I druhé utkání v novém frýdecko-místeckém hokejovém chrámu zhlédla slušná návštěva. Premiéru si před Vánocemi nenechalo ujít vyprodané hlediště (2150 diváků), ale i na derby s Novým Jičínem dorazilo do Polárky více než 700 diváků.

Už v sobotu
od 17 hodin hostíNový Jičín na domácím ledě břeclavské Lvy (vzájemné zápasy v sezoně: 2:4, 6:4).

V nablýskané a moderní aréně se jako první radovali Flašarovi hoši, když Robin Gebauer v 5. minutě zpoza branky naservíroval kotouč na hůl Novotného, jenž překonal Kubáně a poslal Nový Jičín do vedení. Za další dvě minuty už se Novojičínští, spolu se skupinkou svých fanoušků, radovali podruhé, když Kubáně překvapila rána navrátilce do hostující sestavy a nejproduktivnějšího beka týmu Patrika Flašara, jehož pokus zapadl přesně k tyči.

Domácí svěřenci Miroslava Kameníka a Marka Ivana však zápas nezabalili a po faulu na Macha zužitkovali, zásluhou Samiece, přesilovou hru. V 16. minutě se pak rozduněla domácí hala podruhé, když se Frýdek-Místek prosadil v přesilovce 5 na 3. Iláš sice pokus Samiece zneškodnil, na bekhendovou dorážku Sluštíka však byl krátký.

Na začátku druhého dějství byl blízko třetí brance novojičínský kapitán Vašut, ale v početní výhodě mířil ve velké šanci z dorážky pouze do tyče. Z protiútoku pak v oslabení zahrozil Sluštík, Iláš však neinkasoval. Ve 35. minutě předvedl pohlednou individuální akci Uhlár, když se v rohu kluziště zbavil domácí dvojice, vybruslil si až před Kubáně a pohotově zavěsil. Novojičínská „98" pak už mohla se vztyčenýma rukama pouze čekat na rozradostněné spoluhráče.

Se vstupem do poslední periody domácí nevyužili další nabídnutou přesilovku a záhy přišel trest. Na konci akce byl Hanák, jenž zblízka doklepl kotouč do sítě a svou sedmou trefou v ročníku zvýšil na 4:2. V závěru, kdy se na ledě přiostřilo, zadělal v 56. minutě na drama Samiec, který znovu ve dvojnásobné početní výhodě snížil na 3:4. Při závěrečné power-play byl v poslední minutě blízko vyrovnaní Teper, ale když už si položil Iláše, mířil pouze do tyče.

Nový Jičín tak po čtyřech utkáních bodoval opět naplno. „Byl to ale jeden z našich nejhorších zápasů v sezoně. Náš výkon byl tragický, ale vydřené body se počítají, a to je hlavní. Museli jsme ubránit hodně oslabení a musím se zmínit o rozhodčím. Je zajímavé, že nás píská tak často, ale třeba se to na nás jednou naučí," vyprávěl v útrobách zbrusu nové haly Polárka kouč Nového Jičína Aleš Flašar, jenž byl spokojen pouze s přísunem bodů. „Po brzkém vedení jsme přestali hrát a mysleli jsme si, že všechno půjde lehce. Ale tak to není, všechno se musí oddřít až do konce. To když si někteří neuvědomí, tak budu raději hrát v deseti, než se dívat na to, co někteří předvádějí. Někteří hráči si totiž myslí, že když je nás málo, tak mají jisté místo v sestavě. Musíme někoho přivést a vytvořit konkurenci, aby se někteří probudili," zlobil se Flašar, jemuž momentálně chybí zranění útočníci Kacíř a Slovák Zetík, jenž stihl po svém příchodu odehrát prozatím pouze dva duely.

S mužstvem začal trénovat zkušený forvard Zdeněk Novosad, který má za sebou působení v Břeclavi nebo Šumperku.

Frýdek-Místek navíc dohrával bez zraněného Macha, jenž bude pravděpodobně mimo hru až do konce sezony. „V první řadě patří dík divákům, kteří přišli opět v hojném počtu. Není to první zápas, kdy si někteří hráči myslí, že jsou rádoby hokejisté. Ta jednoduchost a důraz chyběly. Musíme se vrátit ke hře, která nás zdobila," uvedl domácí lodivod Miroslav Kameník.

HC Frýdek-Místek - HK Nový Jičín 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Branky: 9. Samiec (O. Sluštík), 16. O. Sluštík (Samiec), 56. Samiec (Stránský) - 5. Novotný (R. Gebauer, P. Flašar), 7. P. Flašar, 35. Uhlár, 46. Hanák (Mikšan, Uhlár). Vyloučení: 3:8 (navíc Samiec (FM) 10 min). Využití: 3:0. Rozhodčí: Koziol – Ganger, Konvička. Diváci: 739.
HK Nový Jičín: Iláš - P. Prokop, Hruška, P. Flašar, Vašut, Žák, Vnenk – Mikšan, Hanák, Uhlár - Lehečka, Novotný, R. Gebauer – Mráz, Kabeláč, Ižacký. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.