Odpor Uničova hokejisté Studénky zlomili v závěru

Hokejisté Studénky doma vyhráli popáté v řadě, když rozdílové branky vstřelili až v 55. minutě utkání.

2.2.2016

Hokejisté Studénky. Foto: Deník/achiv

Na domácím ledě znovu po týdnu opět nezaváhali a ze 2. místa nadále pokračují ve stíhací jízdě za vedoucí Orlovou. Studénečtí hokejisté hráli s Uničovem po čtyřiceti minutách 3:3, ale dvěma gólovými direkty z 55. minuty rázně utnuli hostující naděje na body.

Frustrovaní hosté si pak na cestu domů navíc přibalili ještě šestý kousek a přihlíželi tak radosti Studénky z výhry 6:3. Aktuálně druhý tým krajské ligy cestuje v neděli (17h) na led posledního Šternberka, kde už v této sezoně jednou prohrál.

Studénecké poslal bleskově do vedení kapitán Kaňovský, a když v 16. minutě zvyšoval Čáň už na 2:0, zdálo se, že domácí cestě ke třem bodům budou hosté pouze nečině přihlížet. Za pouhé dvě minuty ale hosté snížili na 1:2 a ve druhé třetině jich byl doslova plný led. Uničov byl najednou plný síly a na jeho tlaku nic neubral ani gól domácího obránce Bolka, jenž zvyšoval na 3:1. Uničovská snaha gradovala v závěru druhého dějství, kdy se po gólech z 38. a 39. minuty začínalo znovu od začátku.

„V první třetině jsme měli spoustu šancí, ale dali jsme jen dva góly. Soupeři výborně chytal gólman a navíc jsme v závěru po našem zmatku inkasovali snižující branku. Ve druhé třetině nás ale soupeř přehrával a byl lepší. My jsme se dostali do problémů a vypadli jsme z tempa," přiznal šéf studénecké střídačky Miroslav Pokorný, který si mohl oddechnout až v 55. minutě. To se nejprve trefil obránce Pelikán, jenž tak dokonale odčinil svoji chybu před třetím inkasovaným gólem a chvíli po něm pak přišla trefa Čáně, pro něhož to byl druhý gól v utkání. „Nakonec tak rozhodla třetí třetina, kdy jsme zase začali proměňovat šance. Dvěma rychlými góly jsme soupeře zlomili. Z jejich strany tam potom byla vidět velká frustrace, která vygradovala u primitivního faulu na Marka Tomáška," kroutil hlavou kouč domácího celku.

Studénku nyní čeká duel na ledě posledního Šternberka, odkud už se Pokorného parta jednou vracela bez bodů. Dvakrát navíc prohrála i v domácím prostředí novojičínské rezervy, která byla tou dobou také poslední, a případná další ztráta s celkem ze dna tabulky by už mohla mít pro Studénecké fatální následky. „Bohužel máme výpadky a víme o nich. Chceme vyhrát, ale budu muset celý týden pracovat na tom, ať nedojde k žádnému podcenění. Snad to zvládneme a budeme pořád ve hře o první místo, i když už to nemáme ve svých rukou," uvědomuje si Pokorný.

Krajská hokejová liga, 22. kolo:

HC STUDÉNKA – HC UNIČOV 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Branky: 3. Kaňovský (Ertel, Sluštík), 16. Čáň (Štubňa, Novák), 26. Bolek (Holanik, Mičulka), 55. Pelikán, 55. Čáň (Pokorný, Štubňa), 58. Ertel (Tomášek, Mičulka) - 18. Paška, 38. Navrátil (Sršeň), 39. Kundrátek. Rozhodčí: T. Janda - Beinstein, Bartek. Vyloučení: 6:7 navíc Hromádka trest ve hře, Sršeň 10 minut (oba U). Využití: 2:1 V oslabení: 0:1. Diváci: 190.
HC Studénka: Baldik – Janečka, Jedlička, Novák, Pelikán, Bolek, Holaník – Ertel, Sluštík, Kaňovský – Čáň, Pokorný, Štubňa – Mičulka, Tomášek, Vacula (41. Martinčík). Trenér: Pokorný st.

2.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
FOTBALISTÉ VLČOVIC se mohli poprvé v sezoně radovat z vítězství, když doma zdolali celek z popředí tabulky ze Spálova.

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Prvňáčci z 1.B třídy Základní školy Komenského 68, Nový Jičín.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

Útlum nabídky nových bytů končí. Zkušený developer nabízí bydlení v zahradě se vzrostlými stromy.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.