Domácí však na začátku 59. minuty dostali k dispozici, k veliké nelibosti hostující střídačky, trestné střílení, po kterém poslali zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl v přesilové hře o výhře Bobrů 3:2 obránce Nedbálek. „Z tak tendenčně vedeného utkání jsem hodně smutný," poukázal na nerovný metr arbitrů jeden z koučů Nového Jičína Petr Macháček.

Nový Jičín nevstoupil do důležitého duelu vůbec dobře, když už po patnácti vteřinách překonal Slováka někdejší hráč Nového Jičína Fojtík. „Byl to zápas o šest bodů, což jsme si uvědomovali. Bohužel jsme však inkasovali hned při prvním střídání, ale pak jsme se dokázali zvednout a vytvořili jsme si dostatek šancí k tomu, abychom zápas zvládli vyhrát v normální hrací době," litoval zahozených příležitostí osmatřicetiletý kouč, jemuž se v průběhu první třetiny zranil útočník Zdeněk. Obránce Zahradníček navíc začínal zápas v útoku a hned ve dvou formacích se točil Ižacký.

Hosté se dočkali zaslouženého vyrovnání až v závěru druhé třetiny, kdy Plška překonal, při hře 4 na 4 a signalizované výhodě, svou první trefou v sezoně novojičínský kapitán Vašut, jenž v minulosti oblékal právě i dres valašskomeziříčských Bobrů.

Novojičínští pak byli za svou aktivitu odměněni v 55. minutě, ve které dokonal obrat gólem na 2:1 Málek. „Nálada na střídačce byla po obratu výborná. Kluci si zasloužili vedoucí branku a věřili jsme, že už zápas zvládneme. Bohužel pak přišel moment, který viděl snad jenom rozhodčí, který sdělil, že to prostě vyhodnotil, jako úmyslné posunutí branky," vracel se Macháček k situaci z úvodu 59. minuty.

Bobři se tlačili za vyrovnáním a po jednom ze závarů nařídili rozhodčí pro domácí trestné střílení, když podle nich brankář Slovák úmyslně posunul branku. Právě kvůli tomu, že do konce řádné hrací doby scházelo méně než 120 vteřin, bylo nařízeno trestné střílení. To, s pomocí tyče, proměnil Studený a poslal tak dramatický zápas do prodloužení.

V polovině pětiminutového nastavení byl pak vyloučen novojičínský zadák Dresler, a když do jeho návratu scházelo šestnáct vteřin, rozhodl o domácím bodu navíc přesnou ranou Nedbálek.

„Chtěli jsme pak urvat alespoň dva body, ale bohužel. Je hodně smutné, když rozhodčí takto ovlivní zápas v závěru utkání. Navíc i v průběhu zápasu byly všechny sporné momenty posuzovány proti nám. To všechno klukům ubíralo strašně moc sil. Vše pak bylo korunováno nesmyslným nájezdem, po kterém domácí v 59. minutě vyrovnali," uzavřel po emotivním duelu Macháček, jehož tým nyní hostí, ve středu od 18 hodin, na domácím ledě šumperské Draky, které od nové sezony vede bývalý kouč novojičínských hokejistů Aleš Flašar.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HK NOVÝ JIČÍN 3:2 PP (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky: 1. Fojtík (Dvořák, Kývala), 59. Studený z trest. střílení, 65. Nedbálek (Dvořák) – 37. Vašut (Kocián), 55. Málek (Stránský, Gebauer). Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 410.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Dresler, Zahradníček, Stránský, Vašut, Běhal, Hruška, Nesvadba - Ižacký, Novotný, Kocián - Málek, Zdeněk, Chvostek – Gebauer, Schwarz, Sonnek - Jiří Slovák II. Trenéři: Bacul a Macháček.

Zbylé výsledky 14. kola: Opava - Kopřivnice 4:0, Šumperk - Hodonín 1:2sn, Vsetín - Poruba 5:2.