Hostující výběr trenéra Hulvy nasměrovala k výhře první část, po které Novojičínští prohrávali již 0:3, a i když to bylo po 40. minutách už 2:3, hosté nakonec dvěma góly v závěru rozhodli o zasloužené výhře 5:2.

Opava, jejíž klec už nehájila dlouholetá opora v podobě brankáře Šafránka, jenž odešel do prvoligového Havířova, mohla na novojičínském ledě prohrávat již po prvním střídání, ale Sonnek v úvodní šanci neuspěl. Když pak v 5. minutě bleskově využil přesilovku zkušený Pavelek, na kterého za další dvě minuty navázal Polok, vedli Slezané již 2:0. Jiřího Slováka navíc v domácí brance nahradil Iláš, který poprvé inkasoval v 11. minutě po samostatném úniku Štindla, jenž zvýšil na 3:0. Novojičínským příznivcům se tak výrazně připomněla nezvládnutá první třetina v Kopřivnici, kde svěřenci trenérů Bacula a Macháčka prohrávali dokonce 0:4.

Do druhé části ale vstoupili domácí aktivněji a ve 27. minutě se podařilo snížit Málkovi, jenž se prosadil podobně jako ve středu a po jeho svižné ráně se brankář Wanecki pouze otáčel za svá záda. Za chvíli byl blízko brance navrátilec do sestavy Gebauer, ale tentokráte byl úspěšný opavský muž v masce. V 38. minutě pak novojičínské tribuny znovu ožily, protože po akci aktivního Málka ještě vyšperkoval celou akci Sonnek, jenž tak snížil na 2:3.

V závěrečné periodě se domácí hnali za vyrovnáním, ale k tomu nevedla ani přesilová hra. Následně mohli hosté definitivně rozhodnout, ale proti Chalupovi zasáhl betonem Iláš a v další akci zastavil hosty obětavým zákrokem Běhal. Opavská pojistka však přesto přišla, neboť na začátku 59. minuty potrestal nedůslednost domácí defenzivy Černý, na kterého ještě navázal gólem do opuštěné klece Chalupa. „Bohužel nám opět utekl začátek utkání a navíc jsme inkasovali při každé vážnější akci soupeře. I když jsme pak byli dvě třetiny o něco lepší, tak už se nám ztráta nepodařila smazat. Opava se ve třetí části zatáhla a z naší strany to byla chvílemi křeč," konstatoval kouč HK Nový Jičín Petr Macháček, jehož tým dohrával duel na osm útočníků, neboť v průběhu druhé třetiny odstoupil zraněný Jiří Slovák II. V útoku pak odehrál celé utkání zadák Zahradníček.

Nový Jičín nyní čeká důležité utkání na ledě předposledního Valašského Meziříčí, nad kterým má náskok pouhých tří bodů. Duel v domovině Bobrů startuje ve středu v 18 hodin. V sobotu v 17 hodin pak na novojičínský led dorazí Draci ze Šumperka.

2. liga, sk. Východ, 31. kolo:

HK NOVÝ JIČÍN – HK OPAVA 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

Branky: 27. Málek (Iláš), 39. Sonnek (Málek) – 5. Pavelek (Galvas), 7. Polok (Wolf, Selingr), 11. Štindl (Fedor, Slavík), 59. L. Černý (Vítek), 60. Chalupa (Vítek). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 300.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. (7. Iláš) – Běhal, Dresler, Bahounek, Vašut, Cabák, Hruška – Sonnek, Zdeněk, Kocián – Málek, Novotný, Zahradníček – Uhlár, Jiří Slovák II., Gebauer. Trenéři: Bacul a Macháček.

Zbylé výsledky 31. kola: Hodonín - Valašské Meziříčí 6:4, Poruba - Šumperk 1:5, Technika Brno - Vsetín 5:6.