O postupu rozhodne zápas s Břeclaví

Uherské Hradiště - Už jen jediná výhra dělí hokejisty Kopřivnice od vysněného postupu do II. ligy. Vsobotu totiž vpředposledním utkání barážové skupiny rozdrtili Uherské Hradiště na jeho ledě 7:0. Střelecky se dařilo Poláškovi, Hrubému a Martinu Smetáku mladšímu. Každý znich si připsal dvě branky. Autorem té poslední byl Velecký.

30.3.2008

Utkání baráže o II. ligu.Foto: Milan Zámečník

Tým ze Slovácka se před utkáním netajili, že chce v posledním domácím utkání sezony uspět a rozloučit se s domácími fanoušky vítězstvím. A začátek zápasu tomu odpovídal. Do svého soupeře se zakousli, jenže všechny jejich akce končily na pozorném Chladovi. Hosté se spoléhali na rychlé brejky a tato taktika jim přinesla ovoce v 17. minutě, kdy se trefil Polášek.

V podobném duchu se pokračovalo i po přestávce. Krátce po začátku druhé třetiny sice na chvíli zbrzdil nápor domácích druhým gólem Hrubý, pak se ale měl co otáčet především gólman hostí. Domácí ale své šance neproměnili a ve 35. minutě přišel trest. V době největšího tlaku domácích dojel Poláškem vyhozený puk Smeták mladší a z velkého úhlu střelou mezi betony potřetí překonal Kupku. Od té chvíle začala být hra domácích chaotická a v pohodě hrající hosté si v závěrečné části s chutí zastříleli, takže skóre narostlo až na hrozivých 0:7.

Základním kamenem úspěchu byl, podle Pavla Mikšovského, který při onemocnění trenéra Vladimíra Slováka Kopřivnici koučoval, gólman Martin Chlad. „První třetinu jsme sice vyhráli, ale klidně jsme ji mohli i 0:3 prohrát. Martin byl ale jako vždy spolehlivý,“ přiznal s tím, že další dvě branky, které tým přidal v prostřední části, mužstvo uklidnily. „V poslední třetině se domácí sesypali,“ dodal Mikšovský. Ten už nyní, stejně jako zbytek realizačního týmu i hráči, pomýšlí na středu. Už za dva dny totiž Kopřivnice přivítá doma Břeclav a pokud vyhraje o dvě branky, postupuje do II. hokejové ligy.

HC Uherské Hradiště – HC Kopřivnice 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)

Branky: 17. Polášek (M. Smeták ml., M. Smeták st.), 24. Hrubý (Mann), 35. M. Smeták ml. (Polášek), 49. M. Smeták ml. (Polášek), 53. Hrubý, 56. Velecký, 60. Polášek (M. Smeták ml.), rozhodčí: Přikryl.
Uherské Hradiště: Kupka – Stašek, T. Kartusek, F. Krystýnek, Lorenc, Fornůsek, Miko – Šebestů, Kotačka, V. Kartusek – Karpíšek, Boháč, Schuster – Dobeš, Barák, Húsek. Trenér Petr Sakrajda
Kopřivnice: Chlad – Hübl, Kladiva, Polášek, Pelikán, F. Horák, Koloničný – Vaculín, Hrubý, Man – Smeták ml., Smeták st., Velecký – Třeštík, Chalupa, Sluštík. Mužstvo vedl Pavel Mikšovský (ms, plk)

30.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.