V předchozím domácím utkání si doma smlsli na vedoucím Vsetínu, který v přestřelce porazili 6:4.

Také proti Karviné měli hokejisté druholigového Nového Jičína našlápnuto ke třem bodům, vedení 3:1 však prohospodařili, a nakonec brali pouze bod.

Hostující celek trenéra Sedláka šel brzy do vedení, ale trefy Mráze a Hanáka znamenaly ještě do konce první periody novojičínský obrat. Když pak na začátku druhé třetiny pláchl hostující obraně znovu Mráz, jenž tentokráte dostal příležitost od začátku utkání, vedli domácí už 3:1.

Následné šance domácí prohospodařili, ale když hosté nevyužili přesilovku 5 na 3, udeřili v klasické početní výhodě a snížili.

A pouhé dvě minuty nato se rozjel karvinský Haas, jehož rána se s pomocí břevna zatřepetala až v síti, a rázem bylo srovnáno 3:3.

Opařené domácí pak ještě ve 39. minutě uzemnil čtvrtým gólem hostující kapitán Luka, jehož nekompromisní a přesná rána síť za Šrámkem málem roztrhala. Do šaten tak odcházeli s mírným náskokem hosté.

Faktor Luka rozhodl

Brzké srovnání Nového Jičína měl ve 43. minutě na svědomí Zdeněk, jehož pohotová teč skončila za zády Tomšů. Domácí se pak museli bránit několika přesilovým hrám hostů, a když šest minut před koncem nevyužil nadvakrát šanci Hanák, šel zápas do prodloužení. Do toho vstupovali domácí v dvojnásobné početní výhodě, ale ani v následné přesilovce 4 na 3 na Tomšů nevyzráli, a zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Ty měly jediného úspěšného střelce, když se precizním zakončením pod víko prezentoval kapitán karvinského SK Luka.

Za domácí neuspěli postupně Mráz, Kabeláč ani Zdeněk.

„Jsem znechucený. Za stavu 3:1 šel náš výkon rapidně dolů a jsem na kluky naštvaný. Od toho stavu jsme předvedli katastrofální výkon. Horší tým u nás nehrál, ale my jsme dneska byli ještě tragičtější, a to mě mrzí. Stydím se a omlouvám se divákům. Se zápasem proti Vsetínu se náš výkon nedá vůbec porovnat," uvedl po utkání notně rozladěný domácí kouč Aleš Flašar.

Hosty táhl za vítězstvím neúnavný Luka, jehož hosté využívali od začátku druhé třetiny hned ve dvou útočných formacích.

„Za nepříznivého stavu jsme už neměli co ztratit. Začali jsme na čtyři útoky, ale pak jsme využili našeho nejlepšího hráče, Luku, a dali jsme ho do dvou útoků. Zjednodušili jsme hru, a měli jsme i štěstí. Od poloviny zápasu jsme dobře bránili, protože Nový Jičín má velice dobře zvládnutý přechod do útoku. Věřím, že nás tento výsledek nakopne. Jeden ze základních kamenů byl mladý Tomšů, který chytal první zápas," cenil si dvoubodového zisku z novojičínského ledu lodivod Karviné Roman Sedlák.

HK Nový Jičín – SK Karviná 4:5 sn (2:1, 1:3, 1:0 – 0:0, 0:1)Branky: 9. Mráz (Vašut, Kacíř), 15. Hanák (Prokop), 24. Mráz (Kacíř, Zdeněk), 43. Zdeněk (Kacíř) – 5. Haas (Čintala, Luka), 31. Deutsch (Juhasz, Vydra), 33. Haas (Hoďa), 39. Luka (Vydra, Jaroch), rozh. nájezd Luka. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:1. Střely na branku: 39:25. Diváci: 250.

HK Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Hruška, Vašut, P. Flašar, Žák, Vnenk – Ižacký, Hanák, Mikšan – Mráz, Kacíř, Zdeněk – R. Gebauer (39. Gogolka), Kabeláč, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

SK Karviná: Tomšů – Hoďa, Vydra, Deutsch, Čintala, Mládenka, Jaroch - Luka, Foltýn, M. Kasperlík – Szajter, Haas, Juhász - Opravil, Zakuťanský, Barnošák – Pořízek, Vyčesaný, Jaroš. Trenér: Roman Sedlák.

Už zítra hostí Flašarův soubor na vlastním ledě čtvrté přerovské Zubry. Domácí utkání Nového Jičína má poprvé v sezoně buly v 17 hodin.