Po Porubě si uprostřed uplynulého týdne vyšlápli i na Šumperk, ale třetího favorita soutěže z Hodonína už o body neobrali. Hokejisté Nového Jičína totiž Drtičům podlehli 1:2 a všechny body tak putovaly na Slovácko.

Novojičínští navázali na zdařilé výkony z úspěšných partií proti Porubě a Šumperku, když i v sobotu proti Oranjes předvedli poctivý výkon směrem do defenzivy, přes kterou se Hodonín dostával jen stěží. Sami naopak hrozili z nebezpečných kontrů a první dějství nabídlo i přes bezbrankový stav svižný hokej.

„Znovu jsme chtěli chytnout úvod utkání a nechtěli jsme favorita pouštět do větších šancí. Chtěli jsme se mu vyrovnat i ve hře a to se nám dařilo,“ pochvaloval si trenér Nového Jičína Petr Macháček, jenž musel brzy po úvodním buly nuceně vystřídat Málka i Krupu.

Ďáblové pak zkraje druhé periody nevyužili dvě nadějné příležitosti a přišel zákonitý trest. Ve 27. minutě totiž Slováka překonal Kobylík, ale zanedlouho přispěchal s gólovou odpovědí Robin Gebauer, jenž bodoval popáté v řadě, a který skóroval v signalizované výhodě.

Nerozhodný stav však vydržel pouze půl minuty, než hostujícímu Baníku vrátil těsný náskok kanonýr Jurča. Vzápětí měl na holi vyrovnání Uhlár, ale na slovenského brankáře Kotvana si nepřišel. „Ve druhé třetině jsme bohužel nakupili dvě chyby v předbrankovém prostoru a byla velká škoda, že jsme po vyrovnání inkasovali hned v dalším střídání. To pro nás byla trošku rána,“ vzpomínal šéf novojičínské střídačky.

Novojičínští se však drželi v kontaktu s favoritem až do závěru zápasu, ve které měli dvě veliké příležitosti k tomu, aby poslali zápas do prodloužení. Vyrovnáním však neskončila šance Zedníka a v posledních vteřinách pak ani možnost Pechy, jehož v době, kdy už hráli domácí bez brankáře, vychytal Kotvan. „Alespoň bod by nám slušel, ale musím uznat kvality Hodonína, který hraje silový a důrazný hokej. Navíc velmi dobře celoplošně bruslí,“ připomněl Macháček kvality Jihomoravanů.

Macháček: Každého bodu si vážíme Domácím soubojem proti Hodonínu načali už předposlední sedminu základní části. V té předchozí prohráli na úvod 1:2 právě v Hodoníně a ve zbylých pěti utkáních pokaždé bodovali. Novojičínští hokejisté pak vyšli naprázdno znovu až v sobotu a opět za to mohla hodonínská družina Romana Čechmánka. „Ale herně to vypadalo znovu v pořádku. Kluci teď předvádí to, co po nich chceme. Hra už z naší strany vypadá co se týče organizace daleko lépe, ale stále nám trošku chybí kvalita v zakončení,“ uvědomuje se kouč Novojičínských Petr Macháček, jehož těší, jak si jeho tým vedl v posledních třech zápasech proti favoritům, ze kterých získal šest bodů. „Pokaždé jsme byli favorizovaným týmům vyrovnanými soupeři,“ cenil si trenér aktuálně čtvrtého celku tabulky.

Už ve středu od 18 hodin čeká Ďábly duel u poslední Opavy, která se v posledních zápasech zvedá, a v sobotu pak doma vyzvou od 17 hodin Valašské Meziříčí. „Bylo jasné, že Opava nebude prohrávat až do konce sezony. Nečeká nás tam vůbec nic lehkého. Ale my nechceme rozlišovat jestli hrajeme proti Porubě, Kopřivnici nebo Opavě. Chceme hrát pořád stejně a zlepšovat se. V Opavě nastoupíme úplně stejně jako v posledních třech zápasech a za každý bod do tabulky budeme rádi. Každého získaného bodu si budeme vážit,“ dodal Petr Macháček.

HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN – SHK HODONÍN 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 34. R. Gebauer (Běhal, Pecha) – 27. Kobylík (Hajný, Vrána), 34. Jurča (Sedlák, Kadlec). Rozhodčí: Holaň – Konvička, Rožánek. Vyloučení: 3:3, navíc R. Gebauer (NJ) 10 minut. Bez využití. Diváci: 470.

HK Ďáblové Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Janiczek, Běhal, Adamík, Tomeček, Hruška, Már – Málek (5. Palacký), Uhlár, Gebauer – Chvostek, Kocián, J. Sonnek – Krupa (3. Jiří Slovák II.), Zedník, Pecha. Trenér: Macháček.

Zbylé výsledky 36. kola: Šumperk – Kopřivnice 5:0, Val. Meziříčí – Opava 4:6.