V domácím brankovišti dostal šanci znovu Iláš, jenž skvělým výkonem a čistým kontem otupili veškeré útočné snažení Poruby. V brance hostů se teprve podruhé v sezoně od úvodní minuty představil Rozum, jenž nahradil hodonínskou jedničku Slováka Kotvana, který nebyl ani na střídačce nového trenéra Oslizla.

Novému Jičínu vyšla první početní výhoda a Kabeláčův pokus z páté minuty skončil vedoucí brankou. Stejnou možnost měli poté také Drtiči, které přijela na dlouhou cestu podpořit také skupina věrných fanoušků, ale Iláš byl pozorný.

Ve 27. minutě už se ale hosté dočkali zaslouženého vyrovnání, když se Iláš musel otáčet po přesné ráně Juráska. Remízový stav však vydržel pouhé čtyři minuty. To Kacíř poslal do jízdy Mráze, jenž se kličkou zbavil bránícího hráč a pohotovou střelou poslal Nový Jičín znovu do vedení.

V závěru druhé části hry byl pak po ataku na Mráze vyloučen do konce utkání Polesný. Domácí si však pětiminutovou přesilovku pokazili dvěma vyloučeními.

Novojičínský náskok smazal už ve 42. minutě Piskoř. Hodonín byl poté při chuti, ale domácí dostali možnost přesilovky. Uhlár však pálil nad a bek Žák mířil vedle. Následnou početní výhodu už ale domácí využili a 53. minuta nabídla zlomové okamžiky utkání.

V čase 52:18 nejprve Flašarova rána od modré s pomocí tyče skončila v síti a pouhých dvacet vteřin po brance nejproduktivnějšího obránce domácích se trefil také Lehečka, jenž využili bekhendovou přihrávku Hanáka.

Necelé tři minuty před koncem pak využil přesilovku druhou brankou Jurásek, jenž vyjel zpoza branky a zasunul kotouč za Iláše. V závěrečných vteřinách pak ještě hosté zkusili power-play, ale Nový Jičín už se o tři body připravit nenechal.

„Byly to nervy až do konce. Hodonín má silný tým a každý zápas s nima je pranice. Znovu to od nás byla skvělá týmová práce s výtečným Ilem (Ilášem) v brance. Dokázali jsme potvrdit vítězství z Poruby, což je pro nás hodně důležité. Bylo dobře, že jsme se po vyrovnání nesložili a dokázali jsme dvěma rychlými góly odskočit.

To byl zlomový moment, protože tam měl Hodonín možná trošku navrch a tlačil nás. Teď si dáme pár dnů volno, protože vyšlo, že máme v pondělí volno, za což jsem rád," hodnotil druhou výhru v řadě trenér novojičínského HK Aleš Flašar.

„Rozhodly naše zbytečné vyloučení. Ve druhé třetině už jsme si dokázali vytvořit tlak, bohužel jsme neproměňovali šance. Zbytečných vyloučení se musíme vyvarovat. Soupeř čekal na přesilovky a využil je. Dva góly během chvilky byly zlomové, protože zvláště čtvrtý gól byl laciný," řekl po utkání trenér Jihomoravanů Lubomír Oslizlo.

II. hokejová liga, sk. Východ, 17. kolo
HK Nový Jičín – SHK Hodonín 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Branky: 5. Kabeláč (Lehečka, Vnenk), 31. Mráz (Kacíř), 53. P. Flašar (Vašut, Mráz), 53. Lehečka (Hanák, Uhlár) – 27. Jurásek (Sajdl, Kuba), 42. Piskoř (Jurásek, Vrba), 58. Jurásek (Škápik, Nedvěd). Vyloučení: 6:6, navíc Polesný (H) 5 minut + OK. Využití: 2:2. Střely na branku: 28:26. Rozhodčí: Volf – Otáhal, Měkýš. Diváci: 455
HK Nový Jičín: Iláš - Prokop, Hruška, Vašut, P. Flašar, Žák, Vnenk - Mikšan, Hanák, Mráz – Ižacký, Kacíř, R. Gebauer - Lehečka, Kabeláč, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm

Zbylé výsledky 17. kola: VSK Technika Brno – HC Frýdek-Místek 10:4, HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava 2:3, HC Lvi Břeclav – VHK Vsetín 3:5.