Nový Jičín udolal Orlovou v prodloužení

Nový Jičín – Bitva o důležité body se odehrála ve středeční podvečer na novojičínském zimním stadionu. Nový Jičín nakonec porazil Orlovou i potřetí v sezoně, ale tentokráte z toho byla výhra za dva body.

16.1.2014

II. hokejová liga, sk. Východ, 33. kolo HC Nový Jičín – HC Orlová Foto: Deník/Dalibor Tobola

Jako první zahrozili domácí, když ujeli Sprušil s Robinem Gebauerem, ale Iláš potvrzoval své kvality hned od začátku. Z protiútoku pálil nepříjemně Diviš, ale Šrámek nemusel zasahovat. To neplatilo v případě šance Studeného, kdy musel novojičínský gólman vytasit jeden ze svých povedených zákroků. V 10. minutě pak sundal Prokop čistým hitem Mráze a svižný hokej nadále pokračoval.

I když byla v první třetině více aktivnější Orlová, jako první udeřili domácí. Olomoucká spolupráce střílejícího Lehečky a dorážejícího mladíka Novotného, jenž odehrál premiérový zápas v novojičínském dresu, skončila vedoucí brankou. Za pět minut bylo srovnáno. Přesnou ranou se prezentoval Orlovský kapitána Pavliš. „Rozhodčí do toho v první třetině moc nezasahoval a nechal hru hrát. V první třetině jsme byli aktivnější a měli jsme tam několik gólovek, které jsme však nedokázali proměnit. Museli jsem tak dotahovat," smutnil po utkání orlovský kouč Daniel Marosz.

Ve 26. minutě motala hostům hlavu třetí domácí lajna, ale i přes velký tlak druhá branka nepřišla. To se změnilo za tři minuty, když se důrazem na brankovišti prosadil Uhlár, jenž poslal Nový Jičín do vedení 2:1. Hosté však dokázali srovnat krok i podruhé. Odraženého kotouče se zmocnil Studený, v pádu zametl puk za Šrámkova záda a rozveselil tak početnou skupinu hostujících fans.

V závěrečném dějství dostaly po šancích Novotného s Uhlárem oba celky možnost přesilové hry. Početní výhodu však domácí nevyužili a když v přesilovce hostů neskončil v brance ani pokus Studéného, mohl zápas rozhodnout tři minuty před koncem Lehečka, jenž se dostal až před Iláše, kde ovšem narazil. Minutu před koncem pak přišlo vyloučení hostů, které se přeneslo do prodloužení. V přesilovce 4 na 3 pak tečoval Horákův pokus Macháček, jenž rozhodl, že druhý bod zůstane v Novém Jičíně. „Musím klukům poděkovat, ale škoda, že nám to nevyšlo ve šedesáti minutách. Orlová dobře bránila a Iláš byl v bráně skvělý. Pořád se strašně nadřeme na gól, ale to je stále stejná písnička. Buďme rádi, že máme dva body," hodnotil duel domácí trenér Aleš Flašar.

Nový Jičín se díky výhře dostal poprvé v sezoně (vyjma tabulky po prvním kole) na lepší než 10. místo. Před poslední čtvrtinou základní části, kterou startuje v sobotu na ledě posledního Valašského Meziříčí, jenž nasbíralo jen o pět bodů méně, mu patří 9. příčka. Na osmou pozici ztrácí Vašutova parta 12 bodů.

II. hokejová liga, sk. Východ, 33. kolo

HC Nový Jičín – HC Orlová 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 13. Novotný (Lehečka), 29. Uhlár (Hanák, Horák), 61. Macháček (Horák, Sprušil) – 18. Pavliš (Grepl, Studený), 32. Studený (Štefanka, Pavliš).
Vyloučení: 2:3 – navíc 10 min. Novotný - Tomis. Využití: 1:0. Poměr střel: 32:32. Diváci: 300.

Nový Jičín: Šrámek – Vašut, Prokop, Vnenk, Horák, Cabák - Lehečka, Kacíř, Novotný - Sprušil, Macháček, R. Gebauer - Uhlár, Hanák, Zedník – Putniorz. Trenér: Flašar.
Orlová: Iláš – Štefanka, Sznapka, Hoďa, Hegegy, Zientek, Tomis, Vydra – Grepl, Pavliš, Studený – Blatoň, Badžo, Mráz – Diviš, Szajter, Voznica. Trenér: Marosz.

Více se o utkání dočetete v zítřejším vydání Novojičínského deníku.