Opavský Slezan to na Nový Jičín prostě umí, ve středu ho porazil počtvrté v sezoně

Nový Jičín - Ipočtvrté vletošní sezoně dokázali najít opavští hokejisté recept na Nový Jičín. Tentokrát na soupeřově ledě otočili nepříznivý výsledek a vyhráli 4:6. Navíc to byla jejich třináctá výhra na hostujícímledě.

19.2.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Čech

Opava začala dobře, první třetina se hrála podle jejího scénáře. První branka přišla v 11. minutě. Slezan hrál přesilovku a Tichý zajistil hostům vedení. V posledním minutě úvodního dějství zvýšil Polok na 0:2. „Šli jsme do vedení, ale naše hra nebyla ideální. Vzhledem k častým oslabením se ne všichni hráči dostali do patřičného tempa,“ ohlédl se za první třetinou opavský trenér Karel Suchánek.

V polovině zápasu ale přišlo domácích zmrtvýchvstání. Vše odstartoval bývalý útočník Opavy Kamil Glabazňa brankou na 1:2. Ve 38. minutě bylo vyrovnáno. Po zákroku Tomáška přestali Opavští v domnění, že se jedná o faul, hrát a Andrýsek srovnal. Zaskočení inkasovali vzápětí znovu. Macháček se dostal před Vošvrdu a úspěšným blafákem zajistil Novému Jičínu vedení, poprvé a naposled. Do druhé sirény totiž Opava srovnala, přesně mířil Lukáš Černý. „Druhá třetina byla v našem podání hrozná. Přestali jsme hrát a praktikovali profesorský hokej. Hráči si zřejmě mysleli, že se domácí porazí sami. Náš výkon byl vlažný,“ zlobil se opavský trenér.

Do třetí třetiny šel hostující tým s redukovanou sestavou. „Stáhli jsme hru na tři útoky, větší prostor tak dostali naši klíčoví hráči,“ poznamenal trenér Suchánek. Tento tah se Opavě vyplatil. Po minutě hry jí získal vedení Černý a ve 45. minutě potrestal chybu novojičínské defenzivy Szturc. V klidu hrající hosté mohli své vedení navýšit, šance k tomu měli, ovšem Jagoše nepřekonali. Naopak v osmé minutě před koncem třetiny vrátil domácí do hry Sluštík. V závěru se celek Josefa Doboše pokoušel o hru bez brankáře, avšak bezúspěšně. Opavské vítězství navíc pečetil střelou do prázdné branky David Kovalovský, a stvrdil tak fakt, že Slezan zdolal Nový Jičín i počtvrté v letošním ročníku druhé ligy.

„Musíme se poučit z průběhu zápasu. V play off by se nám nemusely takové výpadky vyplatit,“ zvedá varovně prst trenér Opavy. „S dnešním herním projevem spokojeni být nemůžeme. Třeba v obranné fázi jsme udělali až mnoho chyb. I čtyři inkasované branky nejsou zrovna nejlepší vizitkou,“ ohlížel se zá zápasem Suchánek, který přiznal, že absence obránců Kukola a Ondruška je velmi citelná. „Dokáží do naší hry vložit větší klid,“ řekl závěrem Karel Suchánek.

Nový Jičín vers. Slezan Opava 4:6 (0:2, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 30. Glabazňa (Gulda, Zedník), 38. Andrýsek (Skaloš), 39. Macháček (Lhotský), 52. Sluštík (Vašut) – 11. Tichý (Grofek, Měch), 20. Polok (Tichý), 39. Černý (Žídek, Měch), 41. Černý (Grofek), 45. Szturc (Polok), 60. Kovalovský (Tichý). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 189.

Opava: Vošvrda – Vitásek, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Žídek – Grofek, Měch, Černý – Kovalovský, Chalupa, Kocián – Suchánek, Polok, Szturc – Tůma, Mlýnek, Suchý.

Hokejisté chválí fanoušky

Nový Jičín - Ani v Novém Jičíně nechyběla hrstka opavských fanoušků. Opět svůj tým povzbuzovala, což hokejisté ocenili. „Chtěl bych za celé mužstvo našim fandům poděkovat. Jejich přítomnost na zápasech cítíme,“ vzkázal do ochozů trenér Karel Suchánek. „Je vidět, že hokej v Opavě se dostává do povědomí veřejností. Hráčům se pak úplně jinak hraje, když ví, že mají pro koho. Rádi bychom dobrými výkony divákům za jejich přízeň poděkovali,“ uzavřel Karel Suchánek. (rob)

Autor: Roman Brhel

19.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

KH Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí 28:21 (14:11).
20

Extraligová Kopřivnice potvrdila domácí formu a je čtvrtá

Silný vítr. Ilustrační snímek.

Meteorologové varují před extrémně silným větrem

Astra otevřela novou dílnu

V Centru volného času Astra ve Frenštátě pod Radhoštěm funguje od konce listopadu nová keramická dílna.

Frenštátský závod podporuje zdraví

Již potřetí obhájil titul Podnik podporující zdraví závod Siemens na výrobu elektromotorů ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ocenění třetího, nejvyššího stupně obdržel ředitel závodu Roman Valný od hlavní hygieničky České republiky Evy Gottvaldové.

/FOTOGALERIE/ Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.