V sestavě Nového Jičína se objevili také zranění beci z minulého utkání (Prokop, P. Flašar) a připraven byl také brankář Iláš. V první lajně pak nastoupil třinecký junior Jakub Ižacký, jenž v klubu působil už v loňské sezoně. Na opačné straně se divákům předvedl dobře známý matador Petr Gulda.

Úvodní aktivitu přetavili Novojičínští ve vedoucí branku už ve 4. minutě. Nejvyšší návštěvu sezony potěšil Uhlár, který byl na konci pohledné kombinace a nekompromisně rozvlnil síť za Svobodou. Radost však domácím dlouho nevydržela, už za necelou minutu bylo srovnáno. Domácí pak musel několikrát podržet skvělý Šrámek a v závěru třetiny to byla znovu třetí domácí lajna, z níž se uvolnil Kabeláč a ranou pod břevno poslal Nový Jičín opět do vedení.

„Brzy jsme vedli, ale v dalším střídání jsme opět inkasovali. První třetina byla z naší strany katastrofální. Pořád jsme chtěli hrát dopředu a propadali jsme. Několikrát nás musel zachraňovat Šráma. V kabině jsme museli trošku zvednout hlas, ale potom už tam kluci nechali všechno," vracel se k utkání domácí kouč Aleš Flašar.

V prostřední části hry využil hostující chyby obránce Patrik Flašar, jehož tvrdá rána pod břevno znamenala domácí vedení 3:1 a první gól novojičínské posily v letošní sezoně. Bobři poté hrozili z početních výhod, ale parta kapitána Vašuta se po čtyřiceti minutách mohla těšit z náskoku 3:1. Klid na domácí hokejky pak přinesla trefa Hanáka, jenž po patnácti minutách nahradil v první útočné formaci zraněného mladíka Novotného, a v 52. minutě tak vedli domácí už 4:1.

Valaši sice ještě snížili po teči z přesilové hry, ale více už Nový Jičín v derby svému soupeři nedovolil, a mohl se tak těšit z tříbodového zisku. „Byla to dřina, opravdu vydřené vítězství, ale jsme moc rádi za tři body. Vyloučení bylo zase hodně v náš neprospěch, ale rozhodčí pískal dobře," dodal trenér novojičínského HK.

HK Nový Jičín - HC Bobři Valašské Meziříčí 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 4. Uhlár (R. Gebauer, Kabeláč), 18. Kabeláč (R. Gebauer, Uhlár), 26. P. Flašar (Ižacký, Lehečka), 52. Hanák (Mikšan, Vašut). Vyloučení: 10:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 22:22. Diváci: 430.

HK Nový Jičín: Šrámek Prokop, Hruška, Vašut, P. Flašar, Žák, Vnenk Ižacký , Novotný (15. Hanák), Mikšan Lehečka, Kacíř, Zdeněk R. Gebauer, Kabeláč, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.