Parádní večer prožil v sobotu hokejový útočník Nového Jičína Robin Gebauer. V prestižním derby druhé ligy s Opavou (5:3) se blýskl hattrickem. Ze tří vstřelených branek měl velkou radost, a to i proto, že je vsítil klubu, kde v minulosti hrával. Nový Jičín navíc v tabulce poskočil právě před svého sobotního soupeře na šestou příčku, zaručující účast v play off.

Porazili jste Opavu a přeskočili ji v tabulce, takže jste jistě spokojeni.

Samozřejmě. Nám šlo hlavně o body. Máme sice zápas k dobru, ale ten odehrajeme s Prostějovem, kde to bude těžké. Máme nyní dobrou sérii, kdy jsme vyhráli pět zápasů za sebou, takže paráda.

Opava na vás vyrukovala s celkem tvrdou a agresivní hrou. Jak jste se s tím vypořádali?

Tak tvrdá byla asi jen ze začátku. Pak na nich bylo vidět, že utkání nezvládli hlavně psychicky. V Opavě jsem hrával, znám většinu kluků. Ale dnes se ukázalo, že to v hlavách asi nemají v pořádku. V závěru jsme si dávali hlavně pozor, aby se nikdo nezranil.

V poslední třetině jste hráli dlouhou přesilovku, ale bez branek…

Na druhé straně měl velkou tutovku Mára Pavlačka. To kdyby dal, tak je rozhodnuto. Měli jsme ale takové divné střely. Před bránou jsem se snažil clonit, ale kluci stříleli převážně golfákem a nastřelovali spíš brusle nebo hokejky. Možná mohli chvíli počkat a zkusit střelu zápěstím, asi by to bylo lepší.

Rozhodující branku jste dal chvíli poté, co Opava ubránila dlouhé oslabení.

No, myslel jsem, že mi to Mára Pavlačka přihraje už někde na červené, ale vystřelil. Když jsem viděl, že to gólman vyrazil, tak jsem to zkusil dorazit. Ale nečekal jsem, že to proměním.

V desáté minutě jste dal druhou branku, věřil jste v hattrick?

Kluci mě hodně hecovali, že to určitě dám. Už se mě taky ptali, co jim koupím. Hodně jsem na to myslel a nakonec to přišlo. Naposledy jsem dal hattrick loni v juniorce. Dnes to byl můj první za muže.

HC Gedos Nový Jičín - HC Slezan Opava 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Gebauer (Pelikán, Vrdlovec), 10. Gebauer (Vrdlovec, Pavlačka), 33. Kabeláč (Tomášek, Macháček), 37. Skaloš (Kabeláč, Macháček), 57. Gebauer (Pavlačka, Vrdlovec) – 8. Polok (Kocián), 19. Grofek (Kukol), 45. Černý (Tichý). Vyloučení: 4:13 - 10 minut Pavelek, 5 min. + OK Tichý (oba Opava), využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Poměr střel: 40:31.

Nový Jičín: Šrámek - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Skaloš, Macháček, Kabeláč - Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec - Uhlár, Zedník, Tomášek.

Opava: Šindelář - Kukol, Tichý, Faksa, Bednárek, Vrábel, Tůma - Grofek, Měch, Černý – Pavelek, Polok, Kocián - Herman, Mlýnek, Chalupa – (36. Suchánek).

HC Frýdek-Místek - Uherské Hradiště 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 9. Kolařík (Rozum, Kudláček), 43. Kolařík (Rozum), 62. Kolařík (Gajda, Rozum) - 12. Mikeš (Knebl, Piluša), 46. Piluša.

Šumperk - Havířov 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)

Branky: 2. Holík (Červenka), 9. Sedlák (Červenka), 26. Holík, 32. Červenka (Tesařík, Velecký), 40. Brunec (Tesařík) - 5. Najdek (Maruna), 28. Potočný, 55. Říčka (Krisl), 58. Říčka (Pechanec)

Další zápasy 24. kola: Přerov – Prostějov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0), Hodonín - HC Uničov 6:2(2:2; 3:0, 1:0), Valašské Meziříčí - VSK Technika Brno 4:3 (1:1, 2:0, 0:1).