Nový Jičín stopnul sérii šesti proher v řadě

Konečně! Druholigoví hokejisté Nového Jičína, kteří byli téměř měsíc bez vítězství, vydřeli ve středečním kole proti Opavě třetí výhru v ročníku (4:2), díky které se odlepili ode dna tabulky. Tam poslali, díky lepšímu skóre, brněnskou Techniku.

27.10.2016

II. hokejová liga, sk. Východ, 13. kolo: HK Nový Jičín – HK Opava 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)Foto: Deník/Dalibor Tobola

Úvodní třetina toho k vidění moc nenabídla. Hostující stálice mezi tyčemi v podobě Dušana Šafránka řešila jedinou vážnější šanci, když vychytala Ižackého. Domácí brankář Jiří Slovák, jenž měl v novojičínském útoku svého jmenovce, jenž přišel na hostování z Rožnova pod Radhoštěm, nemusel řešit dokonce žádnou složitou situaci.

Poprvé v letošní sezoně nastoupil za Nový Jičín také odchovanec Jan Bartko, jemuž byly vyřízeny střídavé starty z třinecké juniorky. Naopak hostování skončilo zlínským mladíkům Dalajkovi s Hladišem. „První třetina byla z naší strany strašně nervózní, ale celkově jsme se snažili dělat minimum chyb, protože ty nás v minulých zápasech srážely," vracel se k průběhu utkání trenér novojičínských hokejistů Petr Macháček.

Novojičínský celek trenérského dua Bacul, Macháček, však vstoupil do druhé třetiny daleko aktivněji a odměnou mu byla vedoucí trefa. Novotný zachytil rozehrávku Slezanu, Ižacký bleskově našel Kociána a forvard, jenž přišel v létě právě z Opavy, otevřel střelecký účet zápasu. Opavský Šafránek si pak poradil s výpadem Christova a ve 38. minutě se hostující výběr trenéra Hulvy radoval z vyrovnání na 1:1, když Slováka překonal přesnou ranou z mezikruží Chalupa.

GEBAUER ODMÍTL PRODLOUŽENÍ

Domácím vyšel dokonale start třetí periody, když po 35 vteřinách zvyšoval zblízka na 2:1 Novotný. Slezan však dokázal podruhé v utkání srovnat krok, když se o to ve 45. minutě postaral přesnou bekhendovou kličkou Vítek.

Vyrovnaný duel poté směřoval k prodloužení, kterému však v 57. minutě zamezil, svou první trefou v sezoně, Robin Gebauer, jehož chytrý pokus od mantinelu si hosté sami nešťastně srazili do sítě. Opavané to pak dvě minuty před koncem zkoušeli v power-play, ale necelou půl minutu před třetí sirénou stvrdil potřebné vítězství Nového Jičína trefou do opuštěné klece Michael Chvostek.

„Dvakrát jsme se dostali do vedení, ale Opava dokázala pokaždé srovnat. Kluci to ale nevzdali a gólem v závěru, byť ušmudlaným, jsme vstřelili vítězný gól. Už jsme nutně potřebovali zvítězit, protože šest porážek v řadě bylo opravdu moc. Šli jsme si pro vítězství až do konce a to se nám vyplatilo," oddechl si Macháček, jenž se při svém třetímu utkání na novojičínské lavičce konečně mohl radovat z prvního vítězství, na které mohou Novojičínští, kteří doposud v šesti venkovních utkáních nezískali ani bod, navázat již v sobotu, kdy je čeká v 17 hodin duel na ledě rivala z Valašského Meziříčí, které má na svém kontě pouze o bod více.

II. hokejová liga, sk. Východ, 13. kolo:
HK Nový Jičín – HK Opava 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 24. Kocián (Novotný, Ižacký), 41. Novotný (Ižacký, Kocián), 57. Gebauer (Ižacký, Novotný), 60. Chvostek (Hruška) – 38. Chalupa (Rousek, Holík), 45. Vítek (Galvas). Rozhodčí: Fiedler - Novotný, Axman. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 350.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Bartko, Dresler, Stránský, Vašut, Hruška, Běhal – Ižacký, Novotný, Kocián – Málek, Zdeněk, Chvostek – Sonnek, Schwarz, Christov – Uhlár, Jiří Slovák II., Gebauer. Trenéři: Bacul a Macháček.

Zbylé výsledky 13. kola: Poruba - Šumperk 7:5, Technika Brno - Vsetín 2:7, Hodonín - Valašské Meziříčí 6:2. Aktuálně šestá Kopřivnice měla volno.