Dvěma góly se na novojičínském vítězství podílel útočník Ižacký. Třinecký junior nejprve po 19 vteřinách otevřel střelecký účet zápasu, aby v 57. minutě pečetil cenné vítězství Flašarovy družiny. „Hráli jsme proti nejlepšímu týmu, který u nás doposud hrál a předvedli jsme zatím nejlepší výkon v sezoně. Jsem strašně rád. Potřebovali jsme totiž vyhrát dvakrát po sobě. Dokázali jsme Vsetín přehrát v tom, že jsme hráli chytřeji a před celým týmem smekám. Dostali jsme se do šancí, které jsme konečně proměnili. Kvalitní výkon to byl rovněž od rozhodčích," hodnotil duel kouč HK Nový Jičín Aleš Flašar.

Duel byl pikantní pro domácího obránce Žáka, jenž před sezonou na poslední chvíli přišel do Nového Jičína právě ze Vsetína, na což v průběhu zápasu nezapomněli hostující fanoušci. Domácí bek se chvíli poté, co hostující kotel vyvěsil transparent mířený na jeho osobu, prosadil střelecky a svým prvním gólem v sezoně zvyšoval ve druhé třetině na 3:1.

Ještě více se o utkání dočtete v pátečním vydání Novojičínského deníku.

II. hokejová liga, sk. Východ, 12. kolo

HK Nový Jičín – VHK Vsetín 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)

Branky: 1. Ižacký (Prokop), 8. Hanák (Prokop, Mikšan), 35. Žák (Kabeláč), 38. R. Gebauer (P. Flašar), 44. Uhlár (Kabeláč, R. Gebauer), 57. Ižacký (P. Flašar, Mikšan) – 12. Ambruz (Šrtbík, Daněk), 41. Slováček (Mikšovský, Báchor), 51. Hryciow (Kolařík), 60. Vítek (Ambruz, Haloda).

Rozhodčí: Škach – Kašík, Holibka. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. Diváci: 680.

HK Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Hruška, Vašut, P. Flašar, Žák, Vnenk – Ižacký, Hanák, Mikšan – Lehečka, Kacíř, Zdeněk – R. Gebauer, Kabeláč, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

VHK Vsetín: Plšek – Hurtík, Hryciow, Báchor, Tichý, Haloda, Zuzaník, Štědrý - Kubo, Vaněk, Ambruz - Kolařík, Hrazdira, Slováček - Zúbek, Podešva, Vítek - Štrbík, Daněk, Kývala – Mikšovský. Trenéři: Viktor Hlobil a Luboš Jenáček.

Rozhovor s novojičínským obráncem Michalem Žákem najdete v sobotním vydání Novojičínského deníku.