Hokejistům Nového Jičína se letos v přípravě nedařilo. To před loňským ročníkem prohráli z jedenácti duelů pouhé tři, ale nepřesvědčivá první část sezony je málem připravila o play-off.

Letos věří v opak. „Z přípravy vyvodíme závěry a určitě se z ní poučíme. Vše se ukáže až v mistrácích," řekl před zahájením nového ročníku manažer HC Nový Jičín Milan Urban.

Tým přes léto posílila dvojice zkušených forvardů z Přerova Hanák se Sprušilem a zadní řady vyztužil Vnenk.

Během sezony by v Novém Jičíně, díky střídavým startům, rádi využívali služeb svých odchovanců. Ti momentálně hrají v mládežnických celcích Třince, v čele s dvojicí reprezentantů ČR Michalem Kovařčíkem a Janem Zahradníčkem.

„Jsou to naši hráči, takže pro fanoušky bude jenom dobře, když uvidí odchovance v dresu Nového Jičína. Budou mít možnost vidět, jak jejich výkonnost narostla," pokračoval dále novojičínský manažer. Do týmu se z Kopřivnice vrátila také dvojice Pelikán, Štěpják.

Parta kapitána Vašuta už nebude moci počítat se službami útočníka Škumáta, který uspěl na zkoušce v prvoligovém Havířově.

Kromě Andrýska pak ještě z týmu odešel obránce Jakub Hruška do extraligové juniorky Vsetína. „Pokud mu to ale program dovolí, tak za muže bude hrát v Novém Jičíně," připomněl Milan Urban, který se vyjádřil rovněž k cílům pro letošní ročník. „Ambice jsou pořád stejné. Hrát poctivý hokej, který nás dostane do play-off. Zaměřujeme se na to, abychom hráli s maximálním počtem našich odchovanců, ale samozřejmě, i v rámci oživení a zkvalitnění kádru, jsme chtěli získat do týmu posily," uvedl manažer osmého týmu po loňské základní části, který k hlavním favoritům soutěže řadí Přerov. „Černým koněm je pak pro mě Poruba a pak záleží, jak dalece budou pravdivé všechny zvěsti o Prostějovu," prozradil Milan Urban.

V loňské sezoně klub vyhlásil pro držitele permanentek soutěž, ve které byl hlavní cenou osobní automobil.

Ani letos na své fanoušky v Novém Jičíně nezapomněli. „Hlavní snahou bylo vylepšení veškerého servisu, co se týká občerstvení během zápasu. Tam by měl fanoušek poznat změnu. Pokusili jsme se rovněž zatraktivnit nákup permanentek, kdy bude probíhat losování o hodnotné ceny. Vždycky ale říkám, že největším tahákem je dobrá hra a novojičínský fanoušek je velmi citlivý. Když bude chodit, tak to bude znamenat, že hrajeme dobře," sdělil závěrem manažer klubu.

Na úvod sezony hurá na BobryUž zítra v 18 hodin je na programu první kolo II. hokejové ligy. Stejně jako v loňském roce bude prvním soupeřem Handlovy družiny celek Valašského Meziříčí. Nový Jičín loni první kolo zvládl, když valašskomeziříčské Bobry porazil 4:0, po dvou brankách Michala Chvostka a jedné trefě Ivana s Mičulkou. Bobři se loňskou sezonou protrápili a museli do baráže, kde nakonec uspěli proti Orlové.

Nový Jičín nezažil povedenou přípravu, ale v týmu věří, že sezona bude vypadat zcela jinak. „Musíme hrát hlavně disciplinovaně, protože Valmez tam má hodně nových kluků, jak jsem slyšel. Nikdo nemůže říct, že Valmez hrál vloni baráž a bude slabý. My do toho musíme jít naplno hned od začátku a doma za každou cenu vyhrát," řekl klubovému webu novojičínský kapitán Přemysl Vašut, který fanouškům před sezonou vzkázal: „Byli bychom moc rádi, kdyby chodili v hojném počtu. Těšíme se, že nás budou podporovat a my se jim snad odvděčíme dobrými výkony."