Na výjezdy do Jeseníků v této sezoně rozhodně nebudou vzpomínat v dobrém! Novojičínští hokejisté totiž v sobotu přijeli na šumperský led potřetí v sezoně a i do třetice se vraceli s vysokou porážkou. Po nezdarech 0:7 a 0:8 tentokráte totiž klopili hlavy po výsledku 2:7.

Ďáblové nezvládli už první třetinu, když poprvé inkasovali již ve 3. minutě, ve které po sólu Půhoného přivítal novice v novojičínské brance Bechného Vymazal. Draci pak zúřadovali s koncem prvního dějství, kdy se během necelé minuty prosadili dvakrát a do kabin tak odcházeli s pohodlným náskokem 3:0. „První třetina nám nevyšla a Šumperk jsme dostali úplně do pohody. První třetina bohužel určila ráz celého utkání,“ litoval šéf novojičínské střídačky Petr Macháček.

Ze druhé periody však neuběhlo ani pět minut, když Bechného překvapil střelou z úhlu Hroch. Nový Jičín měl pak dobrou možnost ke snížení, ale Kafka si v nařízeném trestném střílení na Lakosila nepřišel. Místo toho pak popáté udeřilo na druhé straně, kdy další pohlednou kombinaci zakončoval Fischer. Ďáblové se dostali ke slovu až těsně před druhou přestávkou. Kocián vyhrál buly pro Tomečka a povedená rána novojičínského zadáka znamenala snížení na 1:5.

MACHÁČEK: CHCEME SE CO NEJLÉPE PŘIPRAVIT NA PLAY-OFF

Hosté pak sice na začátku poslední dvacetiminutovky přidali druhou trefu díky dorážce Uhlára, ale Draci odmítli jakékoliv drama. Neproměněné trestné střílení pak následně přišlo i na domácí straně, když Bechný vychytal Kovaříka, ale šumperský soubor zkušeného slovenského trenéra Jozefa Zavadila pak ve zbytku duelu přidal další dvě branky, po kterých se mohl radovat z vítězství 7:2.

„Vzhledem k tomu, že jsme hráli v Šumperku, tak jsme měli dost vyložených šancí, ale nedokázali jsme je přetavit v branky. V polovině zápasu jsme prohrávali 0:5 a to se pak těžko hraje. Šumperk už si pak zbytek zápasu pohlídal,“ vzpomínal Macháček, jemuž scházelo trio útočníků ze základní sestavy – Málek, Chvostek a Zedník. Do útoku se tak musel přesunout zadák Janiczek. 

„Co se týče Bechného, tak neodchytal vůbec špatné utkání, ale měl to strašně složité, protože třikrát inkasoval do prázdné branky. Měl tam ale spoustu nájezdů, které pochytal. Šumperk ukázal velkou kvalitu především v útočné fázi, kde má velkou sílu. Zvláště pro naše mladé hráče to byla velká škola,“ přiznal trenér Ďáblů.

Nový Jičín nyní čeká středeční střetnutí v Hodoníně a v sobotu pak doma od 17 hodin vyzve beznadějně poslední Opavu. „V Hodoníně nemáme co ztratit a využijeme toho, že máme naše mladé kluky v juniorkách, které mají teď pauzu. Určitě neskládáme zbraně a chceme se dobře připravit na následující důležité zápasy s Opavou, Kopřivnicí a Valašským Meziříčím tak, ať se co nejlépe nachystáme na play-off,“ uzavřel Macháček.

DRACI ŠUMPERK – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

Branky: 3. Vymazal (Půhoný, Řezáč), 15. Ostřanský (Fischer, Ďuráč), 16. Sedlák (Řezáč, Půhoný), 25. Hroch (Ostřanský, Šťáva). 27. Fischer (Hroch), 49. Fischer (Ostřanský, Šťáva), 56. Vymazal (Vachutka, Řezáč) – 39. Tomeček (Kocián), 44. Uhlár (Kocián, J. Sonnek). Rozhodčí: Held – Blaha, Kučera. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 650.

 

HK Ďáblové Nový Jičín: Bechný – Metelka, Běhal, Adamík, Tomeček, Hruška, Már – Uhlár, R. Gebauer, Kafka – Janiczek, Kocián, J. Sonnek – Krupa, Jiří Slovák II., Pecha. Trenér: Macháček.