Po pěti porážkách v základní hrací době v řadě chtěli doma s posledním opavským Slezanem konečně opět bodovat naplno, ale nakonec museli vzít zavděk výhrou v prodloužení. Druholigoví hokejisté Nového Jičína v závěru prohospodařili náskok 4:2, ale o jejich dvoubodové výhře nakonec rozhodl nejproduktivnější Ďábel Robin Gebauer.

Cesta ke skolení Opavy se rodila ztěžka. Macháčkova družina ale vstoupila do utkání lépe a po deseti minutách se svým bývalým spoluhráčům gólově připomněl kapitán Nového Jičína Kocián.

Kuriózní moment přišel krátce před polovinou utkání, kdy si Slezané v avizované výhodě sami usměrnili kotouč do opuštěné vlastní branky. „Tohle se opravdu moc často nestává, ale jinak to byl nesmírně těžký zápas. Možná i pod tíhou toho, že jsme byli favorité a museli jsme už konečně zase zvítězit. Herně nám to nesedlo a několikrát jsme zbytečně kazili přihrávky,“ hodnotil sobotní partii kouč novojičínských Ďáblů Petr Macháček, jehož tým byl téměř po celé utkání ve vedení, a když ve 49. minutě zvyšoval Chvostek na 4:2, zdálo se, že tři body zůstanou doma.

Opava však v 56. minutě zadělala snižující trefou na drama a 38 vteřin před třetí sirénou využila při hře bez brankáře převahu 6 na 4, když Chalupa poslal zápas do prodloužení.

V tom ukázal své umění Robin Gebauer, jenž odebral soupeři kotouč a samostatný únik nekompromisně přetavil ve vítěznou trefu. Nejproduktivnější hráč Nového Jičína má na svém kontě již 34 bodů (17+17). Novojičínští museli navíc od poloviny zápasu dohrávat pouze na pět obránců, když byl do konce utkání vyloučen nejproduktivnější zadák týmu Adamík. Ve zbylé pětici mladých beků byl navíc i vítkovický junior Dominik Ficek.

„Ve třetí třetině už jsme věřili, že to dotáhneme ke třem bodům, ale bohužel jsme tam udělali chyby a soupeř dokázal vyrovnat. Cením si toho, že jsme zápas urvali alespoň v prodloužení. Jsme strašně rádi, protože už jsme potřebovali vyhrát,“ oddechl si po těžké šichtě trenér hokejistů Nového Jičína, jenž mohl v sestavě přivítat po zranění vrátivšího se Málka.

Ďáblové budou nyní hájit 4. místo ve středu od 18 hodin na ledě Valašského Meziříčí a v sobotním kole pak mají volný los.

HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN – HK OPAVA 5:4 PP (1:0, 1:1, 2:3 – 1:0)

Branky: 10. Kocián (Bednář, Málek), 27. R. Gebauer, 47. Jiří Slovák II. (Kocián, Metelka), 49. Chvostek (Hruška), 63. R. Gebauer – 33. Malina (Herman), 47. Šindelář (Tichý, Malina), 56. Herman (Malina, Slavík), 60. Chalupa (Vítek, Šindelář). Rozhodčí: Vaněk – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 5:6, navíc Adamík 5 min. + do konce – Kiss 10 min. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 400.

HK Ďáblové Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Hruška, Már, Adamík, Ficek, Janiczek, Metelka – Chvostek, R. Gebauer, Pecha – Málek, Kocián, J. Sonnek – Jiří Slovák II., Bednář, Podlaha – Krupa, Palička, Uhlár. Trenéři: Petr Macháček a Kamil Gebauer.

Zbylé výsledky 44. kola: Kopřivnice – Hodonín 0:2, Poruba – Šumperk 5:2.