Na úvod Nový Jičín v úterý vycestoval na led Opavy, tedy soupeře z východní odnože 2. ligy. Po bezbrankové první třetině se poprvé měnilo skóre až ve 28. minutě, kdy se trefil z prostoru mezi kruhy přesně do růžku Jakub Lehečka. Ve třetí třetině se povedlo Opavským otočit stav na 2:1, ale hosté se nevzdali a v 57. minutě bekhendovým zakončením vyrovnal Jan Poruba.

V prodloužení žádná branka nepadla, tak se dostalo i na nájezdy. V nich měl každý tým k dispozici pět nájezdů, v nichž se prosadilo po jednom střelci na každé straně. Utkání poté bylo ukončeno jako remíza 2:2.

Ve čtvrtek se hokejisté Nového Jičína poprvé představili před domácími diváky, k přátelskému souboji vyzvali polský tým Naprzod Janow.

Ďáblové se dočkali prvního vítězství, vyhráli zaslouženě 5:0. V utkání měli převahu, soupeře vysoko přestříleli a odměnou bylo pět branek v janowské síti. Prosadili se Slovák, dvakrát Kafka, Lehečka a Poruba. Čisté konto si připsal Sonnek.

První porážku v přípravě si Nový Jičín připsal proti slovenskému Půchovu, na jehož ledě prohrál 4:2. Nutno ovšem dodat, že trenér Petr Macháček protočil sestavu a nastoupili i mladí hráči. Porážku zmírnili góly Palička a Macuh.

Příští týden se Ďáblové utkají znovu s Opavou.