Nový Jičín se zvedá: Doma udolal šumperské Draky

Svěřenci trenérského dua Bacul, Macháček vyhráli na domácím ledě podruhé v řadě a po Opavě porazili 4:2 také Šumperk.

3.11.2016

II. hokejová liga, sk. Východ, 15. kolo: HK Nový Jičín – Draci Šumperk 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)Foto: Deník/Dalibor Tobola

Vydřené, ale nesmírně cenné tři body získali ve středečním pokračování druholigové skupiny Východ hokejisté Nového Jičína, kteří díky čtvrté výhře v ročníku poskočili na 7. místo.

Duel proti Šumperku, který po loňské sezoně spadl z 1. ligy, a který vede pro Novojičínské dobře známý Aleš Flašar, začali lépe domácí, když v 10. minutě využil bleskově přesilovou hru Uhlár. Brankář Slovák pak přečkal hostující závar ze 13. minuty a při šumperském přečíslení 2 na 1 skvěle zasáhl obránce Cabák. Když už se zdálo, že si Nový Jičín ponese do šatny jednobrankový náskok, přišla chyba v útočném pásmu a následný rychlý kontr hostů, který úspěšně zakončil, v čase 19:49, Drtil.

Domácí publikum se pak mohlo radovat ve 27. minutě, kdy se tečovanou ranou prosadil podruhé v utkání Uhlár. Na pozoru však musel být nadále i Slovák, jenž v jednom případě vyrážel kotouč obětavě i maskou. Velkou šanci, jak Šumperku odskočit, měli domácí v závěru druhé periody, kdy se jim naskytla čtyřminutová klasická přesilovka, když byl vyloučen někdejší hráč Nového Jičína Novosad. Domácím se však početní výhoda vůbec nepovedla a v jejím závěru mohli hosté dokonce vyrovnat, ale proti byl výborný Slovák.

BACUL: JDEME VÝKONNOSTNĚ NAHORU

Vstup do závěrečného dějství však domácím vůbec nevyšel a ve 42. minutě srovnal Cink na 2:2. Už za tři minuty však Nový Jičín potřetí v utkání vedl, když se parádní a přesnou ranou prezentoval zadák Hruška, jenž svým prvním gólem v sezoně nasměroval domácí k důležité výhře.

V 55. minutě pak přišla důležitá pojistka, kdy opět pálil Hruška, jehož pokus ještě tečoval Chvostek. Když pak v závěru Novojičínští zvládli ubránit i šumperskou power-play, mohli se radovat z tolik potřebného tříbodového zisku.

„Byl to pro nás hodně těžký zápas, ale kluci do toho dali srdíčko a poslední zápasy jdeme výkonnostně nahoru. Je to sice ještě pořád takové upracované, ale hráči už si více věří a výhry dokážou ubojovat, což se cení," hodnotil vítězný duel kouč Nového Jičína Robin Bacul, jenž si ale uvědomuje i nedostatky. „Pořád máme ale velké problémy při vlastních přesilovkách. Na to se musíme zaměřit," má jasno někdejší forvard Slavie Praha či Karlových Varů.

Šumperští tak museli skousnout pátou porážku (z toho jednou po nájezdech) z posledních šesti střetnutí. „Dostali jsme lekci z produktivity. Byli jsme sice trošku mátožní, ale i tak jsme měli dost šancí. Nový Jičín naopak využil, co se mu naskytlo a to je správné. Někteří naši hráči se musí rychle probudit a spadnout na zem, protože se nám se podařil začátek sezony, ale někteří začali žít ve hvězdách, že to půjde samo, ale tak to nebude," hovořil v útrobách novojičínského zimního stadionu kouč šumperských Draků Aleš Flašar.

II. hokejová liga, sk. Východ, 15. kolo:
HK Nový Jičín – Draci Šumperk 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 10. Uhlár (Gebauer, Slovák II.), 27. Uhlár, 45. Hruška (Chvostek, Nesvadba), 55. Chvostek (Hruška) – 20. Drtil (Matějka, Ostřanský), 42. Cink (Sedláček, Langr). Rozhodčí: Koliba – Novák, Gančarčík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 300.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Hruška, Dresler, Stránský, Vašut, Cabák, Nesvadba - Ižacký, Novotný, Kocián – Uhlár, Jiří Slovák II., Gebauer – Chvostek, Schwarz, Málek – Sonnek. Trenéři: Bacul a Macháček.

Zbylé výsledky 15. kola: Kopřivnice - Valašské Meziříčí 5:2, Hodonín - Vsetín 1:5, Poruba - Technika Brno 6:0.

O utkání se ještě více dočtete v zítřejším tištěném vydání Novojičínského deníku.

3.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
Hokejisté HC Tatry Kopřivnice darovali krev v krevním centru v Ostravě-Porubě.
18

PATRIK FULNEK přispěl k výhře nad pražskou Duklou, ve které působil jednu sezonu, sedmi góly.

Ďáblové nenechali rozjet Tatru a ovládli i druhé derby

Druhé derby v sezoně mezi druholigovými hokejisty Kopřivnice a Nového Jičína, které shlédlo devět stovek diváků, nabídlo drama až do závěrečné sirény, tři větší tresty, ale na konci pak znovu novojičínskou radost. Hostující Ďáblové totiž stopli Tatru i podruhé v sezoně a díky pátému vítězství v řadě si drží výtečné 3. místo.