhou Marcela Kaňovského na 3:1. V šatně jsme si řekli, že nesmíme dostat gól, a hned druhé střídání jsme dostali na 4:1, a to byl úplný zlom. Orlová byla dneska úplně někde jinde než my. Ve čtvrtek nás čeká hodně těžké utkání. Pro nás by byl úspěch, kdybychom se ještě vrátili do Orlové ke třetímu utkání. Nesložíme zbraně a budeme se o to snažit.

Branky a nahrávky: 2. Burgel, 8. Novák J. (Grepl), 13. Novák J. (Grepl), 22. Wróbel (Grepl), 27. Grepl, 27. Fábry (Hanzl, Hublík), 31. Wróbel (Novák J., Novák M.), 32. Fábry (Vaštík), 36. Vaštík (Szajter), 49. Zákuťanský (Szajter, Niedoba), 50. Novák J. (Grepl), 56. Szajter (Mintěl) – 18. Kaňovský (Petružálek), vyloučení: 3:6, využití: 2:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 45:18, rozhodčí: Janda – Rožánek, Žídek, diváci: 600. Stav série: 1:0

Orlová: Volf (41. Noga) – Malík, Szajter, Hublík, Fábry, Csobok, Matušínský, Wróbel, Novák J., Zákuťanský, Vaštík, Burgel, Grepl, Niedoba, Branný, Novák M., Musil, Hanzl, Mintěl, Foltýn. Trenér Petr Česlík, Daniel Marosz

Nový Jičín B: Kozák (27. K. Gebauer) – Petružálek, Gajdoš, Hübl, Valchář, Krotil – Glabazňa, Zedník, Kaňovský – Částečka J., Martinčík, Šimečka – Orság, Hamrozi, Hermann. Trenér Kamil Glabazňa, Jaroslav Trčálek