Novojičínští toužili navýšit svůj venkovní bodový účet a už ve 4. minutě ujížděl na Svobodu nejproduktivnější zadák hostů Jan Dresler, jenž mířil přesně a otevřel tak střelecký účet zápasu. Odpověď domácích Draků, vedených bývalým novojičínským koučem Alešem Flašarem, však byla blesková, neboť v 7. minutě využil nařízené trestné střílení Vachutka. Šumperk pak dokonal obrat ještě v první části, když ve 14. minutě překonal Iláše Ostřanský.

Vstup do druhé periody pak vyšel domácím výborně, protože v její úvodní minutě zvyšoval z úhlu na 3:1, svou druhou trefou v utkání, Vachutka. Svěřenci Robina Bacula a Petra Macháčka se však mohli spolehnout na zadáka Dreslera. Třiatřicetiletý někdejší hráč Vítkovic, Plzně, Slavie Praha či Karlových Varů, se ve 26. minutě v přesilové hře opřel do kotouče a stejně jako domácí Vachutka, skóroval v utkání podruhé.

Draci (žluté dresy) porazili v prodloužení Nový Jičín.Zdroj: DENÍK/Miroslav PerglANI OBRAT Z 1:3 NA 4:3 K VÝHŘE NEVEDL

Draci pak drželi mírný náskok až do 47. minuty, ve které vyrovnával svým sedmým zásahem v sezoně Chvostek. Za další tři minuty bylo na novojičínské střídačce ještě veseleji, když udeřil kanonýr Luka, jenž zařídil vedení 4:3. V domácí brance pak navíc nahradil Svobodu Zavadil. Nový Jičín měl pak ještě k dispozici dvě přesilové hry, ale novice v domácí brance už nepřekonal.

Důležitý moment přišel necelé dvě minuty před koncem, kdy byl vyloučen Zdeněk a domácím se tak při následné power-play naskytla možnost početní výhody 6 na 4. V čase 59:11 pak propálil vše před sebou šumperský obránce Drtil, jenž tak zamezil první venkovní výhře Nového Jičína a poslal tak zápas do prodloužení. „Před třetí třetinou jsme věřili, že minimálně vyrovnáme a povedlo se nám jít dokonce do vedení, ale v závěru jsme udělali chybu. Náš gólman ztratil hokejku a Jirka Zdeněk mu ji přisunul po ledě, což je proti pravidlům, protože hokejka se musí vzít do ruky a odvézt brankáři. Šli jsme tak do čtyř, čehož pak soupeř při power-play využil," vracel se k dramatickému závěru kouč HK Nový Jičín Petr Macháček.

Na začátku třetí minuty prodloužení pak o šumperském bodu navíc rozhodl přesnou střelou Vymazal.

„Odehráli jsme jedno z kvalitních utkání, a to i díky domácím, kteří hráli velice kombinačně a rychle. Zápas byl jako na houpačce. Podařilo se nám otočit skóre z 1:3 na 4:3 a byli jsme padesát vteřin od toho, abychom odvezli všechny tři body, ale bohužel. Remíza v základní hrací době byla asi nakonec spravedlivá. Celkově se hrál svižný hokej a oba týmy měly spoustu šancí," pokračoval v hodnocení středeční partie kouč Nového Jičína, který získal v jedenácti venkovních utkáních jen dva body, ale nyní by rád proti lídrovi ze Vsetína prodloužil svoji parádní bilanci na vlastním ledě, kde bral z posledních sedmi střetnutí plný počet bodů.

„Čekám velice kvalitní utkání a věřím, že přijde spousta diváků, jak našich, tak ze Vsetína. Chtěli bychom předvést podobný výkon, jako doma proti Porubě nebo teď v Šumperku," doplnil závěrem Macháček.

2. liga, sk. Východ, 24. kolo:
Draci Šumperk – HK Nový Jičín 5:4 pp. (2:1, 1:1, 1:2 – 1:0)

Branky: 7. Vachutka z trest. střílení, 14. Ostřanský (Sedláček, Novosad), 21. Vachutka (Vymazal), 60. Drtil (Sedlák, Vymazal), 63. Vymazal (Vachutka, Drtil) – 4. Dresler, 26. Dresler (Zdeněk), 47. Chvostek (Š. Kratochvíl), 50. Luka (Zdeněk, Christov). Rozhodčí: Zbořil – Maťašovský, Holibka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 450.

HK Nový Jičín: Iláš – Běhal, Dresler, Stránský, Vašut, Hruška, Cabák - Luka, Zdeněk, Christov - Š. Kratochvíl, Novotný, Chvostek – Uhlár, Kocián, Sonnek – Jiří Slovák II., Samiec, Málek. Trenéři: Bacul a Macháček.

Draci Šumperk: R. Svoboda (50. Zavadil) – Fišera, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Janota, Drtil, Navrátil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – Langr, L. Svoboda. Trenér: Flašar.

Zbylé výsledky 24. kola: Valašské Meziříčí – Kopřivnice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1), Vsetín – Hodonín 6:5 pp. (1:2, 0:3, 4:0 – 1:0), Technika Brno – Poruba 2:4 (2:1, 0:0, 0:3).

Aktuálně pátý Nový Jičín čeká v sobotu od 17 hodin v domácím prostředí, kde vyhrál posledních sedm utkání, atraktivní duel proti lídrovi ze Vsetína. Před samotným utkáním bude slavnostně představeno vlastní logo a název pro novojičínské mládežnické celky.

2. liga, sk. Východ1. Vsetín 22 18 2 1 1 108:45 59
2. Poruba 23 13 3 3 4 105:70 48
3. Šumperk 22 8 4 3 7 81:77 35
4. Hodonín 22 9 2 2 9 86:80 33
5. Nový Jičín 22 9 0 2 11 70:76 29
6. Opava 22 8 0 3 11 61:75 27
7. Val. Mez. 23 7 2 1 13 66:83 26
8. Kopřivnice 22 7 1 2 12 73:97 25