Na zápas s Orlovou by Ďáblové nejraději zapomněli. Po bezbrankové první periodě tu druhou prohráli 1:3 a v závěrečné třetině už nedokázali vyrovnat.

To proti Žďáru nad Sázavou to byla úplně jiná písnička. „Fungovaly nám hlavy, byli jsme na zápas perfektně připravení, dřeli jsme a byli jsme za to odměněni,“ zdůraznil bojovnost Nového Jičína jeho trenér Petr Macháček. „Domácí šli třikrát do vedení a my jsme třikrát vyrovnali. To bylo důležité. Kdyby vedli o dva góly, asi by to dopadlo jinak.“ V prodloužení nakonec byli přeci jen šťastnější domácí. „My jsme naši velkou šanci v prodloužení nevyužili a soupeř ano. Takže rozložení bodů je asi zasloužené,“ byl Macháček rád i za bod z ledu favorita.

NOVÝ JIČÍN – ORLOVÁ 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 29. Irgl (Kuba), 58. Kuba (Poruba), 59. Krupa (Irgl) – 24. Kysučan (Achmeťjanov, Štěpánek), 34. Štěpánek (Amirov, Kuťák), 36. Kuťák (Smrčka, Hovsepjan), 55. Šmíd (Tomis), 60. Ballner (Štěpánek, Achmeťjanov).

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – NOVÝ JIČÍN 4:3 po prodl. (0:0, 1:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. Lojek (Bureš, Čermák), 19. Jícha (Prokš, Kadlec), 37. Kuřítko (Stehlík, Pleva), 63. Stehlík (Kadlec, Peslar) – 17. Gřesík (Poruba, Zedník), 31. Vaňo (Hruška, Palička), 52. Vaňo (Palička, Kališ).