Novojičínští nakonec ve čtvrtečním utkání otočili v závěrečné třetině skóre a tým trenéra Slabého, který den předtím uspěl v Karviné 6:2, porazili 4:3.

Slabý: Dvě třetiny jsme nehráli vůbec dobře

V Novém Jičíně toho, co by opora tamního druholigového celku, zažil spoustu. Nyní se na novojičínský zimní stadion vrátil jako trenér nedaleké Kopřivnice, kterou vloni, spolu s asistentem Jiřím Malíkem, dotáhl po 13 letech zpátky do 2. ligy.

Václav Slabý se po utkání v Novém Jičíně ještě vrátil k vítěznému utkání v Karviné, kde jeho celek pouze den před čtvrtečním utkáním zvítězil 6:2.

„Utkání v Karviné, kde se hraje těžko, nás stálo hromadu sil. Ale dneska nás Nový Jičín dvě třetiny válcoval. My jsme se pak jen bránili a nehráli jsme dobře," přiznal kopřivnický kouč.

„V první třetině jsme hráli poměrně dobře, ale od druhé třetiny nás Nový Jičín tlačil. Byl aktivnější, více bruslil, měl více sil a přetlačoval nás. K tomu se přidaly hrubé chyby, protože, když si to zpětně vezmu, tak jsme góly dostali po hrubých chybách jedinců," promítal si utkání bývalý zadák Třince nebo Opavy, jehož mrzí čerstvé zranění Macha, jenž se do Kopřivnice vrátil z Frýdku-Místku.

„Bohužel spadl v tréninku ramenem na mantinel, takže je asi tři nebo čtyři týdny mimo, což je nepříjemné. Uvidíme, za jak dlouho se dá dohromady," dodal závěrem Slabý.

Flašar: S posuzováním faulů to bude holomajzna

Na úvod přípravy prohráli 5:6 po samostatných nájezdech v Opavě a od té doby pouze vítězí. Novojičínští hokejisté porazili postupně Kopřivnici (3:2 sn), Opavu (6:3), Karvinou (3:2) a ve čtvrtek opět Kopřivnici, proti které otočili nepříznivý stav 1:3 a zvítězili 4:3. V první části však na domácí střídačce nešlo přeslechnout trenéra Aleše Flašara, jenž svým svěřencům často důrazně domlouval.

„Pořád je to příprava. Ale je vidět, že se hráči někdy úplně nekousnou a nejdou do toho s plnou vervou a to je právě ten největší problém. Ale na jednu stranu to trošku chápu, nikdo se nechce zranit a každý už se těší, až bude sezona. Pořád ale něco zkoušíme. Od toho přípravné zápasy jsou," hovořil po utkání trenér HK Nový Jičín Aleš Flašar, jenž nad vysokým číslem vyloučených hráčů na obou stranách jen kroutil hlavou.

„S posuzováním faulů to bude asi v sezoně pěkná holomajzna, protože to je šílené. Častým vyloučením pak úplně ztrácí plynulost hry, protože se pořád hraje ve třech nebo ve čtyřech," vyjádřil se Flašar.

HK Nový Jičín – HC Kopřivnice 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky: 17. Žvátora, 29. Málek (Novosad, Mráz), 41. Škumát (Macháček), 45. Vašut (Zdeněk, P. Flašar) – 16. Niec (Tomášek), 20. Čintala (Stránský), 28. Tomášek (Niec, Červenka). Vyloučení: 11:10, navíc Žvátora (NJ) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 150.

HK Nový Jičín: D. Chvostek – Hruška, Žvátora, Vašut, P. Flašar, Horák, Andrýsek, Cabák – Škumát, Macháček, Lehečka – Zdeněk, Novotný, R. Gebauer – Uhlár, Kabeláč, Mikšan – Mráz, Málek, Novosad. Trenér: A. Flašar.

HC Kopřivnice: Vrba (33. Kozák) – Marek, Jonáš, Jašek, Vydra, Čintala, Jindřich, Merenda, Dusík – Hrubý, Sluštík, Pargáč – Tomášek, Niec, Červenka – Stránský, Kameníček, Grygar – Horák, Bartošák, Suchý. Trenér: Slabý.

Více se o utkání, včetně kompletního hodnocení obou trenérů, dočtete v sobotním vydání Novojičínského deníku.