V novojičínské brance se v letošním roce poprvé objevil na místě Iláše Šrámek. V polovině první části se dostal ke slovu Kabeláč, ale z dobré pozice mířil mimo branku Hromady, jenž v letošní sezoně vypomáhal také extraligovému Zlínu. Ale za pět minut už se domácí publikum radovalo.

Krásnou akci předvedl nejproduktivnější hráč Flašarova celku, Lehečka (9+32), který se kličkou zbavil hostujícího zadáka a naservíroval kotouč Novotnému, jenž poprvé rozvlnil síť za Hromadou. Domácí vedení mohl poté ještě navýšit Ižacký, ale v dobré příležitosti střílel nad.

Ve druhé třetině se na ledě přiostřilo a Vsetínští, v jejichž první obranné dvojici nastoupil také extraligou ostřílený zadák Radim Tesařík, který ještě v uplynulé sezoně slavil extraligový titul se Zlínem, udeřili z přesilové hry, když se prosadil Kolařík. Vyrovnávací brankou hosté řádně ožili, a v permanenci tak byl více domácí Šrámek, jenž se vyznamenal proti vyložené šanci Štrbíka.

Za atak na Hanáka, který utkání nedohrál, byl pěti minutami a trestem do konce utkání potrestám ruský zadák Grebenyuk. Domácí početní výhodu bleskově využili a rána novojičínského kapitána Vašuta, jenž vstřelil druhou branku v sezoně, znamenala vedení 2:1.

Čaroděj Šrámek opět čaroval

V poslední části nahradila zraněného Hanáka posila v podobě zkušeného Novosada, ale hosté se velmi brzy dočkali vyrovnání. Vsetínští ještě dohrávali přesilovku, dvě vteřiny po jejím uplynutí však dostal zpoza branky nabito Kolařík, Šrámek byl bez větších šancí a hostující kotel mohl podruhé explodovat.

Ve 48. minutě předvedl domácí strážce svatyně zákrok večera, když tygřím skokem zlikvidoval tutovku Daňka, na něhož zírala prázdná klec. O tři minuty později pak dostali možnost trestného střílení hosté, ale Kolařík mířil pouze do Šrámkova ramena. Následně hráli přesilovou hru domácí, v závěrečné části jim však výhody jednoho muže v poli vůbec nešly, což dával zřetelně najevo nazlobený trenér Flašar.

Zápas nakonec dospěl do prodloužení, ve kterém mohly rozhodnout oba celky. Nestalo se tak a o druhém bodu pro Vsetín rozhodl až v nájezdech Daněk.

„Bylo to z obou stran kvalitní utkání. První dvě třetiny jsme byli trošku lepším týmem, ale ve třetí třetině nás Vsetín začal přehrávat. Ozvala se zranění, tým je úzký, ale kluci to odedřeli. Mrzí mě, že se nám nepodařilo zlomit naši sérii porážek v prodloužení nebo v nájezdech. Ale bod se Vsetínem je vždycky dobrý. Penalty už jsou loterie. Kabelovi (Kabeláčovi) chybělo v nájezdech málo. Chybělo nám štěstí, ale třeba nám bude přát v play-off, pokud se tam dostaneme. A možná ho budeme potřebovat právě tam. Doufám, že se na nás diváci za bod nezlobí," řekl těsně po utkání šéf domácí střídačky Aleš Flašar, jenž musel po utkání počítat nepříjemné ztráty. Kromě Hanáka nenastoupil do třetí třetiny ani Prokop a utkání nedohrál ani další zadák, Vnenk.

II. hokejová liga, sk. Východ, 34. kolo

HK Nový Jičín – VHK Vsetín 2:3 SN (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Branky: 15. Novotný (Lehečka), 36. Vašut (P. Flašar) – 24. Kolařík (Tesařík), 42. Vítek (Kolařík, Vaněk). Vyloučení: 6:6, navíc Vítek, Haloda 10 min., Grebenyuk 5 + do konce utkání. (všichni VSE). Využití: 1:1. Rozhodčí: Koliba – Jureček, Rychlý. Diváci: 650.

Jak šly nájezdy: 1. Lehečka X, Daněk 0:1, 2. Kabeláč X, Tesařík X, 3. Ižacký X.

HK Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Hruška, Vašut, P. Flašar, Žák, Vnenk – Mikšan, Hanák (41. Novosad), Uhlár – Lehečka, Novotný, R. Gebauer – Mráz, Kabeláč, Ižacký. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

V 35. kole II. hokejové ligy, sk. Východ, cestuje pátý Nový Jičín do Brna. V sobotu od 17 hodin je na programu duel proti třetí Technice Brno.

(Vzájemné zápasy v sezoně: NJ-TE 5:4, TE-NJ 5:2, NJ-TE 2:1).

Nový Jičín v prodloužení nebo v nájezdech:4. kolo: Přerov – HK NJ 2:1p
14. kolo: HK NJ – Karviná 4:5sn
25. kolo: Karviná – HK NJ 4:3p
27. kolo: HK NJ - Poruba 3:4p
28. kolo: Hodonín – HK NJ 3:2p
34. kolo: HK NJ - Vsetín 2:3sn