Zajímavou sportovní podívanou bude v průběhu příštího týdne hostit zimní stadion v Novém Jičíně. Na tamní umělé ploše se totiž od pondělí do soboty uskuteční světový šampionát v in-line hokeji v kategorii hráčů nad 45 let.

Do Nového Jičína se sjede celkem deset reprezentačních výběrů, které jsou rozděleny do dvou skupin po pěti účastnících, dle umístění na loňském šampionátu. Z každé skupiny pak postoupí čtyři nejlepší týmy, které čekají vyřazovaní boje ve čtvrtfinále, semifinále a finále. Páté celky z obou skupin pak čeká duel o konečné umístění.

Boje v základních skupinách proběhnou od pondělí do středy a ve čtvrtek bude na programu čtvrtfinále. Pátek pak nabídne semifinálové bitvy a vše vyvrcholí v sobotu, kdy jsou v plánu utkání o konečná umístění. 

V 15 hodin startuje duel o bronz a v 16.30 přijde na řadu finálový zápas o zlato. Případná účast českého týmu ve čtvrtfinále a semifinále je v programu vždy orientována na 17.30 tak, aby bylo utkání časově dostupné co největšímu počtu diváků.

Vstupné na všechny utkání je zdarma a na zimním stadionu bude zařízen veškerý servis, jako na hokejových utkáních.

Pořádní mistrovství světa se podařilo zajistit i díky dlouhodobě úspěšnému klubu IHC Nový Jičín, který hraje již čtvrtou sezonu nejvyšší domácí soutěže a v předešlých dvou letech vždy v extralize vždy vybojoval bronzové medaile.

Vloni se konal světový šampionát v Itálii, kde kralovalo Slovensko před USA a Českou republikou. K dlouhodobě nejúspěšnějším zemím v in-line hokeji napříč všemi kategoriemi pak patří Česká republika, USA, Francie a Itálie.

Mistrovství světa startuje v pondělí 14. května od 9 hodin zápasem Slovensko – Německo. Poté čeká premiéra reprezentaci České republiky, která v 10.30 vyzve Nový Zéland. Slavnostní zahájení je pak na programu před pondělním večerním utkání, ve kterém Česká republika vyzve od 18 hodin Velkou Británii.


Složení základních skupin MS 2018 v Novém Jičíně:

Skupina A – Slovensko, Kanada, Francie, Austrálie, Německo.

Skupina B – USA, Česko, Velká Británie, Itálie, Nový Zéland.

Extraligový Nový Jičín začal sezonu vítězně
Obhájci bronzových medailí z loňského ročníku Stilmat extraligy z Nového Jičína vstoupili do letošní sezony dvěma domácími výhrami, když v sobotu nedali šanci Kladnu, které poslali domů s výpraskem 7:1 a v neděli pak na umělé ploše novojičínského zimního stadionu přehráli i Boskovice, se kterými prohrávali 1:3, ale poté předvedli drtivý obrat. Tým trenéra Kamila Gebauera čekají další utkání znovu v domácím prostředí, když v sobotu 12. května přivítá Zlín (11.00) a Uherský Brod (15.00).


IHC Nový Jičín – IHC Čerti Kladno 7:1 (1:0, 1:1, 2:0, 3:0)

Branky: 12. Palička (Plitko), 20. Palička (Janiczek), 32. Flok (Christov), 34. R. Gebauer (O. Kovařčík, Zahradníček), 40. Heralt (Janiczek), 45. O. Kovařčík (Chvostek), 46. Christov (Flok, Hruška).


IHC Nový Jičín – HC Boskovice inline 10:3 (1:2, 2:1, 3:0, 4:0)

Branky: 9. Christov (Bartko), 21. Kaukič (Chvostek, R. Gebauer), 23. Bartko (Janiczek), 26. Chvostek (Heralt, Janiczek), 31. O. Kovařčík (Chvostek, Janiczek), 36. O. Kovařčík (Zahradníček), 39. Zahradníček (O. Kovařčík), 40. Chvostek (O. Kovařčík, Zahradníček), 41. Christov (Bartko, Flok), 42. Kaukič (Janiczek).