Novojičínští museli před utkáním řešit problémy s obranou, protože poslední zápas dohrávali pouze na čtyři beky. K uzdravenému Prokopovi se prvním startem v letošní sezoně přidal i Jan Fišera, jenž v loňské sezoně odehrál v barvách Nového Jičína sedm duelů základní části. Druhým nováčkem v novojičínském dresu byl útočník Josef Fojtík.

Bobrům se proti Novému Jičínu letos daří. Ze tří předcházejících duelů letošní sezony totiž vytěžili sedm bodů. Poslední celek tabulky přenesl tuto bilanci i do první třetiny, ve které se během rovných šedesáti vteřin trefil dvakrát. Nejprve se střelou z mezikruží prosadil Kvapil a o minutu později se před Šrámkem nemýlil jeden z bratrské trojice Vargů, David.

Pomohla bouřka

Příležitosti ke skórování měly v úvodních dvaceti minutách oba celky, ale s vedením 2:0 nakonec kráčeli do kabin domácí Bobři. „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, měli jsme tlak, ale za prvních deset minut jsme neproměnili mnoho šancí a to se nám vymstilo. Trošku jsme pak udělali bouřku v šatně, kluci se zvedli a začali hrát," vracel se k úvodním minutám zápasu trenér HC Nový Jičín Aleš Flašar.

Tábor novojičínských fanoušků si tak mohl poprvé zařvat ve 29. minutě, kdy se svým důrazem prosadil Robin Gebauer, pro něhož to byla pátá trefa v sezoně. Za dalších pět minut se tribunám gólově připomněl Josef Fojtík, jenž skóroval hned ve svém prvním zápase v novojičínském dresu, a vyrovnal tak na 2:2. To však z branek ve druhé třetině nebylo vše. Sedmadvacet vteřin před druhou sirénou byl na konci domácí kombinace Kubáč, a v důležitém souboji tak znovu překlonil misky vah na domácí stranu.

Svěřenci trenéra Flašara vstoupili do posledního dějství aktivněji, ale Valachy držel výtečný gólman Slovák. Když poté Nový Jičín přežil bez úhony početní výhodu domácích, usedl za katr jeden z domácích Bobrů, který se mohl po šesti sekundách vrátit zpátky na střídačku. Přesná rána Lehečky z 52. minuty totiž znamenala srovnání na 3:3. A neuběhly ani čtyři minuty, když hostující příznivce dostal znovu do varu Robin Gebauer, jenž potrestal domácí chybu v rozehrávce a svým druhým gólem v zápase poslal Nový Jičín do vedení 4:3. 104 vteřin před koncem třetí třetiny si domácí vyžádali oddechový čas a brankář Slovák zůstal na střídačce. Novojičínští už však nejtěsnější vedení ubránili, a mohli se tak radovat z prvního tříbodového vítězství proti Valašskému Meziříčí v této sezoně. „V poslední minutě druhé třetiny jsme nesmyslně polevili a dostali třetí branku. Do třetí třetiny jsme ale vlétli a myslím si, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě. Měli jsme o ten krok v zápase navíc. Věřil jsem až do konce, protože jsme, až na chvilkové výpadky, kde jsme vždycky inkasovali, hráli dobře. Klukům jsem říkal, že musíme hrát celých dvacet minut a v poslední třetině dřeli opravdu po celou dobu, a podařilo se nám to otočit. Musím jim za výkon poděkovat," hodnotil duel trenér Aleš Flašar.

Valašské Meziříčí tak až ve čtvrtém vzájemném měření sil v sezoně nechalo Novojičínským všechny body. „Nový Jičín měl v první třetině taky tři velké šance, ale Jirka Slovák nás podržel. Druhou třetinu kluci nejspíše podcenili. Mysleli si, že to půjde samo. Nový Jičín ukázal jednoduchý a účinný hokej. Také hrálo velkou roli zbytečné vylučování v útočné třetině," hodnotil utkání trenér Bobrů Jan Vavrečka.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Nový Jičín 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Branky: 14. Kvapil (Martiník, Mir. Varga), 15. D. Varga (Hartmann, R. Škutchan), 40. Kubáč (D. Varga, R. Škutchan) 29. R. Gebauer (Macháček), 35. Fojtík (Hanák), 52. Lehečka (Vašut, Hanák), 56. R. Gebauer (Macháček).

Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Poměr střel: 31:29.

Nový Jičín: Šrámek Prokop, Cabák, Horák, Vnenk, Fišera, Vašut Lehečka, Kacíř, Zedník Sprušil, Macháček, R. Gebauer Fojtík, Hanák, Heža. Trenér: Flašar.

Ve středu přivítají novojičínští hokejisté od 18 hodin v derby Frýdek-Místek.