Hned úvodní třetina naznačila, že tentokrát budou dominovat především obrany. Přes občasné výpady na bránu byla k vidění svižná hra a především boj o střední pásmo. „Úvod byl hodně opatrný, nikdo nechtěl udělat chybu,“ přiznal novojičínský trenér Petr Kneblík. „Přijeli jsme hrát ze zabezpečené obrany. vytvořili jsme si nějaké šance, ale neproměnili je,“ řekl trenér Přerova Lubomír Oslizlo.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, kteří šli, ve 27. minutě, po teči Kotáska do vedení – 0:1. Branka ale domácí vyburcovala k ještě větší aktivitě a ve 30. minutě srovnal Vrdlovec – 1:1. Přerovu stačilo dalších 6 minut, aby Kolář opět dostal hosty do vedení do vedení – 1:2.

Ve 37. minutě to ale bylo opět nerozhodně. Střelecky se nemýlil Pavlačka – 2:2. „Nejdůležitější bylo, že jsme na branky Přerova pokaždé rychle odpověděli. Opět to uhrála druhá lajna po krásných akcích,“ přiznal Kneblík. „Rozhodujícím momentem bylo, že jsme nedokázali ubránit vedení a dvakrát rychle inkasovali. To byla chyba,“ přiblížil Oslizlo.

Třetí třetina začalo opět svižně a opět byl k vidění boj o střední pásmo s dominujícími obranami. Na další branku se čekalo až do 54. minuty. Tentokrát šli do vedení domácí, když se nemýlil Horák – 3:2. Samotný závěr si domácí již zkušeně pohlídali a hostům nepomohla ani závěrečná power-play.

„Rozhodující byla naše branka. Přerov to pak chtěl rychle zvrátit, ale ustáli to hlavně rozhodčí. Hosté byli opticky asi lepší, mají přeci jenom vyzrálejší kádr, ale vyhrává ten, kdo dá více branek,“ zhodnotil Petr Kneblík. „Chtěli jsme s výsledkem ještě něco udělat, ale nepodařilo se to. Určitě jsme nepředvedli svůj nejlepší výkon,“ uzavřel Lubomír Oslizlo.

HC Gedos Nový Jičín – HC Zubr Přerov 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Vrdlovec (Gebauer), 37. Pavlačka (Gebauer), 54. Horák (Macháček) – 27. Kotásek (Hanák), 36. Kolář (Sprušil). Vyloučení: 5:3, bez využití

Nový Jičín: Kozák – Andrýsek, Horák, Hruška Pa., Pelikán, Gulda, Koloničný – Skaloš, Macháček, Chvostek M.- Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec – Zedník P., Toman M., Uhlár – Tomášek, Kabeláč, Křesťan. Trenér Petr Kneblík

Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Osina, Vlček, Sklenář, Pírek – Kolář, Sprušil, Ditrich – Sedlák, Hanák, Kotásek – Menšík, Kohút, Sršeň – Palička , Kundrátek: Trenér Lubomír Oslizlo