HC Nový Jičín B – HC Orlová 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Bleskový nástup do zápasu předvedli orlovští Orli. Již ve 41. sekundě našel Mintěl Zakuťanského, a ten otevřel brankový účet zápasu – 0:1. Poté byl k vidění silový hokej nahoru dolů, vyplněný častými osobními souboji. Na začátku 15. minuty dostali domácí přes minutu dlouhou výhodu dvojnásobné přesilovky, ale hostující Volf moc práce neměl. Kapituloval až v polovině 18. minuty. Na konci kombinace domácích stál totiž Glabazňa, který poslal touš nad ležícím gólmanem přímo do sítě – 1:1.

Stejně, jak začali Orli první část, naložili i se vstupem do druhé periody. Po 44 vteřinách našel Zakuťanský od mantinelu Vaštíka, a ten si povyjel mezi kruhy a nekompromisně vrátil hostům vedení – 1:2. Chvíli nato se v oslabení dostal k puku orlovský Kytka, jehož golfák z ideální pozice ale Gebauer reflexivně vyrazil. Poté dostali příležitost přesilovky také hosté a na začátku 26. minuty ji po dorážce využil Szajter – 1:3. Na druhé straně si do útočné třetiny nabruslil Aleš Zedník, jehož střelu zápěstím musel Volf vyrazit ramenem. Skóre se pak měnilo na začátku 32. minuty. To domácí Martinčík zavezl puk podél pravého mantinelu a přihrál pod sebe na najíždějícího Tomana, který s přehledem snížil – 2:3. Za necelé dvě minuty Orlová opět skórovala. K překvapení všech však byla branka zpětně zrušena, protože skórující hráč nebyl uveden na soupisce hostí.

Na začátku poslední třetiny vypálil v přesilovce Glabazňa, puk se odrazil k Jakubovi Hruškovi, a ten srovnal – 3:3. Orlům nakonec dala křídla šťastná branka. Přízemní střela Kytky v polovině 46. minuty, mířící mimo bránu, se odrazila od brusle jednoho z obránců přímo mezi betony Gebauera – 3:4. Domácí ale soupeře umlčeli opět v přesilové hře. V 55. minutě vystřelil Martinčík a následnou dorážku umístil Toman – 4:4. Hosté znervózněli a chvíli po sobě šli předčasně do kabin dva hráči. Milch dostal desítku, Mintěl dokonce trest ve hře. Přesto se nakonec radovali hosté. V 58. minutě si zpoza brány vybruslil Hublík až mezi kruhy a rozhodl – 4:5. Domácí strana si vzala oddechový čas, po které šel Gebauer dolů a začala power-play. V poslední minutě vyvezl puk z obranné třetiny Fábry, našel volného Hublíka, a ten dojel až před opuštěnou bránu – 4:6.

Jaroslav Trčálek (Nový Jičín B): Jsme rádi, že jsme dokázali potrápit jednoho z největších favoritů na postup. Škoda jen, že jsme si nechali dát, vlastní nezodpovědností v obranném pásmu, branku na 4:5. Následný gól do prázdné již vlastně nic neřešil. Hosté byli poté pěkně nervózní, asi takový odpor nečekali. Kluky ale musím pochválit. Hráli výborně a dřeli celý zápas. Zatím to vypadá, že na Orlovou narazíme i v play-off, takže se na ně docela těšíme.

Petr Česlík (Orlová): Nechci snižovat výkon Jičína, protože hrál dobře a velmi houževnatě, ale téměř padesát minut jsme hráli v útoční třetině a nebyli jsme schopni dát normální branku. Za stavu 4:4 mohlo utkání dopadnout jakkoliv. Za následnou branku jsem rád a ten poslední byl do prázdné. Ke konci pracovaly nervy a byl jsem nucen zvýšit hlas. Kluci se naštěstí uklidnili a začali se opět koncentrovat na hru.

Branky a nahrávky: 18. Glabazňa (Petružálek), 32. Toman (Martinčík), 44. J. Hruška (Glabazňa, Petružálek), 55. Toman (Martinčík) – 1. Zakuťanský (Mintěl), 21. Vaštík (Zakuťanský), 26. Szajter (Malík, Grepl), 46. Kytka (Grepl), 58. Hublík (Fábry, Hanzl), 60. Hublík (Vaštík), vyloučení: 3:5, navíc Milch 2x 10 minut (nesportovní chování), Mintěl TH (oba Orlová), využití: 2:1, v oslabení: 0:0, rozhodčí: Běčák – Kittel, Voznička, poměr střel: 24:43, diváci: 20

Nový Jičín B: Gebauer K. - Hruška, Petružálek, Hradil Jan, Hübl, Lapáček, Gajdoš - Glabazňa, A. Zedník, Hamrozi - Kaňovský, Martinčík, Toman - Orság, Hermann, Částečka J. Trenéři Jaroslav Trčálek, Kamil Glabazňa

Orlová: Volf – Milch, Malík, Szajter, Hublík, Fábry, Wröbel, Matušinský, Zakuťanský, Vaštík, Grepl, Kytka, Branný, Novák, Krause, Hanzl, Mintěl. Trenér Petr Česlík