Domácí kouč Aleš Flašar musel před utkáním počítat nepříjemné ztráty. K dispozici neměl dva nejproduktivnější beky, Prokopa se synem Patrikem Flašarem, jež se zranili v předchozím duelu s Karvinou, nemocný byl brankář Iláš a v útoku chyběli zranění mladíci Novotný s Ižackým.

Když k tomu připočteme dlouhodobě zraněného Kacíře a stále nedoléčeného Slováka Zetíka, chybělo Novojičínským hned sedm hráčů základní sestavy. Další pohroma pro domácí přišla ve 27. minutě, kdy se za bezbrankového stavu zranil brankář Lukáš Šrámek.

„Konstalace hvězd k nám byla hodně přísná. Vypadli nám dva nejlepší beci a po cestě na zápas vypadl Ižacký, který měl autonehodu. Ze zdravotních důvodů musel odstoupit i Šráma, který nás držel půl zápasu. Dostal úder do hlavy a rozbolely ho zuby tak, že měl závratě a bylo mu špatně, tak musel odstoupit.

Do toho všeho ještě přijede nejlepší tým ligy. Pokud bychom chtěli hrát s Přerovem vyrovnané utkání, tak musíme být v plné síle, a pak si s nima můžeme troufnout hrát," konstatoval domácí kouč Aleš Flašar.

Ve 27. minutě došlo ke zmiňovanému střídání, kdy Šrámka nahradila novojičínská trojka Kamil Gebauer, který se ihned blýskl vychytáním Goiše. Kolem domácí branky to ale vřelo i nadále a ve 32. minutě napřáhl v přesilové hře od modré čáry Procházka, a favorizovaní Zubři vedli 1:0.

Novojičínští poté dostali k dispozici přesilovou hru 5 na 3, jež trvala 64 vteřin, ale i když soupeře zamkli ve vlastním pásmu, výborného a extraligou ošlehaného Vojtka nepřekonali. V předposlední minutě druhé části pak přišla pro domácí další rána, když se ujal pokus Málka, který prostřelil Gebauera a hosté gólem do šatny zvýšili na 2:0.

Nový Jičín drží 5. místo

Ve 45. minutě byl blízko gólu přerovský Šebek, jenž vystihl chybnou rozehrávku Kamila Gebauera, který však své zaváhání napravil a držel dvoubrankový rozdíl. Na Vojtka si pak nepřišli Mráz ani Uhlár, a když se hosté prosadili třemi slepenými góly mezi 50. a 53. minutou, bylo o výsledku definitivně rozhodnuto a skupinka hostujících fandů mohla slavit tříbodový zisk.

Přerovského Vojtka, jehož hostující fans vyvolávali jeho upravenou přezdívkou „Kokinátor", připravil o čisté konto Robin Gebauer, který se prosadil v početní výhodě, když zblízka zametl kotouč pod horní tyč a svým desátým gólem v sezoně určil konečnou podobu výsledku.

„Prohra je pro nás ještě možná přijatelná, protože Přerov hrál v první třetině hodně dobře. Měli jsme tam hodně oslabení a dlouho nás držel Šráma. Možná, že kdybychom dali nějakou branku, tak bychom Přerov trošku postrašili. Soupeři nezbývá než pogratulovat a my jsme rádi, že nyní máme dvě středy volné. Doufám, že vyléčíme šrámy," věří novojičínský lodivod.

II. hokejová liga, sk. Východ, 37. kola
HK Nový Jičín – HC Zubr Přerov 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky: 53. R. Gebauer (Mráz) – 32. Procházka (Polák, Kudělka), 39. Málek (Sedlák, Kudělka), 50. Blinka (Málek), 51. Procházka (Šebek, Kudělka), 53. Sedlák (Kratochvíl, Osina). Vyloučení: 10:9. Využití: 1:2. Rozhodčí: Fiedler - Moravec, Rožánek. Diváci: 400
HK Nový Jičín: Šrámek (27. K. Gebauer) – Hruška, Žák, Vašut, Cabák, Vnenk, Zahradníček – Mikšan, Hanák, Uhlár – R. Gebauer, Novosad, Lehečka – Mráz, Kabeláč. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

Novojičínské hokejisty čeká další druholigové utkání až v sobotu 7. února, kdy hostí doma od 17 hodin Hodonín. Středeční 38. kolo předehrávali již minulé pondělí na ledě Poruby, kde prohráli 1:5.

Více se o utkání dočtete v pondělním vydání Novojičínského deníku.