Jaký byl začátek sezony?

Letní přípravu jsme zahájili pátého května, společně s družstvem starších žáků, v celkovém počtu 7 hráčů. Do přípravy jsme se snažili včlenit s panem Krnáčem a Urbánkem některé nové obratnostní prvky, zavedli jsme cviční s tyčemi a cvičení zaměřená na rychlost. Celkové nároky na zátěž a délku tréninků jsme zvýšili oproti předchozí sezoně asi o padesát procent. Po prázdninové pauze jsme, po ukončení letní přípravy, začali asi o 14 dní dříve trénovat na ledě v Novém Jičíně a absolvovali přátelská utkání s družstvy Uničova, Kopřivnice a Nového Jičína. Na začátku sezony se nám podařilo získat několik hráčů na hostovaní, a tím rozšířit kádr. Do druhého kola soutěže jsme již nastupovali více méně v ustálené sestavě.

Jaký byl pak ostrý start do sezony?

První zápas proti Českému Těšínu byl odložen, takže jsme nastoupili až proti družstvu HC Kopřivnice B (Rožnov pod Radhoštěm), s výsledkem 4:4. Následující prohra s Krnovem byla pak na celých 12 kol za sebou jedinou, kterou družstvo poznalo. Až v 17. kole jsme zajížděli na led HK Krnov, které bylo již posíleno pro nadcházející druhou polovinu sezony hráči z Opavy. Zápas byl ještě zhruba patnáct minut do konce vyrovnaný, pak však domácí zvrátili výsledek na svoji stranu. Ani touto prohrou nebylo ale nic ztraceno. Následoval však smolný zápas doma s Valašským Meziříčím, který jsme otočili ve 3. třetině ze stavu 3:6 na 7:6. Až v poslední minutě jsme dostali gól na 7:7. Nejhorší výsledek sezony nás však čekal na ledě Uničova, kam jsme odjížděli bez 5 klíčových hráčů, a tomu napovídal i výsledek. Výkon rozhodčích pak vše dokonal. Tento zápas nás 4 kola před koncem soutěže stál 1. místo v tabulce. Nic však nebylo ztraceno, protože nás čekal rozhodující zápas doma s HK Krnov, který byl jediným vážným konkurentem našeho družstva. Zápas jsme nerozehráli špatně, po 1. třetině jsme vedli 2:0, ale 2. třetina nám absolutně nevyšla, a to když první lajna dostala všechny 3 góly. Ve 3. třetině nedošlo ke kýženému obratu a srovnání výsledku. Jak se později ukázalo, tento rozhodující gól a případná remíza by nás nominovala na druhé postupové místo v kvalifikaci o 1. ligu dorostu.

Jaký vliv mělo vyřazení družstva HC Bohumín ze soutěže?

Družstvo dorostu HC Bohumín mělo zastavenou činnost, neodehrálo zbytek soutěžních zápasů a následně byly všechny body družstva odečteny, což umožňoval soutěžní a disciplinární řád Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Tato varianta nebyla jedinou možnou, Sportovně technická komise KVV Olomouc rozhodla ale takto, čímž byla některá družstva ve výhodě a některá ne. Výraznějším pochybením však bylo rozhodnutí sportovně technické komise ve věci zastavení činnosti dalších družstev, která nesměla v této době odehrát žádná utkání, protože by byla kontumována ve prospěch soupeře (článek 412 SDŘ). Družstva hrála svá utkání dle rozpisu dále. Sportovně technická komise, přestože je to její povinnost, tyto přestupky až do konce soutěže nijak neřešila. Před koncem soutěže tak žádné z družstev na prvním až třetím místě nevědělo, jak celá situace dopadne. Následné rozhodnutí sportovně technické komise o výsledcích den po ukončení soutěže nebylo stejné pro všechny. Protože situace v soutěži byla velmi nejasná, požádal náš oddíl, po dohodě s ostatními potencionálními soupeři v kvalifikaci, o možnost rozšíření skupiny na celkem 5 družstev ve skupině C, což bylo co do počtu v souladu s pravidly pro kvalifikaci ve skupině C. ČSLH, jmenovitě pan Schiefner a šéf sportovně technické komise pan Trunda, toto jednoznačně shodil se stolu. Do kvalifikace nakonec postoupila družstva HK Krnova a HC Uničova.

Připravuje ČSLH nějaké novinky u družstev dorostu v nadcházející sezoně?

Připravovaných změn v této kategorii má být hodně. Dojde k rozdělení dorostu na mladší a starší, upravují se postupová pravidla, kdy právě o účast ve kvalifikaci může družstvo i požádat. Hlavní problém však vidím v nesouladu mezi ligou staršího dorostu a krajskou ligou, kde v lize mohou hrát hráči ročníku 92 a 93, ale v krajské lize pouze 93, 94 a 95. Hráči ročníku 93 budou hrát ligu dorostu celkem 3 roky. Postupující družstvo z krajské ligy tak bude ve značné nevýhodě. Další problém budou mít oddíly, kde junioři hrají ligu juniorů a dorost krajskou ligu, tam budou muset hráči ročníku 92 prokázat své kvality nebo přerušit kariéru.

Koho tipujete na vítěze soutěže krajské ligy dorostu v nadcházející sezoně 2009 – 2010?

Pokud by došlo ke změně v návrhu komise mládeže a v dorostu krajské ligy by mohli startovat hráči ročníku 92, tak jednoznačně HC Studénka. S kádrem 28 hráčů by to měla být povinnost. Předpokládám, že vzhledem k současným kvalitám družstva HK Krnov budou tito hrát ligu dorostu.

A jaký je váš tip na vítěze kvalifikace o postup do ligy dorostu?

Mám pouze tipy na 1. a 4. místo, protože všechna družstva tak dobře neznám. Takže první Krnov a čtvrtá Kroměříž.

Pamatujete si na nejhorší gól sezony?

Za stavu 6:5 pro nás vstřelil HC Uničov na domácím ledě v čase 59:59 branku na 6:6 v power play.

A nějaký kuriózní gól?

Ten dal Jakub Opavský odrazem od helmy.

Jak by vypadal gól sezony?

Petr Orszulik doma s HC Uničov v čase 59:58 zvýšil na 4:3 poté, co dal všechny 4 góly. K tomu ještě musím přidat 2. místo na turnaji ve Valašském Meziříčí, kde jsme vyhráli pouze 1 zápas.

A co nejhorší výkon sezony?

Jednoznačně členové sportovně technické komise KVV Olomouc a STK ČSLH.

Odehrajete ještě do konce března nějaké zápasy?

Jsme pozváni na turnaj do Uherského Ostrohu, a pak odehrajeme přípravné zápasy s HK Nový Jičín, předběžně 19. března venku a 24. března 2009 doma.