Už ve středu od 18 hodin hrají Novojičínští v Porubě a v sobotu v 17 hodin pak načnou poslední pětinu základní části na ledě Hodonína.

Nový Jičín nastupoval do utkání proti beznadějně posledním Sovám s jasným cílem zvítězit. Domácí se rozjížděli pomalu a Iláš musel být na pozoru, ale po deseti minutách už se Macháčkův soubor začal čím dále více tlačit před Slavíčka. Dvě velké příležitosti ještě vedoucí trefou neskončily, ale dorážka Zdeňka z 15. minuty už zařídila náskok 1:0.

„Nastoupili jsme na čtyři útočné lajny a chtěli jsme soupeře dostat co nejdříve pod tlak, ale v prvních minutách se nám to moc nedařilo. Ale postupně jsme začali šlapat a bylo důležité, že jsme šli do vedení," ohlížel se za průběhem zápasu trenér novojičínských hokejistů Petr Macháček.

V polovině utkání, které bylo poznamenáno vysokým počtem vyloučení, zvyšoval na 2:0 obránce Zahradníček, ale Technika poté využila přesilovou hru a rychle snížila na rozdíl jediného gólu. Tento stav však nevydržel ani dvě minuty a Gebauerova dorážka znamenala vedení 3:1.

„Hra byla vinou vyloučení hodně rozkouskovaná a neurovnaná. Na naší straně to ale byly strašně zbytečné a nic neřešící fauly. Zlomovým momentem byl náš třetí gól, protože pak už jsme soupeře do ničeho nepustili a hlídali jsme si vítězství," sdělil Macháček, jenž pak ještě sledoval, jak v poslední době produktivní Málek zvyšoval v závěru na konečných 4:1.

„Potřebovali jsme to zlomit a konečně naplno bodovat. Nyní nás čekají dva těžké zápasy ven, ale chceme nějaké body. Navíc se nám do nich půjde po výhře daleko lépe," uzavřel trenér novojičínského HK.

2. liga, sk. Východ, 35. kolo:
HK NOVÝ JIČÍN – HC TECHNIKA BRNO 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 16. Zdeněk (Chvostek), 30. Zahradníček (Zdeněk), 33. Gebauer (Málek, Zdeněk), 55. Málek (Hruška) – 32. Švaňhal (Stehlík). Rozhodčí: Škach - Goňa, Maťašovský. Vyloučení: 9:10, navíc Samiec – Švejda 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 300.

HK Nový Jičín: Iláš – Bahounek, Vašut, Metelka, Zahradníček, Hruška, Běhal – Sonnek, Zdeněk, Chvostek – Málek, Novotný, Gebauer – Samiec, Kocián, Uhlár – Christov, Jaroš, Š. Kratochvíl. Trenér: Macháček.